International Orienteering Federation

Official results for Sun Coast 2008 Classic - Day 2

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Sun Coast 2008 Classic - Day 2
Organiser: Australia
Date: 18 May 2008

Men

31 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Rob WalterAustraliaAustralia1:37:31
2Rob PrestonAustraliaAustralia1:38:43+1:12
3William HawkinsAustraliaAustralia1:41:19+3:48
4Matt PartonAustraliaAustralia1:43:05+5:34
5Reuben SmithAustraliaAustralia1:43:57+6:26
6Blair TrewinAustraliaAustralia1:44:05+6:34
7Ryan SmythAustraliaAustralia1:44:29+6:58
8Christopher NauntonAustraliaAustralia1:45:30+7:59
9Ben RattrayAustraliaAustralia1:46:04+8:33
10Eric MorrisAustraliaAustralia1:48:29+10:58
11Bruce ArthurAustraliaAustralia1:48:47+11:16
12Leon KeelyAustraliaAustralia1:48:50+11:19
13David BrownridgeAustraliaAustralia1:49:02+11:31
14Simon GoddardAustraliaAustralia1:51:42+14:11
15Morton NeveAustraliaAustralia1:52:04+14:33
16Paul LigginsAustraliaAustralia1:55:02+17:31
17Jim RussellAustraliaAustralia1:56:05+18:34
18James SheldonAustraliaAustralia1:58:16+20:45
19David MeyerAustraliaAustralia1:58:36+21:05
20Louis ElsonAustraliaAustralia2:03:10+25:39
21Lee AndrewarthaAustraliaAustralia2:04:12+26:41
22Lance ReadAustraliaAustralia2:04:27+26:56
23Steve DoyleAustraliaAustralia2:10:42+33:11
24Lachlan HallettAustraliaAustralia2:12:00+34:29
25Mathieu McGuireAustraliaAustralia2:13:16+35:45
26Seb DunneAustraliaAustralia2:19:48+42:17
27Nick AndrewarthaAustraliaAustralia2:25:32+48:01
28Anthony BrownAustraliaAustralia2:28:39+51:08
Ian AndersonAustraliaAustraliadisqualified
Bryan KeelyAustraliaAustraliadisqualified
Kerrin RattrayAustraliaAustraliadisqualified

Women

24 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Jo AllisonAustraliaAustralia1:10:56
2Kathryn Preston EwelsAustraliaAustralia1:12:08+1:12
3Anna SheldonAustraliaAustralia1:14:52+3:56
4Shannon JonesAustraliaAustralia1:17:10+6:14
5Laurina NeumannAustraliaAustralia1:19:08+8:12
6Vanessa RoundAustraliaAustralia1:19:17+8:21
7Tracy Marsh BluettAustraliaAustralia1:22:32+11:36
8Susanne CasanovaAustraliaAustralia1:26:03+15:07
9Julia DaviesAustraliaAustralia1:28:24+17:28
9Jasmine NeveAustraliaAustralia1:28:24+17:28
11Ilka BarrAustraliaAustralia1:32:01+21:05
12Briohny SeamanAustraliaAustralia1:32:42+21:46
13Kellie WhitfieldAustraliaAustralia1:33:48+22:52
14Mace NeveAustraliaAustralia1:33:52+22:56
15Rachel EffeneyAustraliaAustralia1:34:43+23:47
16Aislinn PrendergastAustraliaAustralia1:35:33+24:37
17Cath ChalmersAustraliaAustralia1:35:40+24:44
18Bridget AndersonAustraliaAustralia1:36:24+25:28
19Krystal NeumannAustraliaAustralia1:42:40+31:44
20Sarah BuckerfieldAustraliaAustralia1:44:33+33:37
21Emma WarrenAustraliaAustralia1:52:46+41:50
22Jessica Fuller-SmithAustraliaAustralia2:03:53+52:57
23Catherine HewittAustraliaAustralia2:12:24+1:01:28
Allison JonesAustraliaAustraliadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org