International Orienteering Federation

Official results for WOC Middle Distance Qualification

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: WOC Middle Distance Qualification
Organiser: Ukraine
Date: 20 August 2007

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Julian DentMen (41)27:32+0:48

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Grace CraneWomen (29)32:09+5:41

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Felix BreitschadelMen (41)29:41+2:57

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Denis ZlobinMen (41)34:07+7:23

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Irina BalabanovaWomen (29)35:37+9:09

Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Fabien PasquasyMen (41)31:54+5:10

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Teodor  Dimitrov Todorov Men (41)49:41+22:57

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Nataliya DimitrovaWomen (29)41:20+14:52

Canada

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Hans FranssonMen (41)44:31+17:47

Canada

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Victoria SmithWomen (29)46:57+20:29

China

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Guilong LiMen (41)42:02+15:18

China

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ji LiWomen (29)disqualified

Chinese Taipei

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Cheng-Hsiung ChenMen (41)disqualified

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Petr LosmanMen (41)33:00+6:16

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Zdenka StaraWomen (29)33:02+6:34

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Tue LassenMen (41)30:36+3:52

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Signe SoesWomen (29)28:50+2:22

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Olle KarnerMen (41)28:58+2:14

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Merike VanjukWomen (29)33:51+7:23

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Jarkko HuovilaMen (41)28:10+1:26

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Paula HaapakoskiWomen (29)27:51+1:23

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Nicolas GirschMen (41)31:27+4:43

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Celine DodinWomen (29)31:09+4:41

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Christoph HofmeisterMen (41)37:57+11:13

Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Chun Kit TangMen (41)disqualified

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Csaba GossweinMen (41)29:05+2:21

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Ildiko SzerencsiWomen (29)33:37+7:09

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Andrew QuinMen (41)32:58+6:14

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Maeve O'GradyWomen (29)45:15+18:47

Israel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Pavel GvozdevMen (41)35:49+9:05

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Mikhail MamleevMen (41)30:51+4:07

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Shunsuke KonnoMen (41)disqualified

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Madoka KogureWomen (29)1:08:15+41:47

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Denis VlasovMen (41)disqualified

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Yalina KornilovaWomen (29)50:25+23:57

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Edgars BertuksMen (41)29:55+3:11

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Zanda AbzaloneWomen (29)33:19+6:51

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Henrikas PauzasMen (41)30:35+3:51

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Sandra PauzaiteWomen (29)28:05+1:37

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Igori PosticaMen (41)39:24+12:40

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Irina NagibinaWomen (29)48:01+21:33

Netherlands

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Jonn Are MyhrenMen (41)27:23+0:39

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Ross MorrisonMen (41)28:43+1:59

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Audun WeltzienMen (41)29:41+2:57

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Marianne AndersenWomen (29)28:02+1:34

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Wojciech KowalskiMen (41)29:48+3:04

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Anna Gornicka-AntonowiczWomen (29)34:51+8:23

Portugal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Pedro NogueiraMen (41)39:42+12:58

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Ionut ZincaMen (41)35:24+8:40

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Zsuzsa FeyWomen (29)33:38+7:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Sergey DetkovMen (41)30:59+4:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Anna FadeevaWomen (29)42:10+15:42

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ondrej PijakMen (41)disqualified

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Jana KrsiakovaWomen (29)37:16+10:48

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Jaka PiltaverMen (41)43:59+17:15

South Africa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Nicholas MulderMen (41)38:01+11:17

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Raul Martin GomezMen (41)47:24+20:40

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Esther Gil BrotonsWomen (29)31:42+5:14

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5David AnderssonMen (41)28:21+1:37

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Helena JanssonWomen (29)26:28

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Daniel HubmannMen (41)26:44

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Ines BrodmannWomen (29)35:56+9:28

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Ilyas AvciMen (41)53:26+26:42

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Emine SezgunsayWomen (29)disqualified

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Oleksandr KratovMen (41)28:27+1:43

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Nadiya VolynskaWomen (29)39:37+13:09

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Matthew CraneMen (41)30:25+3:41

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Jenny JohnsonWomen (29)30:25+3:57

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Boris GranovskiyMen (41)44:27+17:43

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Viktoria BrautigamWomen (29)38:32+12:04

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org