International Orienteering Federation

Official results for MTB WOC 2007

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: MTB WOC 2007
Organiser: Czech Republic
Date: 10 August 2007

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Alex RandallMen (59)1:36:57+10:09

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Paul DarvodelskyMen (59)1:42:33+15:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53David SimpfendorferMen (59)1:55:43+28:55

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Thorlene EgertonWomen (57)1:50:46+18:36

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Andreas RiefMen (59)1:37:52+11:04

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Tobias BreitschadelMen (59)1:40:41+13:53

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Kevin HaselsbergerMen (59)2:04:28+37:40

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Christian GigonMen (59)disqualified

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Michaela GigonWomen (57)1:32:10

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Elisabeth Sandrisser HohenwarterWomen (57)1:45:19+13:09

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Sonja ZinklWomen (57)disqualified

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Jaroslav RyglMen (59)1:31:50+5:02

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Ctibor PodrabskyMen (59)1:32:14+5:26

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Martin SevcikMen (59)1:33:56+7:08

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Jan SvobodaMen (59)1:34:25+7:37

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Lubomir TomecekMen (59)1:36:26+9:38

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Jan LauermanMen (59)1:39:10+12:22

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Marketa JiraskovaWomen (57)1:36:37+4:27

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Barbora ChudikovaWomen (57)1:41:03+8:53

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Eva HaskovaWomen (57)1:41:06+8:56

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Michaela LacigovaWomen (57)1:42:44+10:34

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Martina TichovskaWomen (57)1:46:01+13:51

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Renata PaulickovaWomen (57)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Lasse  Pedersen BrunMen (59)1:29:45+2:57

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Torbjorn GasbjergMen (59)1:32:18+5:30

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Soren StrungeMen (59)1:34:48+8:00

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Allan JensenMen (59)1:40:48+14:00

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Jesper DamgaardMen (59)1:42:43+15:55

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Line  Stallknecht Brun PedersenWomen (57)1:42:04+9:54

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Henriette  JorgensenWomen (57)1:42:16+10:06

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Sidse SchjotzWomen (57)1:48:47+16:37

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Rene OttessonMen (59)1:41:55+15:07

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Tonis ErmMen (59)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Margus HallikMen (59)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Ingrit KalaWomen (57)1:47:03+14:53

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Maret VaherWomen (57)1:57:15+25:05

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Juho SaarinenMen (59)1:32:27+5:39

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Matti KeskinarkausMen (59)1:32:34+5:46

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Mika TervalaMen (59)1:33:40+6:52

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Tuomo TompuriMen (59)1:41:54+15:06

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Samuli SaarelaMen (59)1:46:35+19:47

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Taija JappinenWomen (57)1:35:41+3:31

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Ingrid StengardWomen (57)1:35:52+3:42

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Paivi TommolaWomen (57)1:36:19+4:09

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Marika HaraWomen (57)1:39:09+6:59

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Kirsi KorhonenWomen (57)1:49:24+17:14

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Jeremie GillmannMen (59)1:31:53+5:05

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Matthieu BarthelemyMen (59)1:40:19+13:31

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Stefane ToussaintMen (59)1:41:31+14:43

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Gabriel BallotMen (59)1:52:04+25:16

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Clement SouvrayMen (59)1:55:10+28:22

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Caroline FinanceWomen (57)1:38:33+6:23

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Hana BajtosovaWomen (57)1:39:57+7:47

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Madeleine KammererWomen (57)1:49:02+16:52

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Falk WenzelMen (59)2:14:18+47:30

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Sylvia ThomasWomen (57)1:40:50+8:40

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Antje BornhakWomen (57)1:44:00+11:50

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Lydia JahnWomen (57)2:08:47+36:37

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Laszlo PaulovitsMen (59)1:58:34+31:46

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Anna FuzyWomen (57)1:44:25+12:15

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Brigitta KaufmannWomen (57)1:54:19+22:09

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Orsolya MarosffyWomen (57)2:17:37+45:27

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Veronika CsehWomen (57)disqualified

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Stefano BatticciMen (59)1:49:23+22:35

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Alessandro GaspariMen (59)1:54:46+27:58

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Milena CiprianiWomen (57)1:59:12+27:02

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Stephanie BethazWomen (57)2:27:25+55:15

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Naoko KanoWomen (57)2:22:38+50:28

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Ugis VoicescuksMen (59)1:42:52+16:04

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Ants GrendeMen (59)1:50:15+23:27

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Vytenis BenetisMen (59)1:40:30+13:42

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Regimantas KavaliauskasMen (59)1:48:40+21:52

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Darius KalvaitisMen (59)1:50:06+23:18

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Lina KievisaiteWomen (57)2:32:57+1:00:47

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ramune ArlauskieneWomen (57)disqualified

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Michal GlowackiMen (59)1:47:47+20:59

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Mateusz NiedbalaMen (59)1:41:59+15:11

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Pawel KrzeminskiMen (59)1:43:33+16:45

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Anna KaminskaWomen (57)1:45:32+13:22

Portugal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Susana PontesWomen (57)2:03:43+31:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Ruslan GritsanMen (59)1:26:48

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Maxim ZhurkinMen (59)1:34:05+7:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Victor KorchaginMen (59)1:36:04+9:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Anton FoliforovMen (59)1:37:24+10:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Andrey KornevMen (59)1:47:23+20:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Ksenia ChernykhWomen (57)1:34:09+1:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Nadia MikryukovaWomen (57)1:35:53+3:43

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Anna UstinovaWomen (57)1:36:39+4:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Ekaterina IllarionovaWomen (57)1:49:14+17:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Anna VorobyevaWomen (57)1:54:54+22:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Elena LesnichenkoWomen (57)1:58:57+26:47

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Stefan SurganMen (59)1:33:35+6:47

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Matej PilkaMen (59)1:45:36+18:48

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Stanislava FajtovaWomen (57)1:40:05+7:55

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Daniela TrnovcovaWomen (57)disqualified

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Susanna Arroyo SchnellWomen (57)1:59:56+27:46

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Isabel San Juan TabuencaWomen (57)2:22:52+50:42

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Conception UrenaWomen (57)2:30:43+58:33

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Beat SchaffnerMen (59)1:33:22+6:34

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Beat OkleMen (59)1:37:04+10:16

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Simon SegerMen (59)1:38:38+11:50

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Michael SegerMen (59)1:44:36+17:48

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Urs DauwalderMen (59)1:44:55+18:07

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Christine Schaffner RaeberWomen (57)1:35:25+3:15

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Aurelie BallotWomen (57)1:36:40+4:30

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Regula MuhlemannWomen (57)1:47:08+14:58

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Yvonne GantenbeinWomen (57)1:47:20+15:10

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22John HoulihanMen (59)1:37:56+11:08

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Steve HeadingMen (59)1:44:40+17:52

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Ian NixonMen (59)1:47:35+20:47

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Andy ConnMen (59)1:48:06+21:18

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Sophie WoodWomen (57)1:59:03+26:53

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Charlotte Somers CocksWomen (57)2:04:10+32:00

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Sarah BaylissWomen (57)2:07:16+35:06

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Angela Brand-BarkerWomen (57)2:16:51+44:41

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Woo AllenWomen (57)2:23:11+51:01

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org