International Orienteering Federation

Official results for Spring Cup Classic Elite-2

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Spring Cup Classic Elite-2
Organiser: Denmark
Date: 24 March 2007

Men

60 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Patrik MartnerSwedenSweden1:03:33
2Rickard SvenssonSwedenSweden1:04:47+1:14
3Martin IvarssonSwedenSweden1:05:18+1:45
4Matti LiukkonenFinlandFinland1:07:27+3:54
5Per-Ake BligardSwedenSweden1:08:26+4:53
6Daniel NetzSwedenSweden1:09:01+5:28
7Jan-Egil WagnildNorwayNorway1:09:50+6:17
8Anders BennitzSwedenSweden1:10:09+6:36
9Erik TengvallSwedenSweden1:10:39+7:06
10Simen RustadNorwayNorway1:10:52+7:19
11Stefan AnderssonSwedenSweden1:11:14+7:41
12Per-Anders EggertsenSwedenSweden1:11:17+7:44
13Jussi ErnamoFinlandFinland1:12:12+8:39
14Thierry MattheyNorwayNorway1:12:40+9:07
15Per Markus JonssonSwedenSweden1:12:58+9:25
16Jonas KjallSwedenSweden1:13:16+9:43
17Erik TholenSwedenSweden1:14:22+10:49
18Patrik GunnarssonLithuaniaAustralia1:14:22+10:49
19David EngstromSwedenSweden1:14:28+10:55
20Henrik WiklundSwedenSweden1:14:35+11:02
21Anders HoijeSwedenSweden1:14:52+11:19
22Patrick MacGrailDenmarkDenmark1:15:10+11:37
23Markku LaaksonenFinlandFinland1:16:32+12:59
24Erik BlomdahlSwedenSweden1:16:42+13:09
25Magnus OhlingSwedenSweden1:17:20+13:47
26Piotr PaszynskiPolandPoland1:17:25+13:52
27Asulv  Stormoen Birkeland NorwayNorway1:17:53+14:20
28Gunnar LindbergSwedenSweden1:18:32+14:59
29Hakan AnderssonSwedenSweden1:18:57+15:24
30Wieland KargerGermanyGermany1:18:59+15:26
31Daniel JohannessonSwedenSweden1:19:05+15:32
32Przemyslaw PatejkoPolandPoland1:19:28+15:55
33Lars NielsenDenmarkDenmark1:19:41+16:08
34Lennart BengtssonSwedenSweden1:19:43+16:10
35Jakub HalamaCzech RepublicCzech Republic1:19:51+16:18
36Mikko SavelainenFinlandFinland1:20:11+16:38
37Jon AnderssonSwedenSweden1:20:34+17:01
38Anders IngemarssonSwedenSweden1:20:44+17:11
39Rasmus GronlundSwedenSweden1:21:45+18:12
40Henning SpjelkavikNorwayNorway1:21:55+18:22
41Jan HollbeckSwedenSweden1:22:00+18:27
42Michal GlowackiNew ZealandNew Zealand1:22:11+18:38
43Jonas LundbergSwedenSweden1:23:21+19:48
44Espen RognsvagNorwayNorway1:23:59+20:26
45Ilari ErnamoFinlandFinland1:25:09+21:36
46Ales BalcarCzech RepublicCzech Republic1:25:28+21:55
47Emil BergerSwedenSweden1:25:28+21:55
48Simon GoddardAustraliaAustralia1:26:48+23:15
49Philipp DombertGermanyGermany1:29:36+26:03
50Alen GavarTurkeyTurkey1:34:41+31:08
51Lars PieperGermanyGermany1:38:10+34:37
52Piotr DragowskiPolandPoland1:39:08+35:35
53Max KarleSwedenSweden1:42:30+38:57
54Jonas NybergSwedenSweden1:43:48+40:15
Vesa AaltonenFinlandFinlanddisqualified
Magnus GranqvistSwedenSwedendisqualified
Andreas LundbladSwedenSwedendisqualified
Erik LundhSwedenSwedendisqualified
Tobias WahlgrenSwedenSwedendisqualified
Olle WinrothSwedenSwedendisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org