International Orienteering Federation

Official results for Waitangi Weekend Day 2

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Waitangi Weekend Day 2
Organiser: New Zealand
Date: 4 February 2007

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Rob PrestonMen (56)30:57+2:15

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Julian DentMen (56)33:08+4:26

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Simon UppillMen (56)35:04+6:22

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16David MeyerMen (56)36:42+8:00

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19David ShepherdMen (56)37:16+8:34

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Ian MeyerMen (56)37:27+8:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Murray ScownMen (56)39:18+10:36

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Eric MorrisMen (56)39:57+11:15

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Christopher NauntonMen (56)44:44+16:02

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Rhys ChallenMen (56)49:24+20:42

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Peter PrestonMen (56)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Anna SheldonWomen (36)33:12+2:12

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Kathryn Preston EwelsWomen (36)35:49+4:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Jo AllisonWomen (36)36:06+5:06

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Grace CraneWomen (36)36:22+5:22

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Susanne CasanovaWomen (36)39:17+8:17

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Jasmine NeveWomen (36)40:01+9:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Briohny SeamanWomen (36)45:13+14:13

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Vanessa RoundWomen (36)47:35+16:35

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Rachel EffeneyWomen (36)1:03:01+32:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Emily PrudhoeWomen (36)1:07:17+36:17

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Hanny AllstonWomen (36)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kirsten FairfaxWomen (36)disqualified

Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Sofie HerremansWomen (36)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Carsten JorgensenMen (56)30:56+2:14

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Tue LassenMen (56)31:12+2:30

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Torbjorn GasbjergMen (56)34:40+5:58

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Jeppe BorchMen (56)34:54+6:12

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Piret KladeWomen (36)35:20+4:20

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tero FohrMen (56)28:42

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Heli JukkolaWomen (36)31:00

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Bill EdwardsMen (56)33:29+4:47

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Karl DravitzkiMen (56)32:09+3:27

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Neil KerrisonMen (56)32:10+3:28

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7James BradshawMen (56)32:39+3:57

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Mark LawsonMen (56)34:32+5:50

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Ross MorrisonMen (56)35:49+7:07

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Jamie StewartMen (56)37:07+8:25

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Sam McNallyMen (56)37:13+8:31

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Thomas ReynoldsMen (56)38:44+10:02

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Michael AdamsMen (56)39:31+10:49

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Rob JessopMen (56)40:30+11:48

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Jordan HarveyMen (56)41:15+12:33

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Jack VincentMen (56)42:32+13:50

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Tane CambridgeMen (56)42:40+13:58

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Martin PeatMen (56)43:00+14:18

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Riki CambridgeMen (56)43:36+14:54

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Andrew McCarthyMen (56)44:13+15:31

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Jeff GreenwoodMen (56)46:18+17:36

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Scott McDonaldMen (56)46:21+17:39

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Christopher InghamMen (56)46:35+17:53

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Aaron PrinceMen (56)47:15+18:33

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Sam EamesMen (56)48:03+19:21

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Nick HarrisMen (56)48:24+19:42

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Toby ScottMen (56)48:31+19:49

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Andrew PeatMen (56)49:28+20:46

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Magnus BengtssonMen (56)51:20+22:38

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Alastair LongMen (56)54:52+26:10

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Ciaran MurphyMen (56)55:50+27:08

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Daniel BarnfieldMen (56)58:41+29:59

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Nic GormanMen (56)1:01:08+32:26

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Ramon SteensonMen (56)1:05:21+36:39

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Aiden EllmersMen (56)1:09:52+41:10

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Duncan MorrisonMen (56)disqualified

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Malcolm GawnMen (56)disqualified

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Brent EdwardsMen (56)disqualified

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Bryn DaviesMen (56)disqualified

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Jenni AdamsWomen (36)35:28+4:28

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Tania LarsenWomen (36)35:32+4:32

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Penny KaneWomen (36)38:01+7:01

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Lizzie InghamWomen (36)39:50+8:50

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Georgia WhitlaWomen (36)44:18+13:18

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Angela SimpsonWomen (36)44:56+13:56

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Rachel GoodwinWomen (36)45:25+14:25

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Jamie GoodwinWomen (36)45:34+14:34

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Kate MorrisonWomen (36)58:30+27:30

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Kate ReaWomen (36)1:05:24+34:24

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Laura RobertsonWomen (36)1:07:09+36:09

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Lydia ParkerWomen (36)1:07:44+36:44

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Tineke BerthelsenWomen (36)1:11:50+40:50

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Claire DinsdaleWomen (36)disqualified

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Frances PeatWomen (36)disqualified

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Amber MorrisonWomen (36)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Anna QuayleWomen (36)38:10+7:10

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Sara Prince WallenWomen (36)38:26+7:26

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Josefine CarlssonWomen (36)1:00:00+29:00

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Beat BergerMen (56)34:57+6:15

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Daniel ZwikerMen (56)41:48+13:06

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Beat HubmannMen (56)44:33+15:51

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
David RuedlingerMen (56)disqualified

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Stefanie SteinemannWomen (36)42:16+11:16

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Valerie SuterWomen (36)1:08:06+37:06

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org