International Orienteering Federation

Official results for National Championships

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: National Championships
Organiser: Bulgaria
Date: 9 September 2006

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Nikolai DimitrovMen (59)1:17:06

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Kiril NikolovMen (59)1:17:30+0:24

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Ivaylo KamenarovMen (59)1:21:16+4:10

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Lachezar IlievMen (59)1:21:18+4:12

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Ivaylo PetrovMen (59)1:27:51+10:45

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Teodor  Dimitrov Todorov Men (59)1:29:37+12:31

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Andrey AbadzievMen (59)1:31:32+14:26

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ivajlo IvanovMen (59)1:33:00+15:54

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Milko SakarovMen (59)1:34:17+17:11

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Georgi KartalovMen (59)1:34:18+17:12

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Dimitar Hero DimitrovMen (59)1:36:36+19:30

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Krasimir KolevMen (59)1:38:29+21:23

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Vladimir AtanasovMen (59)1:48:51+31:45

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Todor KalnievMen (59)1:49:07+32:01

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Plamen IvanovMen (59)1:50:10+33:04

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Jordan StoynovMen (59)1:53:44+36:38

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Georgi ByrgovMen (59)1:55:59+38:53

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Dimo CholakovMen (59)1:56:04+38:58

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Dimo SlavcevMen (59)1:59:50+42:44

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Aleksander AtanasovMen (59)2:08:20+51:14

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Tsvetomir GrancharovMen (59)2:08:41+51:35

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Ivan DimitrovMen (59)2:11:10+54:04

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Plamen RaykovMen (59)2:13:12+56:06

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Aleksandar YosifovMen (59)2:23:49+1:06:43

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Ilko IlievMen (59)2:25:44+1:08:38

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Vencislav VenevMen (59)2:29:28+1:12:22

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Dimitar DimitrovMen (59)2:31:24+1:14:18

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Simeon NinovMen (59)2:31:24+1:14:18

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Zdravlko TaralovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ivan ShopovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ildar MihnevMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Aleksey SarhacevMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Shterio DimitrovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ivan KalfovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Stoyan GospodinovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jordan BankovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Vasil KalpachkiMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Radostin DimitrovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Milko StoyanovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Plamen JordanovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kolio TodorovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Georgi VidenovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Tzani NikolovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Tzvetan TodorovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Dancho BorisovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kamen KamenarovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Petar StratievMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Nikolai StilevMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Dian NikolovMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Nikolay KolevMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kalin PenchevMen (59)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Iliana Ilieva ShandurkovaWomen (30)59:18

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Nataliya DimitrovaWomen (30)1:07:43+8:25

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Eleonora NikolovaWomen (30)1:11:28+12:10

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ludmila GocevaWomen (30)1:11:54+12:36

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Atanaska BedelevaWomen (30)1:12:11+12:53

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Antoniya GrigorovaWomen (30)1:22:21+23:03

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Mariana AgovaWomen (30)1:24:15+24:57

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Polina PaskalevaWomen (30)1:24:51+25:33

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Silvia ShandurkovaWomen (30)1:27:52+28:34

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Teodora MalchevaWomen (30)1:28:01+28:43

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Veselina ZashevaWomen (30)1:30:07+30:49

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Mariana AtanasovaWomen (30)1:30:13+30:55

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Radmila SapundjuevaWomen (30)1:34:23+35:05

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Todorka KamenarovaWomen (30)1:36:34+37:16

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Milena MitkovaWomen (30)1:40:12+40:54

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Rositsa MitevaWomen (30)1:42:14+42:56

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Nina HristovaWomen (30)1:54:09+54:51

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Tania KazakovaWomen (30)1:59:10+59:52

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Snegana DinevaWomen (30)2:00:48+1:01:30

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Tatiana BoiarovaWomen (30)2:01:33+1:02:15

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Ilyana BurgovaWomen (30)2:11:29+1:12:11

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Margarita TodorovaWomen (30)3:04:15+2:04:57

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Petya DimitrovaWomen (30)disqualified

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Adam OszlovicsMen (59)1:53:27+36:21

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Peter LudvigMen (59)2:01:45+44:39

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Laszlo LudvigMen (59)2:29:49+1:12:43

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Gabor GellertMen (59)2:37:04+1:19:58

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Marton ScultetyMen (59)disqualified

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Orsolya ScultetyWomen (30)1:25:48+26:30

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Csilla KoverWomen (30)1:57:57+58:39

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Anetta CsaszarWomen (30)2:06:51+1:07:33

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Herta BaureuzaksWomen (30)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Eduard KhrennikovMen (59)1:22:48+5:42

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Nikolay BondarMen (59)1:34:01+16:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Ivan ShakirovMen (59)1:43:11+26:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Elena BondarWomen (30)1:15:50+16:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Tatiana HrennikovaWomen (30)1:32:09+32:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Aleksandra GataulinaWomen (30)1:33:54+34:36

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org