International Orienteering Federation

Official results for 2005 Yunnan Orienteering Festival

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: 2005 Yunnan Orienteering Festival
Organiser: China
Date: 11 November 2005

Men

56 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Yuriy OmelchenkoUkraineUkraine32:53
2David Brickhill-JonesAustraliaAustralia33:15+0:22
3Martin JohanssonSwedenSweden33:43+0:50
4Tomas DlabajaCzech RepublicCzech Republic34:17+1:24
5Chris TerkelsenDenmarkDenmark34:21+1:28
6Toni LouhisolaFinlandFinland34:50+1:57
7Oystein  Osterbo Kvaal NorwayNorway34:58+2:05
8Claus  Bloch Hallingdal DenmarkDenmark35:48+2:55
9Ewan McCarthyUnited KingdomGreat Britain37:48+4:55
10Marco SeppiItalyItaly37:52+4:59
11Felix BreitschadelAustriaAustria38:32+5:39
12Mats HaldinFinlandFinland38:39+5:46
13Dan MarstonUnited KingdomGreat Britain38:58+6:05
14Qiangqiang ShiChinaChina41:17+8:24
15Jaani LantelaFinlandFinland41:18+8:25
16Guilong LiChinaChina41:55+9:02
17Ilia SlepovRussian FederationRussian Federation43:08+10:15
18Yoshinori TakahashiJapanJapan43:28+10:35
19Jorn SundbyNorwayNorway45:55+13:02
20Zhengbo ZhangChinaChina45:58+13:05
21Zhaowei LiChinaChina46:53+14:00
22Xiang XiaoChinaChina47:01+14:08
23Deliang ChenChinaChina47:43+14:50
24Xiantao GouChinaChina49:04+16:11
25Bin CaoChinaChina49:09+16:16
26Andrew HillAustraliaAustralia49:47+16:54
27Hongfa ZengChinaChina51:05+18:12
28Jianfei OuyangChinaChina51:08+18:15
29Chao ChenChinaChina51:37+18:44
30Jian HuangChinaChina51:56+19:03
31Siu Tung HuiHong KongHong Kong52:10+19:17
32Shui JiangChinaChina53:28+20:35
33Meng WangChinaChina53:45+20:52
34Xinnian JiangChinaChina53:49+20:56
35Chi Hang LiangHong KongHong Kong54:02+21:09
36Yue HeChinaChina54:03+21:10
37Shuning ZhangChinaChina54:27+21:34
38Xuejin LuKorea, Democratic People's Republic ofKorea, Democratic People's Republic of54:46+21:53
39Zhiming CaoChinaChina55:58+23:05
40Yihuai CaoChinaChina56:44+23:51
41Ming GaoChinaChina58:22+25:29
42Naigang ZhangChinaChina58:28+25:35
43Guohui HuangChinaChina1:01:25+28:32
44Wangyun ZhanChinaChina1:05:40+32:47
45Chengjin JinKorea, Democratic People's Republic ofKorea, Democratic People's Republic of1:07:17+34:24
46Xiaoming LiuChinaChina1:07:55+35:02
47Ming-Yen WuChinese TaipeiChinese Taipei1:08:05+35:12
48Kam Tat WongHong KongHong Kong1:08:25+35:32
49Wei Yeung TamHong KongHong Kong1:09:08+36:15
50Pinghui ZhuangChinaChina1:17:51+44:58
Guoliang ChenChinaChinadisqualified
Anders FriskSwedenSwedendisqualified
Deming LiKorea, Democratic People's Republic ofKorea, Democratic People's Republic ofdisqualified
Hua LiChinaChinadisqualified
Jianyong MaChinaChinadisqualified
Jingxiong MoChinaChinadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org