International Orienteering Federation

Official results for World Cup Event 10

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: World Cup Event 10
Organiser: Italy
Date: 5 October 2005

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15David Brickhill-JonesMen (51)15:40+2:11

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Eric MorrisMen (51)18:26+4:57

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Martin PongratzMen (51)16:21+2:52

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Pierre KaltenbacherMen (51)17:46+4:17

Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Etienne Van GasseMen (51)14:31+1:02

Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Nicolas SillienMen (51)17:02+3:33

Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Aline HermansWomen (51)20:28+4:40

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Tomas DlabajaMen (51)14:49+1:20

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Michal SmolaMen (51)15:40+2:11

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Petr LosmanMen (51)18:52+5:23

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Zdenka StaraWomen (51)16:51+1:03

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Dana BrozkovaWomen (51)17:07+1:19

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Vendula Haldin KlechovaWomen (51)17:25+1:37

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Martina ZverinovaWomen (51)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Chris TerkelsenMen (51)14:55+1:26

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Troels NielsenMen (51)17:13+3:44

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Mikkel LundMen (51)17:48+4:19

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Signe SoesWomen (51)19:36+3:48

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Anne  Larsen Konring OlesenWomen (51)19:47+3:59

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Olle KarnerMen (51)17:04+3:35

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Jorgen WickholmMen (51)14:19+0:50

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Jonne LakanenMen (51)15:19+1:50

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Jarkko HuovilaMen (51)15:59+2:30

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Mats HaldinMen (51)16:29+3:00

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Jani LakanenMen (51)18:04+4:35

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Tero FohrMen (51)18:36+5:07

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Paula HaapakoskiWomen (51)16:57+1:09

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Bodil HolmstromWomen (51)17:57+2:09

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Thierry GueorgiouMen (51)14:16+0:47

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Damien RenardMen (51)14:33+1:04

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Philippe AdamskiMen (51)16:22+2:53

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Francois GononMen (51)16:48+3:19

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Anais GoffreWomen (51)18:11+2:23

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Amelie ChataingWomen (51)18:44+2:56

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Melanie D'HarrevilleWomen (51)19:31+3:43

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Cindy BecuWomen (51)23:05+7:17

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Celine DodinWomen (51)23:31+7:43

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Alexander LubinaMen (51)16:09+2:40

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Ralph KornerMen (51)16:35+3:06

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Leif BaderMen (51)17:39+4:10

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Christoph HofmeisterMen (51)18:02+4:33

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Marika DobkeWomen (51)20:09+4:21

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Meike JaegerWomen (51)20:46+4:58

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Gabor ForraiMen (51)19:07+5:38

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Bernadett KelemenWomen (51)21:50+6:02

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Mikhail MamleevMen (51)15:56+2:27

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Michele TavernaroMen (51)16:12+2:43

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Alessio TenaniMen (51)16:53+3:24

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Marco SeppiMen (51)18:14+4:45

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Laura ScaravonatiWomen (51)18:31+2:43

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Christine KirchlechnerWomen (51)20:32+4:44

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Helga BertoldiWomen (51)22:07+6:19

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Renate FaunerWomen (51)22:55+7:07

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Shigeyuki KoizumiMen (51)19:40+6:11

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Mikiko MinagawaWomen (51)24:59+9:11

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Sakiko MiyauchiWomen (51)disqualified

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Oystein  Osterbo Kvaal Men (51)14:56+1:27

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Holger HottMen (51)15:06+1:37

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Audun WeltzienMen (51)18:24+4:55

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Marianne AndersenWomen (51)17:13+1:25

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Anne Margrethe  Hausken NordbergWomen (51)18:32+2:44

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Lene MoeWomen (51)22:20+6:32

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Irina MaiorescuWomen (51)25:24+9:36

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Roger Casal FernandezMen (51)15:58+2:29

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Esther Gil BrotonsWomen (51)18:56+3:08

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Annabel Fernandez ValledorWomen (51)19:31+3:43

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Mats TroengMen (51)15:35+2:06

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Johan ModigMen (51)17:11+3:42

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Niclas JonassonMen (51)17:39+4:10

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50David AnderssonMen (51)20:03+6:34

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Mattias Karlsson  Vagnis Men (51)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Helena JanssonWomen (51)17:26+1:38

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Hanna PalmWomen (51)17:53+2:05

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Anna MarsellWomen (51)19:23+3:35

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Emma Claesson EngstrandWomen (51)19:30+3:42

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Annika BillstamWomen (51)19:56+4:08

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Lena EliassonWomen (51)21:10+5:22

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Daniel HubmannMen (51)13:29

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Matthias LeonhardtMen (51)14:49+1:20

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Matthias MerzMen (51)14:53+1:24

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Benno SchulerMen (51)16:06+2:37

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24David SchneiderMen (51)16:21+2:52

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Marc LauensteinMen (51)16:58+3:29

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Simone Niggli-LuderWomen (51)15:48

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Martina FritschyWomen (51)15:52+0:04

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Brigitte Gruniger HuberWomen (51)17:13+1:25

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Lea MullerWomen (51)17:36+1:48

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Sara GemperleWomen (51)19:34+3:46

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Vroni Koenig-SalmiWomen (51)19:59+4:11

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Yaroslava TrygubyakWomen (51)21:22+5:34

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Nataliya PotopalskaWomen (51)22:54+7:06

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Mariya SpasyukWomen (51)23:30+7:42

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Matthew CraneMen (51)14:12+0:43

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Nick BarrableMen (51)16:09+2:40

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Ewan McCarthyMen (51)17:04+3:35

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Helen WinskillWomen (51)16:17+0:29

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Heather MonroWomen (51)20:00+4:12

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Pippa ArcherWomen (51)21:55+6:07

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Sarah RollinsWomen (51)25:57+10:09

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Rachael Rothman ElderWomen (51)disqualified

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Karen WilliamsWomen (51)23:49+8:01

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Sandra Lauenstein ZurcherWomen (51)24:29+8:41

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org