International Orienteering Federation

Official results for Kapa 3-days 2005 (day 2)

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Kapa 3-days 2005 (day 2)
Organiser: Latvia
Date: 2 July 2005

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Tomas LedtinskyMen (47)58:26+21:41

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Mati TiitMen (47)45:22+8:37

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Mihkel ReimaaMen (47)45:54+9:09

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Kaido HallikMen (47)48:06+11:21

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Liis JohansonWomen (28)34:14+1:12

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Kirti RebaneWomen (28)35:02+2:00

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Piret KladeWomen (28)44:32+11:30

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Helle TrossmannWomen (28)45:13+12:11

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Vesa KankaanpaaMen (47)39:51+3:06

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Kristaps JaudzemsMen (47)36:45

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Martins SirmaisMen (47)38:53+2:08

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Girts VegerisMen (47)40:19+3:34

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Oskars ZernisMen (47)40:41+3:56

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Janis KruminsMen (47)40:43+3:58

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Guntars SmitinsMen (47)41:29+4:44

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Girts LininsMen (47)41:57+5:12

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Kaspars KarklinsMen (47)42:09+5:24

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Edgars BertuksMen (47)42:59+6:14

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Artis JansonsMen (47)43:25+6:40

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Raimonds SpulleMen (47)44:25+7:40

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Toms VeitsMen (47)46:23+9:38

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Ivars ValtassMen (47)46:55+10:10

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Jevgenijs SprogisMen (47)47:24+10:39

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Gatis BerkisMen (47)47:43+10:58

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Ivars ZagarsMen (47)49:00+12:15

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Andis JanovsMen (47)52:37+15:52

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Juris OstupsMen (47)55:10+18:25

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Marts KalninsMen (47)56:10+19:25

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Janis UzulisMen (47)58:55+22:10

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Kaspars CerjaksMen (47)59:42+22:57

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Juris KnetsMen (47)1:01:10+24:25

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Pauls LiepinsMen (47)1:06:43+29:58

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Aija SkrastinaWomen (28)33:56+0:54

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Linda KatlapaWomen (28)34:53+1:51

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Zanda AbzaloneWomen (28)35:59+2:57

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Baiba OzolaWomen (28)37:22+4:20

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Agita KlempereWomen (28)38:17+5:15

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Ieva SustaWomen (28)38:38+5:36

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Marite PundureWomen (28)40:15+7:13

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Iveta Stipina BruvereWomen (28)41:07+8:05

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Ieva AnsabergaWomen (28)45:13+12:11

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Ieva VegereWomen (28)46:15+13:13

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Gunta LebedokaWomen (28)57:52+24:50

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Inese KaukeWomen (28)disqualified

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Tomas KuzminskisMen (47)37:26+0:41

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Henrikas PauzasMen (47)37:45+1:00

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Paulius KudriavcevasMen (47)38:49+2:04

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Audrius SmilgiusMen (47)40:25+3:40

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Andriejus JemeljanenkoMen (47)43:55+7:10

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Nerijus SulcysMen (47)44:32+7:47

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Patrik GunnarssonMen (47)44:53+8:08

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Egidijus PilybasMen (47)46:55+10:10

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Svajunas PajaujisMen (47)54:00+17:15

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Jolanta RazaitieneWomen (28)33:02

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Indre ValaiteWomen (28)33:10+0:08

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Asta MisiunaiteWomen (28)34:56+1:54

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Vilma RudzenskaiteWomen (28)36:13+3:11

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Lina BulovaiteWomen (28)37:56+4:54

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Sandra PauzaiteWomen (28)38:09+5:07

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Asta EigelyteWomen (28)39:13+6:11

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Diana VosyliuteWomen (28)42:45+9:43

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Irina MaciulyteWomen (28)52:14+19:12

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Katarina LabasovaWomen (28)39:51+6:49

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Robbin KantarpMen (47)45:02+8:17

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Carl PramlidMen (47)51:53+15:08

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Bjorn WrahmeMen (47)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Katarina LovgrenWomen (28)41:18+8:16

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Emma Andersson Women (28)46:34+13:32

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Graham GristwoodMen (47)40:11+3:26

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23David GodfreeMen (47)45:50+9:05

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Neil MarstonMen (47)46:53+10:08

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Ian NixonMen (47)49:36+12:51

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Murray StrainMen (47)51:02+14:17

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Ed KelleherMen (47)55:28+18:43

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Ed NicholasMen (47)58:49+22:04

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org