International Orienteering Federation

Official results for Martin

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Martin
Organiser: Slovakia
Date: 26 June 2005

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Christian GigonMen (72)2:24:19

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Dietmar DorflerMen (72)2:30:49+6:30

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Bernhard SchachingerMen (72)2:36:28+12:09

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Klaus LaglerMen (72)2:46:44+22:25

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Peter EntenfellnerMen (72)2:50:09+25:50

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Siegfried OpetnikMen (72)3:08:30+44:11

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Martin FurnkranzMen (72)disqualified

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Michaela GigonWomen (26)2:09:56

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Kerstin WieserWomen (26)2:47:57+38:01

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Lubomir TomecekMen (72)2:27:41+3:22

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Paweł MoszkowiczMen (72)3:16:10+51:51

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Igor BlachutMen (72)3:18:58+54:39

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Kristina KupcovaWomen (26)2:27:04+17:08

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Zuzana JanotovaWomen (26)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Margus HallikMen (72)2:31:04+6:45

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Tonis ErmMen (72)2:33:37+9:18

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Rene OttessonMen (72)2:37:40+13:21

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Mait MendmetsMen (72)2:45:42+21:23

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Raul KudreMen (72)2:45:42+21:23

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Arbo RaeMen (72)2:49:03+24:44

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Tuuli Erm MaeotsWomen (26)3:50:28+1:40:32

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Jussi MakilaMen (72)2:35:20+11:01

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Mikko TommolaMen (72)2:45:58+21:39

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Pekka LangMen (72)3:07:15+42:56

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Paivi TommolaWomen (26)2:10:51+0:55

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Hana BajtosovaWomen (26)2:21:16+11:20

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Zoltan ViraszkoMen (72)2:58:33+34:14

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Zoltan MolnarMen (72)3:00:22+36:03

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Andras HollubyMen (72)3:09:06+44:47

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Tamas TothMen (72)3:10:41+46:22

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Tamas EgeiMen (72)3:15:43+51:24

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Zsolt VajdaMen (72)3:46:46+1:22:27

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Antal PalfiMen (72)3:53:56+1:29:37

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Anna FuzyWomen (26)2:28:41+18:45

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Agnes GaborWomen (26)3:13:20+1:03:24

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Brigitta KaufmannWomen (26)3:16:47+1:06:51

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Nina PhillipsWomen (26)2:49:26+39:30

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Toni O'DonovanWomen (26)3:06:35+56:39

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Ants GrendeMen (72)2:41:09+16:50

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Donatas CelkysMen (72)2:31:09+6:50

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Tautvydas ZilinskasMen (72)3:00:17+35:58

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Darius KalvaitisMen (72)3:02:54+38:35

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Henrikas AntanaviciusMen (72)3:03:52+39:33

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Vykintas CelkysMen (72)3:11:35+47:16

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Sarunas DmukauskasMen (72)3:22:35+58:16

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Giedrius AdamonisMen (72)3:22:49+58:30

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Remigijus ArlauskasMen (72)3:28:52+1:04:33

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Ramune ArlauskieneWomen (26)2:27:40+17:44

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Darryl TaylorMen (72)disqualified

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Michał ParzychMen (72)3:02:04+37:45

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Adam SanakMen (72)3:06:25+42:06

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Krzysztof SokalskiMen (72)3:11:20+47:01

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Jacek WrzesinskiMen (72)3:20:58+56:39

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Mateusz NiedbalaMen (72)disqualified

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Pawel KrzeminskiMen (72)disqualified

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Dagmara PanasWomen (26)2:33:16+23:20

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Anna KrajWomen (26)2:46:46+36:50

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Anna BrykWomen (26)disqualified

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Joanna SzombierskaWomen (26)disqualified

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Monika GrzesikWomen (26)disqualified

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Anna KaminskaWomen (26)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ruslan GritsanMen (72)2:30:38+6:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Anton FoliforovMen (72)2:38:03+13:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Dmitry SeninMen (72)2:50:11+25:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Anton ZhelomonovMen (72)3:25:27+1:01:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Alexander IvanovMen (72)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Anna VorobyevaWomen (26)2:46:14+36:18

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Stefan SurganMen (72)2:31:47+7:28

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Matej PilkaMen (72)2:39:17+14:58

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Tomas HanicakMen (72)2:51:59+27:40

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Peter ViskupMen (72)3:04:21+40:02

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Michal FranoMen (72)3:11:59+47:40

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Marian KazikMen (72)3:19:13+54:54

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Tomas FlassikMen (72)3:21:32+57:13

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Peter SamelMen (72)3:30:16+1:05:57

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Juraj OprsalMen (72)3:39:00+1:14:41

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Michal PavelekMen (72)3:39:20+1:15:01

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Marcel KovacikMen (72)3:56:10+1:31:51

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ludovit PazickyMen (72)disqualified

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Marian EnglmanMen (72)disqualified

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Martin NaglMen (72)disqualified

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Peter GalkoMen (72)disqualified

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Peter HerdaMen (72)disqualified

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Robert SchenkMen (72)disqualified

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Samuel ValisMen (72)disqualified

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Stanislava FajtovaWomen (26)2:31:59+22:03

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Alena DurcovaWomen (26)2:32:46+22:50

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Katarina SchenkovaWomen (26)disqualified

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ludmila GrauzelovaWomen (26)disqualified

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Beat SchaffnerMen (72)2:29:06+4:47

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Remy JabasMen (72)2:34:40+10:21

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Urs DauwalderMen (72)2:48:05+23:46

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Michael SegerMen (72)3:01:56+37:37

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Regula MuhlemannWomen (26)2:31:36+21:40

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Andy SimpsonMen (72)2:50:55+26:36

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Paul TrottMen (72)3:07:52+43:33

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Andy ConnMen (72)3:08:14+43:55

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Janine HensmanWomen (26)2:28:44+18:48

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2019
Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org