International Orienteering Federation

Official results for Norsk O-Festival

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Norsk O-Festival
Organiser: Norway
Date: 26 June 2005

Classes: Show all | Men | Women

Women

48 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Hanne StaffNorwayNorway1:02:38
2Maria HoffmanFinlandFinland1:04:43+2:05
3Ingunn FristadNorwayNorway1:07:00+4:22
4Ragnhild Bente AndersenNorwayNorway1:10:23+7:45
5Bodil HolmstromFinlandFinland1:10:57+8:19
6Marianne RiddervoldNorwayNorway1:11:07+8:29
7Camilla BerglundSwedenSweden1:11:23+8:45
8Lene BergersenNorwayNorway1:13:18+10:40
9Siri StormerNorwayNorway1:14:25+11:47
10Anne Marie BlekenNorwayNorway1:16:47+14:09
11Zsuzsa FeyRomaniaRomania1:17:04+14:26
12Trude HarstadNorwayNorway1:17:24+14:46
13Ingrid BronebakkNorwayNorway1:18:16+15:38
14Ragnhild MyrvoldNorwayNorway1:18:28+15:50
15Karianne RuudNorwayNorway1:19:43+17:05
16Iliana Ilieva ShandurkovaBulgariaBulgaria1:19:56+17:18
17Marte OstbyNorwayNorway1:19:57+17:19
18Jenny  Johansson Bagge SwedenSweden1:20:51+18:13
19Johanna PietilaFinlandFinland1:21:29+18:51
20Annemarie B. MadsenNorwayNorway1:22:07+19:29
21Elin BjervaNorwayNorway1:23:05+20:27
22Tone  Lye Ellefsen NorwayNorway1:24:19+21:41
23Randi SalomonsenNorwayNorway1:24:24+21:46
24Erja JokinenFinlandFinland1:24:58+22:20
25Karina NordrumNorwayNorway1:26:17+23:39
26Birgit  Jensen Oekern NorwayNorway1:27:47+25:09
27Hannele Tonna ValkonenFinlandFinland1:29:16+26:38
28Ida SvanbergNorwayNorway1:29:43+27:05
29Heidi AckenhausenNorwayNorway1:30:06+27:28
30Irene Beate  Arnevik OhrnNorwayNorway1:30:48+28:10
31Ingela AlvmyrenSwedenSweden1:31:27+28:49
32Kine BohlerengenNorwayNorway1:32:21+29:43
33Hege  Johannessen Holth NorwayNorway1:32:32+29:54
34Sofia MalmqvistSwedenSweden1:32:53+30:15
35Anja Mo BergeNorwayNorway1:36:23+33:45
36Christiane TrosseGermanyGermany1:36:51+34:13
37Maja BergerNorwayNorway1:37:18+34:40
38Hege Ask-HenriksenNorwayNorway1:37:58+35:20
39Helen M S SkarpsnoNorwayNorway1:39:59+37:21
40Ragnhild UtstumoNorwayNorway1:40:33+37:55
41Masha SemakUkraineUkraine1:41:18+38:40
42Mari  Jonassen Bergkastet NorwayNorway1:58:36+55:58
43Cath ChalmersAustraliaAustralia2:19:11+1:16:33
Salla FageruddFinlandFinlanddisqualified
Ine HoviNorwayNorwaydisqualified
Kristin OveroyenNorwayNorwaydisqualified
Hege RustadNorwayNorwaydisqualified
Emelie SvalinSwedenSwedendisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World