International Orienteering Federation

Official results for Australian Middle Distance Championships

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Australian Middle Distance Championships
Organiser: Australia
Date: 23 April 2005

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1David ShepherdMen (28)26:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Grant BluettMen (28)29:41+3:08

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Jock DavisMen (28)31:02+4:29

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Rob PrestonMen (28)31:26+4:53

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Craig DuftyMen (28)32:43+6:10

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6David MeyerMen (28)33:55+7:22

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Julian DentMen (28)34:29+7:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Bruce ArthurMen (28)34:53+8:20

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Blair TrewinMen (28)35:11+8:38

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Ben RattrayMen (28)37:12+10:39

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Eric MorrisMen (28)37:21+10:48

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Lachlan HallettMen (28)37:26+10:53

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Ian MeyerMen (28)37:29+10:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Scott SimsonMen (28)37:47+11:14

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Gareth CandyMen (28)39:39+13:06

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Jim RussellMen (28)40:01+13:28

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Peter PrestonMen (28)40:09+13:36

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Kerrin RattrayMen (28)41:33+15:00

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Lance ReadMen (28)43:05+16:32

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Ian AndersonMen (28)43:22+16:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Jason McCraeMen (28)44:15+17:42

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Matthew BourkeMen (28)46:29+19:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Nino CalabroMen (28)54:50+28:17

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Mark GregsonMen (28)1:00:30+33:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27John HoganMen (28)1:30:41+1:04:08

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Tom QuayleMen (28)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tracy Marsh BluettWomen (23)26:29

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Jo AllisonWomen (23)26:43+0:14

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Hanny AllstonWomen (23)28:36+2:07

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Grace CraneWomen (23)29:08+2:39

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Orla MurrayWomen (23)29:25+2:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Jasmine NeveWomen (23)32:00+5:31

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Rachel WestWomen (23)32:36+6:07

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Wendy ReadWomen (23)32:49+6:20

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Julia DaviesWomen (23)33:01+6:32

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Susanne CasanovaWomen (23)33:28+6:59

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Anna SheldonWomen (23)33:52+7:23

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Cath ChalmersWomen (23)35:23+8:54

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Thorlene EgertonWomen (23)36:15+9:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Briohny SeamanWomen (23)36:40+10:11

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Felicity BrownWomen (23)36:58+10:29

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Catherine MurphyWomen (23)40:20+13:51

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Hania LadaWomen (23)41:11+14:42

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Moira GoddardWomen (23)45:44+19:15

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Gayle Quantock-SimsonWomen (23)46:26+19:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Mace NeveWomen (23)47:24+20:55

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Kirrilee RussellWomen (23)1:12:04+45:35

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Phoebe DentWomen (23)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Rune OlsenMen (28)38:59+12:26

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Robert MolnarMen (28)50:19+23:46

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Anna QuayleWomen (23)33:19+6:50

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org