International Orienteering Federation

Official results for Australian 3 Days (day 3)

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Australian 3 Days (day 3)
Organiser: Australia
Date: 28 March 2005

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Julian DentMen (40)50:27

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Grant BluettMen (40)51:48+1:21

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Troy De HaasMen (40)51:58+1:31

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Rob WalterMen (40)53:15+2:48

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Rob PrestonMen (40)53:39+3:12

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Tom QuayleMen (40)53:52+3:25

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Eric MorrisMen (40)57:49+7:22

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Reuben SmithMen (40)57:51+7:24

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Andy HoggMen (40)58:13+7:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Kerrin RattrayMen (40)58:19+7:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Warren KeyMen (40)59:44+9:17

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Jim RussellMen (40)1:00:06+9:39

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Adrian JacksonMen (40)1:00:19+9:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15David QuayleMen (40)1:01:10+10:43

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Craig DuftyMen (40)1:01:42+11:15

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Bruce ArthurMen (40)1:01:46+11:19

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Ben RattrayMen (40)1:02:28+12:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Michael DerlackiMen (40)1:05:15+14:48

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20John ToomeyMen (40)1:05:21+14:54

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Paul LigginsMen (40)1:05:22+14:55

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Peter PrestonMen (40)1:06:00+15:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Martin DentMen (40)1:06:41+16:14

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Glenn MeyerMen (40)1:07:23+16:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Ian MeyerMen (40)1:07:38+17:11

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Blair TrewinMen (40)1:07:57+17:30

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Scott SimsonMen (40)1:08:25+17:58

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Lorenzo CalabroMen (40)1:08:48+18:21

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29David CollsMen (40)1:09:08+18:41

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Ian AndersonMen (40)1:09:22+18:55

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Matthew PattenMen (40)1:11:03+20:36

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Richard MountstephensMen (40)1:12:24+21:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Nino CalabroMen (40)1:12:30+22:03

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Miguel ClarkMen (40)1:13:09+22:42

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Dane CavanaghMen (40)1:19:25+28:58

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Lance ReadMen (40)1:20:36+30:09

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Matthew BourkeMen (40)1:23:16+32:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Ian DaltonMen (40)1:29:46+39:19

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Arto LaukkaMen (40)1:33:30+43:03

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
David ShepherdMen (40)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Jo AllisonWomen (35)38:51

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Hanny AllstonWomen (35)40:30+1:39

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Grace CraneWomen (35)42:47+3:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Allison JonesWomen (35)42:54+4:03

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Kathryn Preston EwelsWomen (35)44:05+5:14

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Tracy Marsh BluettWomen (35)44:28+5:37

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Susanne CasanovaWomen (35)45:18+6:27

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Natasha KeyWomen (35)45:38+6:47

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Clare HawthorneWomen (35)46:39+7:48

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Orla MurrayWomen (35)46:56+8:05

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Rebecca MintyWomen (35)47:12+8:21

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Emma PrimeWomen (35)47:44+8:53

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Julia DaviesWomen (35)48:10+9:19

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Karen StaudteWomen (35)48:20+9:29

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Ilka BarrWomen (35)48:33+9:42

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Danielle WinslowWomen (35)48:35+9:44

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Mace NeveWomen (35)49:35+10:44

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Briohny SeamanWomen (35)49:52+11:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Anna SheldonWomen (35)49:57+11:06

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Rachel WestWomen (35)51:22+12:31

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Zoe RadfordWomen (35)51:24+12:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Wendy ReadWomen (35)52:34+13:43

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Cath ChalmersWomen (35)53:23+14:32

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Thorlene EgertonWomen (35)54:36+15:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Catherine MurphyWomen (35)58:24+19:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Felicity BrownWomen (35)58:57+20:06

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Hania LadaWomen (35)59:40+20:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Kathie DentWomen (35)1:04:26+25:35

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Leida WilliamsWomen (35)1:05:54+27:03

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Alice PrudhoeWomen (35)1:13:31+34:40

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Cassie Nybraten TrewinWomen (35)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Rune OlsenMen (40)55:45+5:18

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Karin SorinWomen (35)52:53+14:02

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Anna QuayleWomen (35)47:21+8:30

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Emelie AgnedalWomen (35)disqualified

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Sara GemperleWomen (35)45:09+6:18

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org