International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 15 January 2005

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Michail SorokinMen (50)33:10+0:43

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Kiril VeselovMen (50)32:27

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Andrei GruzdevMen (50)32:35+0:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Eduard KhrennikovMen (50)33:00+0:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Vadim TolstopyatovMen (50)33:14+0:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Ilshat GimranovMen (50)33:36+1:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Vassili GloukharevMen (50)34:03+1:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Ruslan GritsanMen (50)34:11+1:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Andrey GrigorievMen (50)34:30+2:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Petr KarablinMen (50)34:38+2:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Sergey SnopikovMen (50)34:39+2:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Victor KorchaginMen (50)34:45+2:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Andrey PinchukovMen (50)34:47+2:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Sergey OsipovMen (50)34:51+2:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Sergey BarkhatovMen (50)34:57+2:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Egor SorokinMen (50)35:14+2:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Denis IbragimovMen (50)35:22+2:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Evgeniy LopatkaMen (50)35:23+2:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Nikolay BondarMen (50)35:32+3:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Anatoliy KrylovMen (50)35:41+3:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Anton MikishevMen (50)36:04+3:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Sergey ZernovMen (50)36:12+3:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Oleg KalininMen (50)36:24+3:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Alexander KuryshevMen (50)36:46+4:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Ivan YashkovMen (50)36:47+4:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Sergey MayorovMen (50)36:49+4:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Alexander KurilovMen (50)37:29+5:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Ivan ShakirovMen (50)37:48+5:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Alexey ParshakovMen (50)37:57+5:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Sergey HudikMen (50)38:46+6:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Maksim AntipovMen (50)39:03+6:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Alexander KostorminMen (50)39:21+6:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Artem NikolskiyMen (50)39:41+7:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Sergey ChernykhMen (50)39:56+7:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Radik AllayarovMen (50)41:06+8:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Andrey ShvedovMen (50)41:32+9:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Maksim KimarskiyMen (50)42:10+9:43

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Artem PetrovMen (50)43:45+11:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Aleksandr KorobovMen (50)43:47+11:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Sergey NikitinMen (50)44:02+11:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Andrey KrasnovMen (50)45:21+12:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Nikolay LopatinMen (50)45:22+12:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Boris GureevMen (50)46:18+13:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Alexandr IgnatovMen (50)50:17+17:50

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Alexey MaganovMen (50)1:02:20+29:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Nikolay BaturaMen (50)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Vladimir KrylovMen (50)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tatiana VlasovaWomen (22)31:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Natalya TomilovaWomen (22)33:27+1:28

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Natalia NaumovaWomen (22)33:33+1:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Irina OnishchenkoWomen (22)33:35+1:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Svetlana ShvetsovaWomen (22)33:38+1:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Elena DergachWomen (22)35:02+3:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Valentina LebedevaWomen (22)35:06+3:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Yuliya BaturaWomen (22)35:19+3:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Elena BondarWomen (22)35:48+3:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Olga ShevchenkoWomen (22)36:28+4:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Ksenia ChernykhWomen (22)36:32+4:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Natalia FreyWomen (22)36:41+4:42

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Maria ShilovaWomen (22)36:54+4:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Yuliya Tarasenko BronnikovaWomen (22)37:49+5:50

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Nadezhda DvorkoWomen (22)38:14+6:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Anna OzerskayaWomen (22)39:08+7:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Julia NifakinaWomen (22)39:51+7:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Veronika SchipitsinaWomen (22)39:53+7:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Yulia BurtsevaWomen (22)40:40+8:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Nadezhda ErmolinaWomen (22)45:56+13:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Ekaterina RebrovaWomen (22)50:11+18:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Marija KorobovaWomen (22)53:22+21:23

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Artem StrizhakMen (50)49:35+17:08

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Oleksandr KalinkinMen (50)49:59+17:32

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Konstyantin MarychMen (50)56:06+23:39

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org