International Orienteering Federation

Official results for Russian Selection Championships

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Selection Championships
Organiser: Russian Federation
Date: 18 December 2004

Men

48 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Eduard KhrennikovRussian FederationRussian Federation1:35:03
2Ruslan GritsanRussian FederationRussian Federation1:36:34+1:31
3Nikolay BaturaRussian FederationRussian Federation1:37:12+2:09
4Andrey GrigorievRussian FederationRussian Federation1:37:36+2:33
5Ilshat GimranovRussian FederationRussian Federation1:37:48+2:45
6Egor SorokinRussian FederationRussian Federation1:38:09+3:06
7Kiril VeselovRussian FederationRussian Federation1:38:54+3:51
8Andrei GruzdevRussian FederationRussian Federation1:40:09+5:06
9Vassili GloukharevRussian FederationRussian Federation1:40:56+5:53
10Sergey OsipovRussian FederationRussian Federation1:41:03+6:00
11Petr KarablinRussian FederationRussian Federation1:41:08+6:05
12Nikolay BondarRussian FederationRussian Federation1:41:35+6:32
13Sergey BarkhatovRussian FederationRussian Federation1:41:48+6:45
14Vadim TolstopyatovRussian FederationRussian Federation1:41:57+6:54
15Andrey PinchukovRussian FederationRussian Federation1:41:59+6:56
16Anatoliy KrylovRussian FederationRussian Federation1:42:00+6:57
17Anton MikishevRussian FederationRussian Federation1:42:13+7:10
18Vladimir BarchukovRussian FederationRussian Federation1:42:35+7:32
19Ivan YashkovRussian FederationRussian Federation1:43:50+8:47
20Denis IbragimovRussian FederationRussian Federation1:44:00+8:57
21Vladimir KrylovRussian FederationRussian Federation1:44:43+9:40
22Dmitry KalimulinRussian FederationRussian Federation1:45:06+10:03
23Evgeniy LopatkaRussian FederationRussian Federation1:46:01+10:58
24Denys SemenovUkraineUkraine1:46:08+11:05
25Alexander KuryshevRussian FederationRussian Federation1:47:53+12:50
26Sergey MayorovRussian FederationRussian Federation1:48:06+13:03
27Ivan ShakirovRussian FederationRussian Federation1:48:17+13:14
28Victor KorchaginRussian FederationRussian Federation1:48:52+13:49
29Artem NikolskiyRussian FederationRussian Federation1:49:20+14:17
30Alexander KurilovRussian FederationRussian Federation1:49:27+14:24
31Alexander KostorminRussian FederationRussian Federation1:49:52+14:49
32Sergey ZernovRussian FederationRussian Federation1:49:56+14:53
33Maksim AntipovRussian FederationRussian Federation1:50:02+14:59
34Evgenij VaschenkoRussian FederationRussian Federation1:50:10+15:07
35Sergey SnopikovRussian FederationRussian Federation1:50:28+15:25
36Vitali KhomchenkoRussian FederationRussian Federation1:52:22+17:19
37Sergey HudikRussian FederationRussian Federation1:53:37+18:34
38Dmitriy LobanovRussian FederationRussian Federation1:53:39+18:36
39Oleg KalininRussian FederationRussian Federation1:55:19+20:16
40Aleksandr TseryukovRussian FederationRussian Federation2:03:31+28:28
41Sergey ChernykhRussian FederationRussian Federation2:04:28+29:25
42Rinat GataulinRussian FederationRussian Federation2:21:04+46:01
43Andrey EvsikovBelarusBelarus2:34:51+59:48
44Evgeny BaranovRussian FederationRussian Federation2:42:41+1:07:38
Artem GrekovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Vadim KostinRussian FederationRussian Federationdisqualified
Nikolay SetyyRussian FederationRussian Federationdisqualified
Michail SorokinKazakhstanKazakhstandisqualified

Women

22 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Natalya TomilovaRussian FederationRussian Federation1:07:54
2Irina OnishchenkoRussian FederationRussian Federation1:08:28+0:34
3Svetlana ShvetsovaRussian FederationRussian Federation1:08:59+1:05
4Elena DergachRussian FederationRussian Federation1:09:14+1:20
5Tatiana VlasovaRussian FederationRussian Federation1:09:19+1:25
6Olga ShevchenkoRussian FederationRussian Federation1:09:20+1:26
7Natalia NaumovaRussian FederationRussian Federation1:11:48+3:54
8Yuliya BaturaRussian FederationRussian Federation1:12:24+4:30
9Yuliya Tarasenko BronnikovaRussian FederationRussian Federation1:12:34+4:40
10Valentina LebedevaRussian FederationRussian Federation1:12:41+4:47
11Elena BondarRussian FederationRussian Federation1:13:07+5:13
12Veronika SchipitsinaRussian FederationRussian Federation1:14:39+6:45
13Ksenia ChernykhRussian FederationRussian Federation1:18:28+10:34
14Irina PotapovaRussian FederationRussian Federation1:18:35+10:41
15Natalia FreyRussian FederationRussian Federation1:18:52+10:58
16Nadezhda DvorkoRussian FederationRussian Federation1:22:06+14:12
17Olga SergeevaRussian FederationRussian Federation1:23:55+16:01
18Olga SavelevaRussian FederationRussian Federation1:28:14+20:20
19Elena MironovaRussian FederationRussian Federation1:28:43+20:49
20Mariya GorshkovaRussian FederationRussian Federation1:36:51+28:57
21Alesya ZyatevaBelarusBelarus2:04:28+56:34
Svetlana GorlanovaRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org