International Orienteering Federation

Official results for WOC (also World Cup Event 5)

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: WOC (also World Cup Event 5)
Organiser: Sweden
Date: 15 September 2004

Classes: Show all | Men | Women

Women

45 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Simone Niggli-LuderSwitzerlandSwitzerland12:32.2
2Karolina Arewang-HojsgaardSwedenSweden13:01.1+0:28.9
3Elisabeth IngvaldsenNorwayNorway13:19.5+0:47.3
4Dana BrozkovaCzech RepublicCzech Republic13:21.0+0:48.8
5Anna MarsellSwedenSweden13:26.0+0:53.8
6Emma Claesson EngstrandSwedenSweden13:27.4+0:55.2
7Ieva SargautyteLithuaniaLithuania13:31.9+0:59.7
8Anne Margrethe  Hausken NordbergNorwayNorway13:37.1+1:04.9
9Vroni Koenig-SalmiSwitzerlandSwitzerland13:45.9+1:13.7
10Line HagmannNorwayNorway13:52.5+1:20.3
11Zsuzsa FeyRomaniaRomania13:56.0+1:23.8
12Inga KazlauskaiteLithuaniaLithuania14:00.7+1:28.5
13Dainora AlsauskaiteLithuaniaLithuania14:06.1+1:33.9
14Sara GemperleSwitzerlandSwitzerland14:07.1+1:34.9
15Satu TahvonenFinlandFinland14:08.4+1:36.2
16Kathi WidlerSwitzerlandSwitzerland14:22.5+1:50.3
17Riina KuuseloFinlandFinland14:24.9+1:52.7
18Julia NovikovaRussian FederationRussian Federation14:26.9+1:54.7
19Anke XylanderGermanyGermany14:29.2+1:57.0
20Natasha KeyAustraliaAustralia14:29.7+1:57.5
21Sarah RollinsUnited KingdomGreat Britain14:31.9+1:59.7
22Kirti RebaneEstoniaEstonia14:33.5+2:01.3
23Anna Gornicka-AntonowiczPolandPoland14:35.5+2:03.3
24Olga BelozerovaRussian FederationRussian Federation14:36.9+2:04.7
25Anu Akerman AnnusEstoniaEstonia14:37.8+2:05.6
26Helene HausnerDenmarkDenmark14:49.9+2:17.7
26Marta SterbovaCzech RepublicCzech Republic14:49.9+2:17.7
28Andrea StrasserAustriaAustria15:03.0+2:30.8
29Hanny AllstonAustraliaAustralia15:07.5+2:35.3
30Sandy HottCanadaCanada15:08.2+2:36.0
31Aija SkrastinaLatviaLatvia15:10.5+2:38.3
32Natalia EfimovaRussian FederationRussian Federation15:12.0+2:39.8
33Iliana Ilieva ShandurkovaBulgariaBulgaria15:25.9+2:53.7
34Nataliya PotopalskaUkraineUkraine15:26.2+2:54.0
35Yvonne FjordsideDenmarkDenmark15:38.2+3:06.0
36Allison JonesAustraliaAustralia15:55.7+3:23.5
37Zuzana MacuchovaCzech RepublicCzech Republic15:59.1+3:26.9
38Viktoriya PlokhenkoUkraineUkraine16:03.8+3:31.6
39Meike JaegerGermanyGermany16:08.7+3:36.5
40Sakiko MiyauchiJapanJapan16:17.6+3:45.4
41Laura ScaravonatiItalyItaly16:21.8+3:49.6
42Helen BridleUnited KingdomGreat Britain16:33.0+4:00.8
43Ludmila GocevaBulgariaBulgaria16:40.8+4:08.6
44Marta FlorkowskaPolandPoland16:49.7+4:17.5
Paula HaapakoskiFinlandFinlanddisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World