International Orienteering Federation

Official results for OrienteeringOnline.cup/2004

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: OrienteeringOnline.cup/2004
Organiser: Slovenia
Date: 31 July 2004

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Michael WarltersMen (96)50:23+16:53

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Karl BelzikMen (96)37:17+3:47

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Bernhard FinkMen (96)41:10+7:40

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Alexander SrbMen (96)44:32+11:02

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Herwig AllwingerMen (96)49:58+16:28

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
74Hannes PacherMen (96)54:24+20:54

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
90Michael GrillMen (96)1:17:00+43:30

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Eva PonweiserWomen (26)35:54+5:21

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Regina HabenichtWomen (26)39:37+9:04

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Eva WalterWomen (26)50:10+19:37

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Tihomir SalopekMen (96)37:25+3:55

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Lino LegacMen (96)42:06+8:36

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
78Damir KlobucaricMen (96)59:32+26:02

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
79Davor CapetaMen (96)59:55+26:25

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
87Eduard PerkovicMen (96)1:11:51+38:21

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Edi OcvirkMen (96)disqualified

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Antonija OrlicWomen (26)1:52:59+1:22:26

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Marek PrasilMen (96)33:30

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Zbynek SterbaMen (96)35:20+1:50

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Zdenik LiseinskyMen (96)37:01+3:31

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Jan PolasekMen (96)37:38+4:08

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Jan MrazekMen (96)38:16+4:46

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Vaclav HosekMen (96)38:50+5:20

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Libor ZridkaveselyMen (96)39:06+5:36

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Miroslav KovarMen (96)39:25+5:55

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Petr ZaloudekMen (96)40:09+6:39

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Jakub HajMen (96)40:09+6:39

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Jan GazdackoMen (96)40:09+6:39

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Stepan SkripnikMen (96)40:19+6:49

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Tomas VitekMen (96)40:36+7:06

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Milan VenhodaMen (96)41:16+7:46

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Tomas PodmolikMen (96)41:22+7:52

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Zdenek SokolarMen (96)41:50+8:20

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Radek SedlakMen (96)41:51+8:21

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Jiri HradilMen (96)42:28+8:58

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Martin StepanekMen (96)42:54+9:24

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Robert HeczkoMen (96)43:43+10:13

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Jiri MrazekMen (96)44:24+10:54

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Jirka NovakMen (96)45:02+11:32

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Jakub StulikMen (96)46:10+12:40

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Martin JanataMen (96)46:21+12:51

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Pavel SlavikMen (96)47:00+13:30

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Ondrej SvobodaMen (96)48:13+14:43

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Tomas KrajcaMen (96)50:05+16:35

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
64Jan HubnerMen (96)51:45+18:15

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Petr SvobodaMen (96)52:24+18:54

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
77Jan BlahaMen (96)55:31+22:01

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
81Ondrej SyselMen (96)1:00:58+27:28

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
86Jan KalendaMen (96)1:09:21+35:51

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Michaela OmovaWomen (26)32:07+1:34

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Martina ZverinovaWomen (26)34:18+3:45

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Hanka TichovskaWomen (26)36:34+6:01

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Monika TopinkovaWomen (26)36:39+6:06

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Bohdana TerovaWomen (26)37:24+6:51

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Lucie WaldovaWomen (26)38:21+7:48

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Lucie PokornaWomen (26)40:23+9:50

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Jana ZurynkovaWomen (26)43:03+12:30

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Anezka JahnovaWomen (26)45:36+15:03

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Jana KuncovaWomen (26)54:29+23:56

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Denis MullerMen (96)48:14+14:44

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Maxim ReichardtMen (96)disqualified

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Marika DobkeWomen (26)41:46+11:13

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Christiane TrosseWomen (26)44:39+14:06

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Neil DobbsMen (96)42:44+9:14

Israel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Daniel GriffMen (96)38:10+4:40

Israel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Ilan TzukMen (96)44:38+11:08

Israel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Tamir AlonMen (96)51:26+17:56

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Mikhail MamleevMen (96)34:21+0:51

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Paolo Mario GrassiMen (96)40:54+7:24

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Thomas WidmannMen (96)41:00+7:30

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Massimo BianchiMen (96)43:07+9:37

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Giuseppe BezziMen (96)44:39+11:09

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Marco BezziMen (96)45:49+12:19

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Stefano CristellonMen (96)46:30+13:00

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Michele CaraglioMen (96)47:04+13:34

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Antonio SeriniMen (96)47:51+14:21

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Marco ColomboMen (96)47:58+14:28

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Fabrizio IozziMen (96)48:20+14:50

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Ingemar NeuhauserMen (96)49:55+16:25

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Rudi MairMen (96)50:32+17:02

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Stefano BrambillaMen (96)52:24+18:54

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Luca FolinMen (96)52:49+19:19

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
70Davide RusconiMen (96)53:43+20:13

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
72Giaime OriggiMen (96)54:17+20:47

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
75Edoardo MacchiMen (96)54:41+21:11

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
76Paolo MutterleMen (96)55:12+21:42

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
82Alessandro DipaceMen (96)1:03:47+30:17

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
83Vincenzo CrippaMen (96)1:03:54+30:24

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
85Andrea RivettaMen (96)1:08:54+35:24

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
88Andrea FoschianMen (96)1:14:41+41:11

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
89Elvio CereserMen (96)1:15:51+42:21

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Carlo CristellonMen (96)disqualified

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Alberto SimonatoMen (96)disqualified

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Michele FrancoMen (96)disqualified

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Sabine RottensteinerWomen (26)35:30+4:57

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Veronica CampagnerWomen (26)47:03+16:30

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Mita CrepazWomen (26)50:26+19:53

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Alice RussianWomen (26)58:58+28:25

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Barbara GiuganinoWomen (26)1:00:20+29:47

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Janis KruminsMen (96)34:52+1:22

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Aija SkrastinaWomen (26)30:33

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Aija ZeltinaWomen (26)36:40+6:07

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Laimonas CaplikasMen (96)52:49+19:19

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Anton BjartnesMen (96)40:05+6:35

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Jan KocbachMen (96)43:34+10:04

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Martin PijakMen (96)36:07+2:37

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Ondrej PijakMen (96)37:05+3:35

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Lukas BartakMen (96)38:01+4:31

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Maros BukovacMen (96)42:03+8:33

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Alena BukovacovaWomen (26)1:04:35+34:02

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Boris BaumanMen (96)43:20+9:50

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Drago PeterneljMen (96)50:36+17:06

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Miro SalamunMen (96)50:56+17:26

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
69Jozko JazbarMen (96)53:41+20:11

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
71Stanislav KustecMen (96)53:44+20:14

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
73Sreeo OmejcMen (96)54:22+20:52

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
80Ales PoljansekMen (96)59:56+26:26

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Andreja AnzurWomen (26)57:04+26:31

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Thomas PoppMen (96)38:30+5:00

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
84Pascal RosselliMen (96)1:06:01+32:31

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kristian BosisioMen (96)disqualified

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Maura GuglielmettiWomen (26)45:36+15:03

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 banner
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org