International Orienteering Federation

Official results for Baltic Championships (Regional Championships)

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Baltic Championships (Regional Championships)
Organiser: Estonia
Date: 22 May 2004

Men

32 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Edgaras VoverisLithuaniaLithuania1:18:01
2Martins SirmaisLatviaLatvia1:20:16+2:15
3Olle KarnerEstoniaEstonia1:22:55+4:54
4Marek NommEstoniaEstonia1:23:38+5:37
5Nerijus SulcysLithuaniaLithuania1:24:08+6:07
6Svajunas AmbrazasLithuaniaLithuania1:24:24+6:23
7Tomas KuzminskisLithuaniaLithuania1:25:01+7:00
8Kristaps JaudzemsLatviaLatvia1:25:33+7:32
9Oskars ZernisLatviaLatvia1:26:26+8:25
10Erkki AadliEstoniaEstonia1:26:35+8:34
11Janis KruminsLatviaLatvia1:27:28+9:27
12Andreas KraasEstoniaEstonia1:27:57+9:56
13Mantas RimkusLithuaniaLithuania1:27:59+9:58
14Jan OlmEstoniaEstonia1:28:08+10:07
15Alar AbramEstoniaEstonia1:28:14+10:13
16Kaspars DelinsLatviaLatvia1:28:34+10:33
17Rene OttessonEstoniaEstonia1:28:39+10:38
18Darius SadeckasLithuaniaLithuania1:29:40+11:39
19Guntars SmitinsLatviaLatvia1:30:32+12:31
20Arti AlbertEstoniaEstonia1:31:49+13:48
21Skirmantas RamoskaLithuaniaLithuania1:31:52+13:51
22Mati TiitEstoniaEstonia1:32:13+14:12
23Janis ZamovskisLatviaLatvia1:33:30+15:29
24Rain EensaarEstoniaEstonia1:33:35+15:34
25Jevgenijs SprogisLatviaLatvia1:36:40+18:39
26Audrius SmilgiusLithuaniaLithuania1:36:53+18:52
27Tarvo KlaasimaeEstoniaEstonia1:37:43+19:42
28Armo HiieEstoniaEstonia1:40:14+22:13
29Laimonas CaplikasLithuaniaLithuania1:42:02+24:01
30Gatis BerkisLatviaLatvia1:43:47+25:46
31Ivars ValtassLatviaLatvia1:45:30+27:29
Reinis PutninsLatviaLatviadisqualified

Women

26 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Inga DambeLatviaLatvia1:06:42
2Anu Akerman AnnusEstoniaEstonia1:07:59+1:17
3Jolanta RazaitieneLithuaniaLithuania1:09:54+3:12
4Maret VaherEstoniaEstonia1:12:49+6:07
5Ruth VaherEstoniaEstonia1:13:08+6:26
6Vilma RudzenskaiteLithuaniaLithuania1:15:22+8:40
7Tina Olm-JunegardEstoniaEstonia1:15:46+9:04
8Kirti RebaneEstoniaEstonia1:16:45+10:03
9Giedre VoverieneLithuaniaLithuania1:18:02+11:20
10Indre ValaiteLithuaniaLithuania1:18:45+12:03
11Ruta CepaitieneLithuaniaLithuania1:19:31+12:49
12Agnese UzuleLatviaLatvia1:21:58+15:16
13Diana VosyliuteLithuaniaLithuania1:24:22+17:40
14Liga ArnieceLatviaLatvia1:24:46+18:04
15Agita KlempereLatviaLatvia1:25:06+18:24
16Merike VanjukEstoniaEstonia1:28:19+21:37
17Liis JohansonEstoniaEstonia1:28:55+22:13
18Elo SaueEstoniaEstonia1:30:16+23:34
19Marite PundureLatviaLatvia1:30:53+24:11
20Dace GaigalaLatviaLatvia1:31:58+25:16
21Piret KladeEstoniaEstonia1:32:14+25:32
22Triin VaskEstoniaEstonia1:33:56+27:14
23Kitija KuzminaLatviaLatvia1:34:45+28:03
24Signe DambeLatviaLatvia1:38:10+31:28
25Marite KnetaLatviaLatvia1:40:02+33:20
26Gunta LebedokaLatviaLatvia1:50:41+43:59

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org