International Orienteering Federation

Official results for Russia Cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russia Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 7 May 2004

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Roman RyapolovMen (64)42:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Andrey KhramovMen (64)44:31+1:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Roman EfimovMen (64)44:51+2:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Denis KechkinMen (64)45:16+2:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Andrei SigaevMen (64)45:37+2:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Alexandr TcherbakovMen (64)46:34+3:48

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Vadim TolstopyatovMen (64)47:04+4:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Nikolai RukavicinMen (64)47:10+4:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Dmitriy SomovMen (64)47:12+4:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Ilya KolomietsMen (64)47:25+4:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Leonid NovikovMen (64)48:00+5:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Maksim MylarschikovMen (64)48:31+5:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Andrei AvetisyanMen (64)48:35+5:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Vladimir DontsovMen (64)48:48+6:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Sergei MerentcovMen (64)49:09+6:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Gleb GribanovMen (64)49:40+6:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Ivan KozarezMen (64)50:04+7:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Dmitry KalimulinMen (64)50:13+7:27

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Dmitriy LitvinovMen (64)50:27+7:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Grigory EtenkoMen (64)50:35+7:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Aleksei StahanovMen (64)52:19+9:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Dmitriy NemytovMen (64)52:31+9:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Evgeny SavushkinMen (64)52:37+9:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Alexey BorisovMen (64)52:56+10:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Andrey StolpovskiyMen (64)53:35+10:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Alexander KononovMen (64)53:40+10:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Sergei BizyukinMen (64)54:06+11:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Sergei AhmetkinMen (64)54:11+11:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Dmitriy StarodubtsevMen (64)54:13+11:27

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Mihail Svir'Men (64)54:38+11:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Roman EristovMen (64)55:05+12:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Nikolay MoskalenkoMen (64)55:12+12:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Sergey BorovkovMen (64)55:28+12:42

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Konstantin KlimenkoMen (64)55:34+12:48

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Evgeniy AlshnikovMen (64)56:06+13:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Alexey BortnikMen (64)56:40+13:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Alexey PrimhukMen (64)57:05+14:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Andrei PopovMen (64)57:06+14:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Pavel KorolkovMen (64)57:07+14:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Evgeny KorolevMen (64)57:44+14:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Aleksey ZvetkovMen (64)58:10+15:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Vladimir TemyakovMen (64)58:46+16:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Andrey TemyakovMen (64)58:52+16:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Yuriy KovalenkoMen (64)59:11+16:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Vladimir SevostyanovMen (64)59:57+17:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Pavel SysoevMen (64)1:00:06+17:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Nikolay BorovlevMen (64)1:00:18+17:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Denis NikulinMen (64)1:01:31+18:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Aleksey BuragoMen (64)1:02:32+19:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Michail IppolitovMen (64)1:02:42+19:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Aleksandr PoshvinMen (64)1:02:54+20:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Aleksandr KuznecovMen (64)1:04:59+22:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Evgeniy KorshunovMen (64)1:05:36+22:50

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Igor SamarinMen (64)1:08:10+25:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Alexandr MalyginMen (64)1:09:24+26:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Yuriy KovylyaevMen (64)1:09:44+26:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Michail YakovlevMen (64)1:10:58+28:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Denis AvdeevMen (64)1:11:53+29:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Sergey PavlovMen (64)1:11:58+29:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Vladimir GolovanovMen (64)1:14:39+31:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Denis PetrovMen (64)1:16:39+33:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Oleg VokulovMen (64)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Oleg PavlovMen (64)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Julia NovikovaWomen (41)41:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Natalia TomanWomen (41)43:31+2:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Irina MikchalkoWomen (41)43:48+2:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Natalya TomilovaWomen (41)44:40+3:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Natalia EfimovaWomen (41)45:54+4:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Elena VoroninaWomen (41)46:48+5:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Elena FilatovaWomen (41)47:14+6:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Larisa StanchenkoWomen (41)48:26+7:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Tatyana StrigkovaWomen (41)48:56+7:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Nina VerhoglyadovaWomen (41)49:18+8:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Svetlana LozinskayaWomen (41)50:10+9:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Margarita GeorgievaWomen (41)50:17+9:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Olga ShibanovaWomen (41)50:43+9:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Galina VinogradovaWomen (41)51:41+10:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Ekaterina KononovaWomen (41)51:50+10:43

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Olga BelovaWomen (41)52:09+11:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Yuliya KolosovaWomen (41)52:21+11:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Irina ShavgaevaWomen (41)52:51+11:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Darya UmnyashkinaWomen (41)54:01+12:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Elena LukashovaWomen (41)54:18+13:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Svetlana BaruninaWomen (41)55:11+14:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Mariya GorshkovaWomen (41)55:32+14:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Olga LushnikovaWomen (41)56:33+15:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Natalya ShmakovaWomen (41)57:11+16:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Tatjana BezumnovaWomen (41)57:42+16:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Elena BalahonkinaWomen (41)59:21+18:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Vera GologanWomen (41)59:38+18:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Olga KrikunovaWomen (41)1:00:12+19:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Lubov ZakimatovaWomen (41)1:01:20+20:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Olesya ZubkovaWomen (41)1:02:15+21:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Svetlana SeminaWomen (41)1:02:46+21:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Alena DermerWomen (41)1:03:46+22:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Mariya NekrasovaWomen (41)1:06:13+25:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Elena SorokinaWomen (41)1:06:14+25:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Olga ZinovichWomen (41)1:09:10+28:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Yuliya PetrovaWomen (41)1:09:11+28:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Irina LarinaWomen (41)1:12:06+30:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Anna MolotkovaWomen (41)1:14:30+33:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Irina RossinskayaWomen (41)1:14:34+33:27

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Oksana AltuninaWomen (41)1:15:41+34:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Elena NaumenkoWomen (41)1:19:27+38:20

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Andriy PodolyakMen (64)57:33+14:47

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org