International Orienteering Federation

Official results for Russia Cup

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russia Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 7 May 2004

Women

41 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Julia NovikovaRussian FederationRussian Federation41:07
2Natalia TomanRussian FederationRussian Federation43:31+2:24
3Irina MikchalkoRussian FederationRussian Federation43:48+2:41
4Natalya TomilovaRussian FederationRussian Federation44:40+3:33
5Natalia EfimovaRussian FederationRussian Federation45:54+4:47
6Elena VoroninaRussian FederationRussian Federation46:48+5:41
7Elena FilatovaRussian FederationRussian Federation47:14+6:07
8Larisa StanchenkoRussian FederationRussian Federation48:26+7:19
9Tatyana StrigkovaRussian FederationRussian Federation48:56+7:49
10Nina VerhoglyadovaRussian FederationRussian Federation49:18+8:11
11Svetlana LozinskayaRussian FederationRussian Federation50:10+9:03
12Margarita GeorgievaRussian FederationRussian Federation50:17+9:10
13Olga ShibanovaRussian FederationRussian Federation50:43+9:36
14Galina VinogradovaRussian FederationRussian Federation51:41+10:34
15Ekaterina KononovaRussian FederationRussian Federation51:50+10:43
16Olga BelovaRussian FederationRussian Federation52:09+11:02
17Yuliya KolosovaRussian FederationRussian Federation52:21+11:14
18Irina ShavgaevaRussian FederationRussian Federation52:51+11:44
19Darya UmnyashkinaRussian FederationRussian Federation54:01+12:54
20Elena LukashovaRussian FederationRussian Federation54:18+13:11
21Svetlana BaruninaRussian FederationRussian Federation55:11+14:04
22Mariya GorshkovaRussian FederationRussian Federation55:32+14:25
23Olga LushnikovaRussian FederationRussian Federation56:33+15:26
24Natalya ShmakovaRussian FederationRussian Federation57:11+16:04
25Tatjana BezumnovaRussian FederationRussian Federation57:42+16:35
26Elena BalahonkinaRussian FederationRussian Federation59:21+18:14
27Vera GologanRussian FederationRussian Federation59:38+18:31
28Olga KrikunovaRussian FederationRussian Federation1:00:12+19:05
29Lubov ZakimatovaRussian FederationRussian Federation1:01:20+20:13
30Olesya ZubkovaRussian FederationRussian Federation1:02:15+21:08
31Svetlana SeminaRussian FederationRussian Federation1:02:46+21:39
32Alena DermerRussian FederationRussian Federation1:03:46+22:39
33Mariya NekrasovaRussian FederationRussian Federation1:06:13+25:06
34Elena SorokinaRussian FederationRussian Federation1:06:14+25:07
35Olga ZinovichRussian FederationRussian Federation1:09:10+28:03
36Yuliya PetrovaRussian FederationRussian Federation1:09:11+28:04
37Irina LarinaRussian FederationRussian Federation1:12:06+30:59
38Anna MolotkovaRussian FederationRussian Federation1:14:30+33:23
39Irina RossinskayaRussian FederationRussian Federation1:14:34+33:27
40Oksana AltuninaRussian FederationRussian Federation1:15:41+34:34
41Elena NaumenkoRussian FederationRussian Federation1:19:27+38:20

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org