International Orienteering Federation

Official results for XVII Ilves-3 (day 2)

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: XVII Ilves-3 (day 2)
Organiser: Estonia
Date: 1 May 2004

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Marek NommMen (22)1:25:16

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Sixten SildMen (22)1:27:55+2:39

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Erkki AadliMen (22)1:28:55+3:39

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Andreas KraasMen (22)1:29:30+4:14

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Alar AbramMen (22)1:29:44+4:28

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Arti AlbertMen (22)1:30:31+5:15

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Mati TiitMen (22)1:30:37+5:21

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Heiti HallikmaMen (22)1:32:13+6:57

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Rain EensaarMen (22)1:33:13+7:57

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Silver EensaarMen (22)1:33:34+8:18

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Jurgen EinpaulMen (22)1:40:05+14:49

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Tarvo KlaasimaeMen (22)1:42:06+16:50

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Tanel KannelMen (22)1:42:32+17:16

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Tarmo SiimsaareMen (22)1:44:36+19:20

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Urmo LiblikMen (22)1:44:54+19:38

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Kristjan KarabelnikMen (22)1:45:58+20:42

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Sergei ShirokovMen (22)1:46:11+20:55

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Mihkel ReimaaMen (22)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Andrei NikitinMen (22)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Erik AibastMen (22)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Ruth VaherWomen (16)1:07:12

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Kirti RebaneWomen (16)1:12:45+5:33

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Maret VaherWomen (16)1:15:27+8:15

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Viivi-Anne SootsWomen (16)1:18:12+11:00

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Liis JohansonWomen (16)1:22:34+15:22

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Merike VanjukWomen (16)1:22:59+15:47

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Piret KladeWomen (16)1:23:00+15:48

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Triin VaskWomen (16)1:26:59+19:47

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Kadri LimbergWomen (16)1:48:33+41:21

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Guntars SmitinsMen (22)1:34:26+9:10

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Dace GaigalaWomen (16)1:22:23+15:11

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Liga ArnieceWomen (16)1:38:27+31:15

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Gunta LebedokaWomen (16)1:41:04+33:52

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Ieva AnsabergaWomen (16)1:50:51+43:39

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Skirmantas RamoskaMen (22)1:33:32+8:16

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Asta MisiunaiteWomen (16)1:23:23+16:11

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Renata PaulauskieneWomen (16)1:25:06+17:54

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Lina BulovaiteWomen (16)1:35:04+27:52

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org