International Orienteering Federation

Official results for Russia Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russia Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 1 May 2004

Men

44 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Alexey BortnikRussian FederationRussian Federation58:27
2Alexandr TcherbakovRussian FederationRussian Federation58:49+0:22
3Evgeniy KrasnoyarovRussian FederationRussian Federation59:26+0:59
4Danila SokolovRussian FederationRussian Federation59:58+1:31
5Aleksandr MinakovRussian FederationRussian Federation1:01:02+2:35
6Maxim DavidovRussian FederationRussian Federation1:02:48+4:21
7Anatoliy ZhuravlevRussian FederationRussian Federation1:03:37+5:10
8Evgeniy KandybeyUkraineUkraine1:04:05+5:38
9Egor KostylevRussian FederationRussian Federation1:04:38+6:11
9Dmitry SafonovRussian FederationRussian Federation1:04:38+6:11
11Vasiliy LeksinRussian FederationRussian Federation1:04:48+6:21
12Vitaliy KoshkarovRussian FederationRussian Federation1:05:18+6:51
13Dmitry EkaterininRussian FederationRussian Federation1:05:42+7:15
14Gleb GribanovRussian FederationRussian Federation1:07:09+8:42
15Vadim ElichevRussian FederationRussian Federation1:07:10+8:43
15Oleg KalininRussian FederationRussian Federation1:07:10+8:43
17Konstantin KlimenkoRussian FederationRussian Federation1:07:35+9:08
18Sergey NikitinRussian FederationRussian Federation1:08:34+10:07
19Sergey KoltsovRussian FederationRussian Federation1:08:54+10:27
20Pavel GanichevRussian FederationRussian Federation1:09:38+11:11
21Taras MaslovRussian FederationRussian Federation1:09:56+11:29
22Ivan MaksimovRussian FederationRussian Federation1:10:02+11:35
23Dmitry KalimulinRussian FederationRussian Federation1:10:06+11:39
24Pavel UtkinRussian FederationRussian Federation1:10:07+11:40
25Denis ProninRussian FederationRussian Federation1:11:46+13:19
26Roman UshakovRussian FederationRussian Federation1:12:44+14:17
27Evgeny KorolevRussian FederationRussian Federation1:12:54+14:27
28Dmitry KuzminRussian FederationRussian Federation1:14:36+16:09
29Aleksandr VoloshkoRussian FederationRussian Federation1:14:45+16:18
30Aleksey IvanovRussian FederationRussian Federation1:14:51+16:24
31Denis KechkinRussian FederationRussian Federation1:15:15+16:48
32Roman BeljancevRussian FederationRussian Federation1:15:32+17:05
33Vladimir GolubevRussian FederationRussian Federation1:15:46+17:19
34Nikolay LopatinRussian FederationRussian Federation1:16:23+17:56
35Alexey MinakovRussian FederationRussian Federation1:17:37+19:10
36Andrey KorobeynikovRussian FederationRussian Federation1:18:58+20:31
37Dmitriy KorobovRussian FederationRussian Federation1:19:13+20:46
38Aleksandr SamartsevRussian FederationRussian Federation1:19:18+20:51
39Petr AntonyukRussian FederationRussian Federation1:19:31+21:04
40Boris GureevRussian FederationRussian Federation1:20:25+21:58
41Michail IppolitovRussian FederationRussian Federation1:23:58+25:31
42Andrey KholopovRussian FederationRussian Federation1:29:20+30:53
43Sergey VodennikovRussian FederationRussian Federation1:33:09+34:42
44Oleg LeksinRussian FederationRussian Federation1:43:47+45:20

Women

25 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Julia NovikovaRussian FederationRussian Federation1:02:44
2Natalia TomanRussian FederationRussian Federation1:06:01+3:17
3Galina OvsyannikovaRussian FederationRussian Federation1:09:13+6:29
4Irina MikchalkoRussian FederationRussian Federation1:09:16+6:32
5Anna FadeevaRussian FederationRussian Federation1:09:59+7:15
6Galina VinogradovaRussian FederationRussian Federation1:11:59+9:15
7Tatyana StrigkovaRussian FederationRussian Federation1:13:14+10:30
8Elena HeldertRussian FederationRussian Federation1:13:45+11:01
9Elena TulinaRussian FederationRussian Federation1:15:01+12:17
10Marina KorshunovaRussian FederationRussian Federation1:15:16+12:32
11Yana FershalovaRussian FederationRussian Federation1:16:03+13:19
12Yana LyakhovaRussian FederationRussian Federation1:18:02+15:18
13Yuliya GurovaRussian FederationRussian Federation1:19:34+16:50
14Mariya ZhukovaRussian FederationRussian Federation1:19:53+17:09
15Olga TolkushinaRussian FederationRussian Federation1:21:15+18:31
16Lubov ZakimatovaRussian FederationRussian Federation1:21:45+19:01
17Anastasiya TyazhkorobRussian FederationRussian Federation1:25:43+22:59
18Yulia PodlesnovaRussian FederationRussian Federation1:26:01+23:17
19Elena NemchenkoRussian FederationRussian Federation1:26:24+23:40
20Ludmila KrasnoyarovaRussian FederationRussian Federation1:29:04+26:20
21Olga BelovaRussian FederationRussian Federation1:29:25+26:41
22Yulia KotovaRussian FederationRussian Federation1:29:38+26:54
23Polina ArtemievaRussian FederationRussian Federation1:32:53+30:09
24Anna LobanovaRussian FederationRussian Federation1:33:08+30:24
Alia SitdikovaRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org