International Orienteering Federation

Official results for Australian 3-days (day 3)

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Australian 3-days (day 3)
Organiser: Australia
Date: 12 April 2004

Men

33 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1David ShepherdAustraliaAustralia1:06:19
2Tom QuayleAustraliaAustralia1:08:18+1:59
3Julian DentAustraliaAustralia1:08:25+2:06
4Eric MorrisAustraliaAustralia1:10:13+3:54
5Rob PrestonAustraliaAustralia1:12:22+6:03
6Craig DuftyAustraliaAustralia1:16:06+9:47
7Anthony ScottAustraliaAustralia1:16:28+10:09
8Stewart FishwickUnited KingdomGreat Britain1:16:34+10:15
9Andrew HillAustraliaAustralia1:18:55+12:36
10Simon GoddardAustraliaAustralia1:19:14+12:55
11Blair TrewinAustraliaAustralia1:20:47+14:28
12Bruce ArthurAustraliaAustralia1:21:41+15:22
13Nathan LawleyAustraliaAustralia1:23:43+17:24
14Reuben SmithAustraliaAustralia1:25:48+19:29
15Ian MeyerAustraliaAustralia1:27:48+21:29
16Mark NemethAustraliaAustralia1:28:41+22:22
17Adrian JacksonAustraliaAustralia1:28:43+22:24
18Kerrin RattrayAustraliaAustralia1:30:27+24:08
19Torgeir WatneNorwayNorway1:30:36+24:17
20Jim RussellAustraliaAustralia1:31:14+24:55
21Ian AndersonAustraliaAustralia1:32:24+26:05
22Scott SimsonAustraliaAustralia1:33:05+26:46
23Paul LigginsAustraliaAustralia1:38:15+31:56
24Matthew SchepisiAustraliaAustralia1:38:45+32:26
25Peter PrestonAustraliaAustralia1:39:34+33:15
26Matthew BourkeAustraliaAustralia1:47:06+40:47
27Lance ReadAustraliaAustralia1:50:31+44:12
28James WilliamsUnited KingdomGreat Britain1:50:55+44:36
29Miguel ClarkAustraliaAustralia1:54:17+47:58
30Michael DerlackiAustraliaAustralia1:54:55+48:36
31Johan ForsSwedenSweden1:59:52+53:33
32Ian DaltonAustraliaAustralia2:02:11+55:52
Glenn MeyerAustraliaAustraliadisqualified

Women

23 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Jo AllisonAustraliaAustralia1:02:11
2Natasha KeyAustraliaAustralia1:02:46+0:35
3Hanny AllstonAustraliaAustralia1:03:37+1:26
4Nicki TawsAustraliaAustralia1:05:11+3:00
5Allison JonesAustraliaAustralia1:06:26+4:15
6Orla MurrayAustraliaAustralia1:08:09+5:58
7Kathryn Preston EwelsAustraliaAustralia1:10:39+8:28
8Danielle WinslowAustraliaAustralia1:10:59+8:48
9Grace CraneAustraliaAustralia1:15:09+12:58
10Wendy ReadAustraliaAustralia1:15:16+13:05
11Anna SheldonAustraliaAustralia1:16:44+14:33
12Susanne CasanovaAustraliaAustralia1:17:01+14:50
13Sarah NootUnited KingdomGreat Britain1:21:25+19:14
14Thorlene EgertonAustraliaAustralia1:23:12+21:01
15Briohny SeamanAustraliaAustralia1:23:22+21:11
16Karen StaudteAustraliaAustralia1:25:12+23:01
17Rachel WestAustraliaAustralia1:27:12+25:01
18Hania LadaAustraliaAustralia1:32:12+30:01
19Cath ChalmersAustraliaAustralia1:32:55+30:44
20Leida WilliamsAustraliaAustralia1:35:32+33:21
21Clare HawthorneAustraliaAustralia1:35:42+33:31
22Ruth SchulzAustraliaAustralia1:48:35+46:24
Tracy Marsh BluettAustraliaAustraliadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org