International Orienteering Federation

Official results for Russian Championships Final

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Championships Final
Organiser: Russian Federation
Date: 14 March 2004

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Igor ZvontsovMen (62)1:59:34+20:39

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Michail SorokinMen (62)1:40:47+1:52

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Olga NovikovaWomen (44)1:40:23+11:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Andrei GruzdevMen (62)1:38:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Vadim TolstopyatovMen (62)1:39:48+0:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ilshat GimranovMen (62)1:41:40+2:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Nikolay BondarMen (62)1:41:49+2:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Anatoliy KrylovMen (62)1:42:14+3:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Sergey OsipovMen (62)1:42:25+3:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Vladimir KrylovMen (62)1:42:30+3:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Egor SorokinMen (62)1:42:33+3:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Andrey PinchukovMen (62)1:42:56+4:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Petr KarablinMen (62)1:43:02+4:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Kiril VeselovMen (62)1:44:15+5:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Dmitry KalimulinMen (62)1:45:21+6:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Eduard KhrennikovMen (62)1:45:23+6:28

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Andrey GrigorievMen (62)1:46:10+7:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Andrei LamovMen (62)1:46:12+7:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Nikolay BaturaMen (62)1:46:14+7:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Ivan YashkovMen (62)1:46:19+7:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Ruslan GritsanMen (62)1:46:21+7:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Sergey SnopikovMen (62)1:46:28+7:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Aleksey ValuyskiyMen (62)1:46:36+7:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Ivan MaksimovMen (62)1:46:42+7:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Denis IbragimovMen (62)1:48:17+9:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Denis KuznetsovMen (62)1:49:03+10:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Vitali KhomchenkoMen (62)1:49:26+10:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Alexey KozhemyakinMen (62)1:49:27+10:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Anton SmirnovMen (62)1:49:42+10:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Sergey PanovMen (62)1:49:44+10:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Evgeniy LopatkaMen (62)1:50:06+11:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Alexander KurilovMen (62)1:50:46+11:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Andrey ZaboykinMen (62)1:50:59+12:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Anton MikishevMen (62)1:51:01+12:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Pavel UtkinMen (62)1:51:15+12:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Andrey KornevMen (62)1:51:47+12:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Artem NikolskiyMen (62)1:51:48+12:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Sergey MayorovMen (62)1:53:29+14:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Stanislav TchehaMen (62)1:54:33+15:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Evgenij VaschenkoMen (62)1:55:34+16:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Maksim AntipovMen (62)1:55:39+16:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Oleg KalininMen (62)1:55:41+16:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Ivan ShakirovMen (62)1:56:28+17:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Sergey ZernovMen (62)1:56:46+17:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Kirill GorbunovMen (62)1:56:46+17:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Alexandr SoldatovMen (62)1:59:06+20:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Ilya LebedevMen (62)2:00:11+21:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Vyacheslav OleynichenkovMen (62)2:00:11+21:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Pavel BlagikhMen (62)2:00:31+21:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Vladimir BarchukovMen (62)2:01:11+22:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Sergey HudikMen (62)2:01:21+22:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Sergey MalyshevMen (62)2:02:30+23:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Alexey GolovanMen (62)2:03:48+24:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Aleksey ZdeblovskiMen (62)2:04:48+25:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Anatoliy OsokinMen (62)2:07:34+28:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Artem GizatulinMen (62)2:09:30+30:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Iliya DemkoMen (62)2:16:58+38:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Ivan ChurakovMen (62)2:17:26+38:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Rinat GataulinMen (62)2:20:30+41:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Ivan RumyantsevMen (62)2:30:33+51:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Maksim KimarskiyMen (62)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Alexey ParshakovMen (62)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Irina OnishchenkoWomen (44)1:28:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Natalia NaumovaWomen (44)1:30:55+2:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Natalya TomilovaWomen (44)1:31:07+2:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Tatiana VlasovaWomen (44)1:31:50+3:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Olga ShevchenkoWomen (44)1:32:30+3:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Elena DergachWomen (44)1:33:01+4:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Veronika SchipitsinaWomen (44)1:33:05+4:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Elena BondarWomen (44)1:34:54+6:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Yuliya BaturaWomen (44)1:36:12+7:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Svetlana ShvetsovaWomen (44)1:37:00+8:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Natalia FreyWomen (44)1:37:20+8:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Svetlana GorlanovaWomen (44)1:38:40+10:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Ekaterina ChizhikovaWomen (44)1:39:05+10:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Irina PotapovaWomen (44)1:39:15+10:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Tatiana RvachevaWomen (44)1:39:44+11:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Valentina LebedevaWomen (44)1:39:45+11:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Paulina Frolova MalchikovaWomen (44)1:41:38+13:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Anastasia KravchenkoWomen (44)1:42:25+13:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Oksana KonovalovaWomen (44)1:43:15+14:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Anna VorobyevaWomen (44)1:43:30+14:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Marina CharaevskaiaWomen (44)1:44:56+16:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Zlata BorinaWomen (44)1:45:02+16:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Yuliya Tarasenko BronnikovaWomen (44)1:46:06+17:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Darya UmnyashkinaWomen (44)1:46:42+18:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Olga SergeevaWomen (44)1:48:52+20:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Julia NifakinaWomen (44)1:48:53+20:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Mariya GusevaWomen (44)1:50:13+21:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Irina KoktashevaWomen (44)1:50:27+21:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Nadezhda DvorkoWomen (44)1:51:26+22:50

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Nedezhda EriskinaWomen (44)1:53:22+24:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Evgeniya MysovaWomen (44)1:53:22+24:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Mariya GorshkovaWomen (44)1:53:33+24:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Anna OzerskayaWomen (44)1:55:12+26:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Marina PolianskajaWomen (44)1:57:04+28:28

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Elena LesnichenkoWomen (44)1:57:22+28:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Victoria KobelevaWomen (44)1:58:09+29:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Elena GrandWomen (44)1:58:50+30:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Yuliya GurovaWomen (44)1:59:22+30:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Nadezhda SoloveyWomen (44)2:03:50+35:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Elena MironovaWomen (44)2:04:15+35:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Nadezhda ErmolinaWomen (44)2:06:51+38:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Aleksandra GataulinaWomen (44)2:16:28+47:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Olga TrifanovaWomen (44)disqualified

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Denys SemenovMen (62)1:59:57+21:02

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org