International Orienteering Federation

Official results for Russian Championships Final

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Championships Final
Organiser: Russian Federation
Date: 12 March 2004

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Igor ZvontsovMen (64)56:59+10:10

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Michail SorokinMen (64)47:29+0:40

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Olga NovikovaWomen (49)44:23+6:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Ilshat GimranovMen (64)46:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Andrei GruzdevMen (64)47:00+0:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Sergey OsipovMen (64)47:46+0:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Ruslan GritsanMen (64)47:57+1:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Vadim TolstopyatovMen (64)47:58+1:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Egor SorokinMen (64)48:01+1:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Nikolay BaturaMen (64)48:01+1:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Andrei LamovMen (64)48:26+1:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Vitali KhomchenkoMen (64)48:38+1:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Alexey KozhemyakinMen (64)48:54+2:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Vladimir KrylovMen (64)48:59+2:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Eduard KhrennikovMen (64)49:01+2:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Andrey PinchukovMen (64)49:03+2:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Anatoliy KrylovMen (64)49:06+2:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Petr KarablinMen (64)49:09+2:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Dmitry KalimulinMen (64)49:10+2:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Kiril VeselovMen (64)49:53+3:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Vassili GloukharevMen (64)49:57+3:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Andrey GrigorievMen (64)50:13+3:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Andrey KornevMen (64)50:21+3:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Anton MikishevMen (64)50:36+3:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Evgeniy LopatkaMen (64)50:52+4:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Aleksey ValuyskiyMen (64)51:25+4:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Ivan YashkovMen (64)51:45+4:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Anton SmirnovMen (64)51:46+4:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Stanislav TchehaMen (64)52:00+5:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Alexander KurilovMen (64)52:13+5:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Denis IbragimovMen (64)52:43+5:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Ivan MaksimovMen (64)52:54+6:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Sergey SnopikovMen (64)52:58+6:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Andrey ZaboykinMen (64)52:58+6:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Denis KuznetsovMen (64)52:59+6:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Sergey PanovMen (64)53:21+6:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Pavel UtkinMen (64)53:37+6:48

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Oleg KalininMen (64)53:45+6:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Sergey ZernovMen (64)53:47+6:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Maksim AntipovMen (64)54:12+7:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Artem NikolskiyMen (64)54:13+7:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Andrey KiselevMen (64)54:18+7:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Maksim KimarskiyMen (64)54:54+8:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Ilya LebedevMen (64)55:00+8:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Vyacheslav OleynichenkovMen (64)55:08+8:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Evgenij VaschenkoMen (64)55:29+8:40

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Pavel BlagikhMen (64)55:36+8:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Ivan ShakirovMen (64)55:50+9:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Artem GizatulinMen (64)56:22+9:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Vladimir BarchukovMen (64)56:46+9:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Alexandr SoldatovMen (64)56:50+10:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Anton PopkovMen (64)56:53+10:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Kirill GorbunovMen (64)57:48+10:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Sergey HudikMen (64)58:08+11:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Aleksey ZdeblovskiMen (64)58:36+11:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Alexey GolovanMen (64)58:58+12:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Ivan ChurakovMen (64)59:06+12:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Sergey MalyshevMen (64)1:00:21+13:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Iliya DemkoMen (64)1:03:15+16:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Anatoliy OsokinMen (64)1:03:19+16:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Ivan RumyantsevMen (64)1:12:54+26:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Nikolay BondarMen (64)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Sergey MayorovMen (64)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Alexey ParshakovMen (64)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Irina OnishchenkoWomen (49)38:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Olga ShevchenkoWomen (49)39:18+0:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Tatiana VlasovaWomen (49)39:31+1:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Natalya TomilovaWomen (49)39:33+1:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Svetlana ShvetsovaWomen (49)39:52+1:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Natalia NaumovaWomen (49)41:12+2:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Yuliya BaturaWomen (49)41:19+3:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Natalia FreyWomen (49)41:38+3:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Elena BondarWomen (49)41:42+3:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Veronika SchipitsinaWomen (49)42:19+4:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Elena DergachWomen (49)42:57+4:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Svetlana GorlanovaWomen (49)43:05+4:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Irina PotapovaWomen (49)43:27+5:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Oksana KonovalovaWomen (49)43:28+5:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Ekaterina ChizhikovaWomen (49)43:29+5:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Valentina LebedevaWomen (49)43:37+5:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Yuliya Tarasenko BronnikovaWomen (49)44:28+6:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Anastasia KravchenkoWomen (49)44:39+6:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Olga TrifanovaWomen (49)44:48+6:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Tatiana RvachevaWomen (49)45:16+6:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Paulina Frolova MalchikovaWomen (49)45:40+7:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Olga SergeevaWomen (49)46:24+8:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Irina KoktashevaWomen (49)46:34+8:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Anna VorobyevaWomen (49)46:48+8:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Darya UmnyashkinaWomen (49)46:57+8:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Nadezhda DvorkoWomen (49)47:11+8:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Zlata BorinaWomen (49)47:11+8:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Evgeniya MysovaWomen (49)47:23+9:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Anna OzerskayaWomen (49)47:25+9:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Julia NifakinaWomen (49)47:54+9:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Mariya GusevaWomen (49)48:12+9:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Maria ShilovaWomen (49)48:58+10:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Yuliya GurovaWomen (49)49:20+11:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Elena LesnichenkoWomen (49)49:36+11:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Victoria KobelevaWomen (49)49:48+11:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Nedezhda EriskinaWomen (49)50:00+11:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Mariya GorshkovaWomen (49)50:13+11:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Marina CharaevskaiaWomen (49)50:54+12:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Elena MironovaWomen (49)51:28+13:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Olga SavelevaWomen (49)51:29+13:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Marina PolianskajaWomen (49)52:38+14:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Anna RaschyoskinaWomen (49)53:05+14:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Elena GrandWomen (49)54:24+16:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Nadezhda ErmolinaWomen (49)55:13+16:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Kseniya TretyakovaWomen (49)57:44+19:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Olga MaltsevaWomen (49)57:45+19:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Aleksandra GataulinaWomen (49)58:16+19:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Nadezhda SoloveyWomen (49)disqualified

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Denys SemenovMen (64)54:42+7:53

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org