International Orienteering Federation

Official results for World Ski Orienteering Championships

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: World Ski Orienteering Championships
Organiser: Sweden
Date: 15 February 2004

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Grant BluettMen (72)32:14+18:22

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Brett WeihartMen (72)disqualified

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Stefan VargaMen (72)17:15+3:23

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Johann KuglerMen (72)17:25+3:33

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Sonja ZinklWomen (48)17:43+4:13

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Igor ZvontsovMen (72)17:14+3:22

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Maksim LapekinMen (72)20:13+6:21

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Inna GogorevaWomen (48)20:39+7:09

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Todor KalnievMen (72)15:50+1:58

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Stefania Dimitrova BelonazhevaWomen (48)17:01+3:31

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Antoniya GrigorovaWomen (48)17:24+3:54

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Teodora MalchevaWomen (48)18:36+5:06

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Iliana Ilieva ShandurkovaWomen (48)18:42+5:12

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Ondrej VodrazkaMen (72)14:49+0:57

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Jan LauermanMen (72)15:07+1:15

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Tomas RedlichMen (72)18:04+4:12

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Lubomir TomecekMen (72)disqualified

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Barbora ChudikovaWomen (48)14:58+1:28

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Helena RandakovaWomen (48)15:48+2:18

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Zuzana StehnovaWomen (48)16:23+2:53

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Eva BohmovaWomen (48)16:41+3:11

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Jens LaugesenMen (72)28:15+14:23

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Ander OjanduMen (72)15:27+1:35

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Margus HallikMen (72)15:27+1:35

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Raul KudreMen (72)16:24+2:32

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Tonis ErmMen (72)17:11+3:19

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Tuuli Erm MaeotsWomen (48)19:37+6:07

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Jukka LankiMen (72)14:07+0:15

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Teemu KongasMen (72)14:19+0:27

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Matti KeskinarkausMen (72)14:20+0:28

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Arto LiljaMen (72)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Liisa AnttilaWomen (48)13:32+0:02

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Erja JokinenWomen (48)13:51+0:21

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Hannele Tonna ValkonenWomen (48)14:29+0:59

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Salla Toyryla lehtoWomen (48)14:34+1:04

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Eike BrunsMen (72)17:18+3:26

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Sergej SonnenbergMen (72)18:13+4:21

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Bernd KohlschmidtMen (72)18:17+4:25

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Henning BrunsMen (72)20:23+6:31

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Katrin RengerWomen (48)16:45+3:15

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Christiane TrosseWomen (48)22:15+8:45

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Susan KurthWomen (48)24:28+10:58

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Daniel MarosffyMen (72)27:15+13:23

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Orsolya MarosffyWomen (48)22:35+9:05

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Rory MorrishMen (72)23:19+9:27

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Eunice CinnamonWomen (48)38:23+24:53

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Flavio BettegaMen (72)16:52+3:00

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Mauro SimoniMen (72)17:04+3:12

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Jonni MalacarneMen (72)19:17+5:25

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Cristian GiacomuzziMen (72)20:20+6:28

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Sara PradelWomen (48)19:51+6:21

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Federica RagonaWomen (48)20:31+7:01

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Tetsushi MaruyamaMen (72)19:56+6:04

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Satoru MotokiMen (72)20:47+6:55

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Yuji MiuraMen (72)29:31+15:39

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Atsushi YamadaMen (72)30:01+16:09

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Yoshiko SakaiWomen (48)21:22+7:52

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Tomoko MotokiWomen (48)23:41+10:11

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Keiko ShiratoriWomen (48)24:11+10:41

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Arturs GrinbergsMen (72)17:48+3:56

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Toms VeitsMen (72)17:56+4:04

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Viktors ─╗escovsMen (72)18:43+4:51

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ivars ZagarsMen (72)disqualified

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Laima KlauzaWomen (48)18:47+5:17

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Nerijus SulcysMen (72)14:57+1:05

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Regimantas KavaliauskasMen (72)16:27+2:35

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Vitalijus PetrulisMen (72)16:59+3:07

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Tautvydas ZilinskasMen (72)20:49+6:57

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Ramune ArlauskieneWomen (48)14:45+1:15

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Vilma RudzenskaiteWomen (48)17:57+4:27

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Jolanta SulcieneWomen (48)19:05+5:35

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Michal GlowackiMen (72)26:47+12:55

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
66Greg BarbourMen (72)33:16+19:24

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
68Alistair LandelsMen (72)47:13+33:21

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Eivind TonnaMen (72)14:13+0:21

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Oystein  Osterbo Kvaal Men (72)14:15+0:23

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Tommy OlsenMen (72)14:15+0:23

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Anders HaugeMen (72)14:47+0:55

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Stine Hjermstad KirkevikWomen (48)13:37+0:07

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Marte ReenaasWomen (48)14:53+1:23

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Kjersti ReenaasWomen (48)15:26+1:56

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Ingvild GjessingWomen (48)17:01+3:31

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Klaus CsucsMen (72)19:07+5:15

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Andras CsucsMen (72)26:32+12:40

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Monica CsucsWomen (48)31:21+17:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Eduard KhrennikovMen (72)13:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ruslan GritsanMen (72)14:04+0:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Andrei GruzdevMen (72)14:30+0:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Vadim TolstopyatovMen (72)15:13+1:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Kiril VeselovMen (72)15:17+1:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tatiana VlasovaWomen (48)13:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Natalya TomilovaWomen (48)13:53+0:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Natalia NaumovaWomen (48)14:44+1:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Irina OnishchenkoWomen (48)14:48+1:18

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Bengt LeanderssonMen (72)14:01+0:09

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Peter ArnessonMen (72)14:02+0:10

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Tomas LofgrenMen (72)14:13+0:21

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13David AnderssonMen (72)14:34+0:42

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Stina GrenholmWomen (48)13:37+0:07

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Marie LundWomen (48)13:49+0:19

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Ida Wikstrom HolmgrenWomen (48)14:35+1:05

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Karin KjellmanWomen (48)14:36+1:06

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Boris FischerMen (72)14:47+0:55

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Peter MosimannMen (72)15:02+1:10

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Pascal MessikommerMen (72)16:07+2:15

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Florian RueggMen (72)16:24+2:32

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Yvonne GantenbeinWomen (48)16:55+3:25

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Sara WurmliWomen (48)18:02+4:32

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Manuela WyderWomen (48)18:15+4:45

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Arsen ZhuravelMen (72)16:17+2:25

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Andriy BorisMen (72)16:43+2:51

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Oleksiy KalenichenkoMen (72)21:22+7:30

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Oleksiy UfimtsevMen (72)22:07+8:15

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Clare BarnesWomen (48)disqualified

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Mihai VeresMen (72)20:17+6:25

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Carl FeyMen (72)22:02+8:10

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
64Aims ConeyMen (72)31:53+18:01

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Mike GeorgeMen (72)38:01+24:09

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Sharon CrawfordWomen (48)26:14+12:44

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Candice RainesWomen (48)41:48+28:18

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org