International Orienteering Federation

Official results for Russian Individual Championships

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Individual Championships
Organiser: Russian Federation
Date: 21 December 2003

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Igor ZvontsovMen (48)54:40+11:01

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Michail SorokinMen (48)1:54:41+1:11:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Andrei GruzdevMen (48)43:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Eduard KhrennikovMen (48)43:42+0:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Vassili GloukharevMen (48)43:50+0:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Kiril VeselovMen (48)44:34+0:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Ilshat GimranovMen (48)44:43+1:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Vadim TolstopyatovMen (48)44:47+1:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Anatoliy KrylovMen (48)45:54+2:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Nikolay BondarMen (48)45:56+2:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Victor KorchaginMen (48)46:10+2:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Alexander OtinovMen (48)46:15+2:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Egor SorokinMen (48)46:35+2:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Ruslan GritsanMen (48)46:47+3:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Evgeniy LopatkaMen (48)46:54+3:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Nikolay BaturaMen (48)47:06+3:27

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Dmitry KalimulinMen (48)47:13+3:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Sergey OsipovMen (48)47:21+3:42

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Ivan YashkovMen (48)47:57+4:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Vladimir KrylovMen (48)48:01+4:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Vitali KhomchenkoMen (48)48:50+5:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Denis KuznetsovMen (48)49:15+5:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Denis IbragimovMen (48)49:17+5:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Alexander KuryshevMen (48)49:19+5:40

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Aleksey ValuyskiyMen (48)49:25+5:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Ivan ShakirovMen (48)49:37+5:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Andrey PinchukovMen (48)50:02+6:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Sergey SnopikovMen (48)50:44+7:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Anton MikishevMen (48)50:54+7:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Petr KarablinMen (48)51:13+7:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Evgenij VaschenkoMen (48)52:08+8:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Ilgizar NasibullinMen (48)52:16+8:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Oleg KalininMen (48)52:18+8:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Andrii TsarenkoMen (48)52:55+9:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Maxim ZhurkinMen (48)54:42+11:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Anton PopkovMen (48)54:48+11:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Aleksandr TseryukovMen (48)55:50+12:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Nikolay MoskalenkoMen (48)56:20+12:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Sergey HudikMen (48)57:40+14:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Sergey ChernykhMen (48)58:32+14:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Pavel SysoevMen (48)1:03:00+19:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Alexey KalinichenkoMen (48)1:03:00+19:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Rinat GataulinMen (48)1:03:15+19:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Oleg PavlovMen (48)1:04:26+20:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Nikolay KhodyrevMen (48)1:11:58+28:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Natalya TomilovaWomen (24)39:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Irina OnishchenkoWomen (24)41:31+1:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Svetlana ShvetsovaWomen (24)42:12+2:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ekaterina ChizhikovaWomen (24)42:45+3:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Oksana KonovalovaWomen (24)42:52+3:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Natalia FreyWomen (24)43:19+3:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Olga ShevchenkoWomen (24)43:21+3:48

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Elena DergachWomen (24)43:22+3:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Elena BondarWomen (24)43:49+4:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Yuliya BaturaWomen (24)43:54+4:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Natalia NaumovaWomen (24)44:16+4:43

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Anna VorobyevaWomen (24)45:55+6:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Ksenia ChernykhWomen (24)47:32+7:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Nedezhda EriskinaWomen (24)47:58+8:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Veronika SchipitsinaWomen (24)48:25+8:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Irina KoktashevaWomen (24)48:56+9:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Mariya GorshkovaWomen (24)49:22+9:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Nadezhda DvorkoWomen (24)50:26+10:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Olga SergeevaWomen (24)50:28+10:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Darya UmnyashkinaWomen (24)50:55+11:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Anna UstinovaWomen (24)52:05+12:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Anastasiya SemakinaWomen (24)52:59+13:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Elena GrandWomen (24)55:41+16:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Marina CharaevskaiaWomen (24)1:09:43+30:10

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Arsen ZhuravelMen (48)50:21+6:42

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Oleksiy UfimtsevMen (48)58:41+15:02

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Denys SemenovMen (48)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org