International Orienteering Federation

Official results for Russian Individual Championships

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Individual Championships
Organiser: Russian Federation
Date: 17 December 2003

Men

47 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Eduard KhrennikovRussian FederationRussian Federation1:04:31
2Egor SorokinRussian FederationRussian Federation1:06:13+1:42
3Ilshat GimranovRussian FederationRussian Federation1:06:19+1:48
4Ruslan GritsanRussian FederationRussian Federation1:06:25+1:54
5Vassili GloukharevRussian FederationRussian Federation1:06:26+1:55
6Andrei GruzdevRussian FederationRussian Federation1:06:50+2:19
7Nikolay BondarRussian FederationRussian Federation1:07:09+2:38
8Kiril VeselovRussian FederationRussian Federation1:07:14+2:43
9Michail SorokinKazakhstanKazakhstan1:07:15+2:44
10Vladimir KrylovRussian FederationRussian Federation1:08:15+3:44
11Anatoliy KrylovRussian FederationRussian Federation1:08:16+3:45
12Alexander OtinovRussian FederationRussian Federation1:08:35+4:04
13Vadim TolstopyatovRussian FederationRussian Federation1:08:58+4:27
14Victor KorchaginRussian FederationRussian Federation1:09:02+4:31
15Evgeniy LopatkaRussian FederationRussian Federation1:09:04+4:33
16Vitali KhomchenkoRussian FederationRussian Federation1:09:05+4:34
17Ivan YashkovRussian FederationRussian Federation1:09:06+4:35
18Andrey PinchukovRussian FederationRussian Federation1:10:00+5:29
19Petr KarablinRussian FederationRussian Federation1:10:09+5:38
20Arsen ZhuravelUkraineUkraine1:11:07+6:36
21Denys SemenovUkraineUkraine1:11:16+6:45
22Aleksey ValuyskiyRussian FederationRussian Federation1:11:30+6:59
23Dmitry KalimulinRussian FederationRussian Federation1:13:23+8:52
24Nikolay BaturaRussian FederationRussian Federation1:13:24+8:53
25Anton MikishevRussian FederationRussian Federation1:13:37+9:06
26Denis KuznetsovRussian FederationRussian Federation1:13:58+9:27
27Denis IbragimovRussian FederationRussian Federation1:15:06+10:35
28Evgenij VaschenkoRussian FederationRussian Federation1:15:21+10:50
29Ivan ShakirovRussian FederationRussian Federation1:16:16+11:45
30Ilgizar NasibullinRussian FederationRussian Federation1:16:33+12:02
31Pavel SysoevRussian FederationRussian Federation1:17:06+12:35
32Nikolay MoskalenkoRussian FederationRussian Federation1:17:15+12:44
33Sergey HudikRussian FederationRussian Federation1:19:09+14:38
34Aleksey TarasovRussian FederationRussian Federation1:19:28+14:57
35Anton PopkovRussian FederationRussian Federation1:19:53+15:22
36Oleg PavlovRussian FederationRussian Federation1:21:21+16:50
37Sergey ChernykhRussian FederationRussian Federation1:22:29+17:58
38Oleksiy UfimtsevUkraineUkraine1:25:08+20:37
39Rinat GataulinRussian FederationRussian Federation1:36:38+32:07
40Alexey KalinichenkoRussian FederationRussian Federation1:38:09+33:38
Oleg KalininRussian FederationRussian Federationdisqualified
Alexander KuryshevRussian FederationRussian Federationdisqualified
Sergey OsipovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Sergey SnopikovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Andrii TsarenkoRussian FederationRussian Federationdisqualified
Aleksandr TseryukovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Maxim ZhurkinRussian FederationRussian Federationdisqualified

Women

25 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Tatiana VlasovaRussian FederationRussian Federation52:32
2Natalya TomilovaRussian FederationRussian Federation53:55+1:23
3Irina OnishchenkoRussian FederationRussian Federation54:18+1:46
4Olga ShevchenkoRussian FederationRussian Federation54:57+2:25
5Natalia NaumovaRussian FederationRussian Federation55:46+3:14
6Ekaterina ChizhikovaRussian FederationRussian Federation56:06+3:34
7Yuliya BaturaRussian FederationRussian Federation56:07+3:35
8Svetlana ShvetsovaRussian FederationRussian Federation57:26+4:54
9Elena BondarRussian FederationRussian Federation57:38+5:06
10Veronika SchipitsinaRussian FederationRussian Federation58:03+5:31
11Natalia FreyRussian FederationRussian Federation58:19+5:47
12Darya UmnyashkinaRussian FederationRussian Federation1:01:58+9:26
13Nedezhda EriskinaRussian FederationRussian Federation1:03:09+10:37
14Oksana KonovalovaRussian FederationRussian Federation1:03:44+11:12
15Marina CharaevskaiaRussian FederationRussian Federation1:04:11+11:39
16Olga SergeevaRussian FederationRussian Federation1:05:22+12:50
17Ksenia ChernykhRussian FederationRussian Federation1:05:47+13:15
18Nadezhda DvorkoRussian FederationRussian Federation1:05:54+13:22
19Anna UstinovaRussian FederationRussian Federation1:06:15+13:43
20Anastasiya SemakinaRussian FederationRussian Federation1:06:31+13:59
21Mariya GorshkovaRussian FederationRussian Federation1:07:32+15:00
22Elena GrandRussian FederationRussian Federation1:08:30+15:58
Elena DergachRussian FederationRussian Federationdisqualified
Irina KoktashevaRussian FederationRussian Federationdisqualified
Anna VorobyevaRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org