International Orienteering Federation

Official results for Continental Cup No 5

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Continental Cup No 5
Organiser: Czech Republic
Date: 8 June 2003

Men

50 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Michal JedlickaCzech RepublicCzech Republic1:49:18
2Michal HoracekCzech RepublicCzech Republic1:53:19+4:01
3Petr LosmanCzech RepublicCzech Republic1:54:03+4:45
4Michal SmolaCzech RepublicCzech Republic1:55:21+6:03
5Vladimir LucanCzech RepublicCzech Republic1:56:27+7:09
6Stepan SkripnikCzech RepublicCzech Republic1:57:09+7:51
7Jozef WallnerSlovakiaSlovakia1:57:21+8:03
8Lukas BartakSlovakiaSlovakia1:57:51+8:33
9Jan MrazekCzech RepublicCzech Republic1:59:50+10:32
10Marian DavidikSlovakiaSlovakia1:59:54+10:36
11Pavel HanakCzech RepublicCzech Republic2:00:13+10:55
12Rudolf RopekCzech RepublicCzech Republic2:01:37+12:19
13Vit PospisilSlovakiaCzech Republic2:04:37+15:19
14Jiri KazdaCzech RepublicCzech Republic2:05:04+15:46
15Miroslav SeidlCzech RepublicCzech Republic2:05:06+15:48
16Maros BukovacSlovakiaSlovakia2:05:19+16:01
17Libor ZridkaveselyCzech RepublicCzech Republic2:05:53+16:35
18Miroslav KovarCzech RepublicCzech Republic2:06:06+16:48
19Petr ZverinaCzech RepublicCzech Republic2:07:07+17:49
20Ivo HabanCzech RepublicCzech Republic2:08:33+19:15
21Petr HenychCzech RepublicCzech Republic2:10:39+21:21
22Jan KuceraCzech RepublicCzech Republic2:11:28+22:10
23Petr VanaCzech RepublicCzech Republic2:11:58+22:40
24Jiri NovakCzech RepublicCzech Republic2:13:22+24:04
25Pavel KosarekCzech RepublicCzech Republic2:13:32+24:14
26Petr VitekCzech RepublicCzech Republic2:16:08+26:50
27Radek TichacekCzech RepublicCzech Republic2:18:00+28:42
28Milan VenhodaCzech RepublicCzech Republic2:18:36+29:18
29Jaromir SvihovskyCzech RepublicCzech Republic2:18:39+29:21
30Ondrej PijakSlovakiaSlovakia2:19:16+29:58
31Ales JirasekCzech RepublicCzech Republic2:19:20+30:02
32Michal MatejuCzech RepublicCzech Republic2:30:38+41:20
33Evzen PekarekCzech RepublicCzech Republic2:37:23+48:05
34Daniel HarteltGermanyGermany2:43:30+54:12
Pavol BukovacSlovakiaSlovakiadisqualified
Robert DittmannGermanyGermanydisqualified
Karel FucikCzech RepublicCzech Republicdisqualified
David HepnerCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Richard KlechCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Tomas KolarikCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Martin KondratCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Frantisek LibantSlovakiaSlovakiadisqualified
Martin MacekCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Lubos MatejuCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Jakub OmaCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Tomas PodmolikCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Lukas PrindaCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Tomas UdrzalCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Jaromir VlachCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Jan VodickaCzech RepublicCzech Republicdisqualified

Women

33 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Maria KovarikovaCzech RepublicCzech Republic1:20:05
2Zuzana StehnovaCzech RepublicCzech Republic1:20:15+0:10
3Barbora ChudikovaCzech RepublicCzech Republic1:22:19+2:14
4Vendula Haldin KlechovaCzech RepublicCzech Republic1:24:38+4:33
5Zdenka StaraCzech RepublicCzech Republic1:24:51+4:46
6Bohdana TerovaCzech RepublicCzech Republic1:25:09+5:04
7Iva RufferovaCzech RepublicCzech Republic1:25:34+5:29
8Iva NavratilovaCzech RepublicCzech Republic1:26:28+6:23
9Eva PekarkovaCzech RepublicCzech Republic1:27:32+7:27
10Jana KuncovaCzech RepublicCzech Republic1:27:55+7:50
11Michaela PrzyczkovaCzech RepublicCzech Republic1:28:03+7:58
12Marta SterbovaCzech RepublicCzech Republic1:28:13+8:08
13Zuzana MacuchovaCzech RepublicCzech Republic1:29:11+9:06
14Martina RakayovaSlovakiaSlovakia1:29:33+9:28
15Martina ZverinovaCzech RepublicCzech Republic1:29:56+9:51
16Dana BrozkovaCzech RepublicCzech Republic1:30:03+9:58
17Dagmar PodmolikovaCzech RepublicCzech Republic1:30:24+10:19
18Jana MiklusovaSlovakiaSlovakia1:31:18+11:13
19Iva HrazdirovaCzech RepublicCzech Republic1:33:12+13:07
20Hana HolinkovaCzech RepublicCzech Republic1:38:13+18:08
21Barbora BaldrianovaCzech RepublicCzech Republic1:42:00+21:55
22Katerina KaskovaCzech RepublicCzech Republic1:42:06+22:01
23Martina FejlkovaCzech RepublicCzech Republic1:45:58+25:53
24Veronika KupcovaCzech RepublicCzech Republic1:47:17+27:12
25Martina VolfovaCzech RepublicCzech Republic1:47:50+27:45
26Eva SmiekovaCzech RepublicCzech Republic1:48:33+28:28
27Radka JedliekovaCzech RepublicCzech Republic1:56:04+35:59
28Bernadett KelemenHungaryHungary2:14:45+54:40
Alena BukovacovaSlovakiaSlovakiadisqualified
Anezka JahnovaCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Magdalena RysavaCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Monika TopinkovaCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Lucie WaldovaCzech RepublicCzech Republicdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org