International Orienteering Federation

Official results for Baltic Championships (regional Championships)

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Baltic Championships (regional Championships)
Organiser: Latvia
Date: 24 May 2003

Classes: Show all | Men | Women

Men

30 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Edgaras VoverisLithuaniaLithuania1:15:52
2Girts VegerisLatviaLatvia1:18:50+2:58
3Martins SirmaisLatviaLatvia1:19:37+3:45
4Janis KruminsLatviaLatvia1:19:59+4:07
5Olle KarnerEstoniaEstonia1:20:17+4:25
6Mantas RimkusLithuaniaLithuania1:21:13+5:21
7Girts LininsLatviaLatvia1:21:46+5:54
8Oskars ZernisLatviaLatvia1:22:39+6:47
9Saulius AndrekusLithuaniaLithuania1:22:55+7:03
10Tarvo AvasteEstoniaEstonia1:23:20+7:28
11Sixten SildEstoniaEstonia1:24:41+8:49
12Rene OttessonEstoniaEstonia1:25:57+10:05
13Modestas BacysLithuaniaLithuania1:27:01+11:09
14Nerijus SulcysLithuaniaLithuania1:27:51+11:59
15Alar AbramEstoniaEstonia1:29:14+13:22
16Andreas KraasEstoniaEstonia1:30:06+14:14
17Darius SemaskaLithuaniaLithuania1:30:21+14:29
18Janis ZamovskisLatviaLatvia1:30:51+14:59
19Marek NommEstoniaEstonia1:30:58+15:06
20Henrikas PauzasLithuaniaLithuania1:31:58+16:06
21Girts SarmaLatviaLatvia1:32:50+16:58
22Kaspars KarklinsLatviaLatvia1:33:33+17:41
23Artis LocmelisLatviaLatvia1:34:51+18:59
24Gatis BerkisLatviaLatvia1:37:03+21:11
25Arti AlbertEstoniaEstonia1:37:34+21:42
26Domas KudabaLithuaniaLithuania1:38:21+22:29
27Mati TiitEstoniaEstonia1:40:32+24:40
28Ramunas SimanskasLithuaniaLithuania1:42:41+26:49
29Vidas ArmalisLithuaniaLithuania1:46:23+30:31
30Tarmo SiimsaareEstoniaEstonia1:51:59+36:07

Women

26 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Giedre VoverieneLithuaniaLithuania1:06:01
2Jolanta RazaitieneLithuaniaLithuania1:10:21+4:20
3Ruta CepaitieneLithuaniaLithuania1:10:46+4:45
4Ieva SargautyteLithuaniaLithuania1:13:30+7:29
5Jana KinkEstoniaEstonia1:13:40+7:39
6Asta MisiunaiteLithuaniaLithuania1:13:53+7:52
7Vilma RudzenskaiteLithuaniaLithuania1:14:05+8:04
8Kirti RebaneEstoniaEstonia1:16:07+10:06
9Aija SkrastinaLatviaLatvia1:17:01+11:00
10Maret VaherEstoniaEstonia1:18:32+12:31
11Sandra PauzaiteLithuaniaLithuania1:18:35+12:34
12Inga DambeLatviaLatvia1:19:44+13:43
13Ieva SustaLatviaLatvia1:20:02+14:01
14Tuuli Erm MaeotsEstoniaEstonia1:21:20+15:19
15Laima KlauzaLatviaLatvia1:23:19+17:18
16Diana VosyliuteLithuaniaLithuania1:25:06+19:05
17Triin VaskEstoniaEstonia1:25:22+19:21
18Baiba OzolaLatviaLatvia1:25:54+19:53
19Linda KruminaLatviaLatvia1:26:13+20:12
20Marilin SulgEstoniaEstonia1:29:00+22:59
21Merike VanjukEstoniaEstonia1:30:41+24:40
22Marite PundureLatviaLatvia1:31:30+25:29
23Laura ManelyteLithuaniaLithuania1:35:16+29:15
24Dainora AlsauskaiteLithuaniaLithuania1:36:40+30:39
25Marite KnetaLatviaLatvia1:37:55+31:54
26Signe DambeLatviaLatvia1:41:09+35:08

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World