International Orienteering Federation

Official results for Ilves 3 days (day 2)

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Ilves 3 days (day 2)
Organiser: Estonia
Date: 3 May 2003

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Sixten SildMen (32)1:36:10

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Alar AbramMen (32)1:41:39+5:29

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Rene OttessonMen (32)1:42:56+6:46

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Mati TiitMen (32)1:44:17+8:07

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Marek NommMen (32)1:45:11+9:01

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Tarvo KlaasimaeMen (32)1:49:01+12:51

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Tarmo SiimsaareMen (32)1:50:27+14:17

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Arti AlbertMen (32)1:51:07+14:57

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Sergei ShirokovMen (32)1:51:13+15:03

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Erik AibastMen (32)1:51:24+15:14

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Inno LingMen (32)1:55:34+19:24

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Urmo LiblikMen (32)1:56:01+19:51

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Kaarel KallasMen (32)2:08:40+32:30

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Roman ShvedMen (32)2:09:38+33:28

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Dag AinsooMen (32)2:11:57+35:47

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Taavi AhvenMen (32)2:33:50+57:40

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Andrei NikitinMen (32)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Margus KlementsovMen (32)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Aivar SarapMen (32)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Siim KadakMen (32)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jurjo LokkMen (32)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Viivi-Anne SootsWomen (7)1:23:28

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Merike VanjukWomen (7)1:30:26+6:58

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Triin VaskWomen (7)1:40:11+16:43

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Jana KinkWomen (7)1:40:16+16:48

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Kadri LimbergWomen (7)2:25:17+1:01:49

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Maxim ReichardtMen (32)2:28:47+52:37

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Marika DobkeWomen (7)1:55:39+32:11

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Janis ZamovskisMen (32)1:46:19+10:09

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Girts SarmaMen (32)2:26:53+50:43

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Janis NaglisMen (32)2:33:50+57:40

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Guntars SmitinsMen (32)disqualified

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Dace GaigalaWomen (7)1:35:39+12:11

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Svajunas AmbrazasMen (32)1:38:37+2:27

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Laimonas CaplikasMen (32)2:00:09+23:59

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Patrik GunnarssonMen (32)2:28:01+51:51

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Tadas KazlauskasMen (32)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Sven LundbackMen (32)1:45:51+9:41

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Andreas GallerspangMen (32)1:50:35+14:25

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org