International Orienteering Federation

Official results for Australian Short Championships

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Australian Short Championships
Organiser: Australia
Date: 25 April 2003

Men

33 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1David ShepherdAustraliaAustralia33:12
2Reuben SmithAustraliaAustralia33:56+0:44
3Eric MorrisAustraliaAustralia35:20+2:08
3John ToomeyAustraliaAustralia35:20+2:08
5Stewart FishwickUnited KingdomGreat Britain36:30+3:18
6Julian DentAustraliaAustralia36:38+3:26
7Craig DuftyAustraliaAustralia37:23+4:11
8Bruce ArthurAustraliaAustralia37:37+4:25
9Tristram MillerAustraliaAustralia37:42+4:30
10Rob PrestonAustraliaAustralia38:39+5:27
11Gareth CandyAustraliaAustralia38:40+5:28
12Adrian JacksonAustraliaAustralia38:46+5:34
13Terry FarrellAustraliaAustralia38:47+5:35
14Anthony ScottAustraliaAustralia39:17+6:05
15Kerrin RattrayAustraliaAustralia39:19+6:07
16Alex RandallAustraliaAustralia39:43+6:31
17Oskar BoothAustraliaAustralia40:51+7:39
18Matthew SchepisiAustraliaAustralia41:15+8:03
19Conrad ElsonAustraliaAustralia41:23+8:11
20Steven TodkillAustraliaAustralia42:43+9:31
21Blair TrewinAustraliaAustralia42:59+9:47
22Lachlan HallettAustraliaAustralia43:15+10:03
23Nathan LawleyAustraliaAustralia43:51+10:39
24Erik RabergAustraliaAustralia44:14+11:02
25Michael DerlackiAustraliaAustralia44:16+11:04
26Stewart GreigAustraliaAustralia44:22+11:10
27Steve FletcherAustraliaAustralia45:01+11:49
28Hayden LebbinkAustraliaAustralia45:14+12:02
29Ian MeyerAustraliaAustralia46:23+13:11
30Paul PacqueAustraliaAustralia46:23+13:11
31Peter PrestonAustraliaAustralia47:17+14:05
32Eoin RotheryAustraliaAustralia48:53+15:41
33Cody WhitfieldAustraliaAustralia51:13+18:01

Women

27 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Allison JonesAustraliaAustralia34:38
2Kathryn Preston EwelsAustraliaAustralia34:39+0:01
3Jo AllisonAustraliaAustralia35:20+0:42
4Grace CraneAustraliaAustralia36:15+1:37
5Cassie Nybraten TrewinAustraliaAustralia37:29+2:51
6Susanne CasanovaAustraliaAustralia37:34+2:56
7Orla MurrayAustraliaAustralia38:35+3:57
8Danielle WinslowAustraliaAustralia38:48+4:10
9Anna SheldonAustraliaAustralia40:04+5:26
10Mace NeveAustraliaAustralia40:10+5:32
11Rachel WestAustraliaAustralia40:36+5:58
12Karen StaudteAustraliaAustralia40:58+6:20
13Hania LadaAustraliaAustralia41:17+6:39
14Leida WilliamsAustraliaAustralia41:46+7:08
15Erin PostAustraliaAustralia41:57+7:19
16Cath ChalmersAustraliaAustralia43:31+8:53
17Carolyn JacksonAustraliaAustralia44:28+9:50
18Ainsley CavanaghAustraliaAustralia47:20+12:42
19Kellie WhitfieldAustraliaAustralia47:50+13:12
20Ilka BarrAustraliaAustralia48:10+13:32
21Jenny CasanovaAustraliaAustralia48:18+13:40
22Heike  Torggler GrassiItalyItaly48:34+13:56
23Briohny SeamanAustraliaAustralia49:04+14:26
24Julia DaviesAustraliaAustralia51:30+16:52
25Anthea BarrowAustraliaAustralia52:37+17:59
26Zebedy HallettAustraliaAustralia53:17+18:39
Hanny AllstonAustraliaAustraliadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org