International Orienteering Federation

Official results for World Cup Event 8

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: World Cup Event 8
Organiser: Estonia
Date: 28 February 2003

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Igor ZvontsovMen (51)1:50:24+16:29

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Ondrej VodrazkaMen (51)1:39:51+5:56

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Barbora ChudikovaWomen (27)1:13:11+3:54

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Raul KudreMen (51)1:44:59+11:04

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Margus HallikMen (51)1:47:03+13:08

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Tonis ErmMen (51)1:51:12+17:17

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Heiti HallikmaMen (51)1:53:20+19:25

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Taavi NurmMen (51)1:55:32+21:37

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Randy KorbMen (51)1:59:16+25:21

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Tarvo KlaasimaeMen (51)2:01:09+27:14

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ander OjanduMen (51)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Siiri MereWomen (27)1:25:28+16:11

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Tuuli Erm MaeotsWomen (27)1:31:51+22:34

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Arto LiljaMen (51)1:33:55

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Jukka LankiMen (51)1:36:36+2:41

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Jarkko UrpalainenMen (51)1:38:02+4:07

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Petri KiiskinenMen (51)1:39:16+5:21

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Pasi KiiskinenMen (51)1:40:00+6:05

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Matti KeskinarkausMen (51)1:41:43+7:48

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Erja JokinenWomen (27)1:12:29+3:12

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Salla Toyryla lehtoWomen (27)1:12:30+3:13

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Hannele Tonna ValkonenWomen (27)1:12:33+3:16

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Hanna-Maija MakelaWomen (27)1:17:23+8:06

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Katri MehtalaWomen (27)1:22:33+13:16

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Katja RajaniemiWomen (27)disqualified

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Bernd KohlschmidtMen (51)1:49:00+15:05

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Rory MorrishMen (51)2:46:57+1:13:02

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Tatsuma ShibataMen (51)2:51:15+1:17:20

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Viktors ĻescovsMen (51)1:59:21+25:26

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Edgars PeilansMen (51)2:02:39+28:44

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Toms VeitsMen (51)2:08:32+34:37

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Reinis PutninsMen (51)2:11:32+37:37

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Ēriks LebedoksMen (51)2:19:31+45:36

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Arturs GrinbergsMen (51)disqualified

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Inta GaideleWomen (27)1:53:11+43:54

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Tautvydas ZilinskasMen (51)1:49:03+15:08

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Egidijus PilybasMen (51)1:59:08+25:13

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Vitalijus PetrulisMen (51)2:01:24+27:29

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Remigijus ArlauskasMen (51)2:02:22+28:27

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Regimantas KavaliauskasMen (51)2:03:49+29:54

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Laimis DrazdauskasMen (51)2:04:26+30:31

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Ramune ArlauskieneWomen (27)1:14:55+5:38

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Vilma RudzenskaiteWomen (27)1:20:57+11:40

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Anders HaugeMen (51)1:34:17+0:22

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Tommy OlsenMen (51)1:34:45+0:50

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Eivind TonnaMen (51)1:38:11+4:16

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Oystein  Osterbo Kvaal Men (51)1:42:49+8:54

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Geir OdegardMen (51)1:48:35+14:40

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Marte ReenaasWomen (27)1:15:22+6:05

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Kjersti ReenaasWomen (27)1:23:02+13:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Egor SorokinMen (51)1:36:23+2:28

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Andrei GruzdevMen (51)1:36:27+2:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Vassili GloukharevMen (51)1:37:11+3:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Nikolay BondarMen (51)1:37:13+3:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Ilshat GimranovMen (51)1:37:24+3:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Ruslan GritsanMen (51)1:41:48+7:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Natalya TomilovaWomen (27)1:09:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Tatiana VlasovaWomen (27)1:11:37+2:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Natalia NaumovaWomen (27)1:14:38+5:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Olga ShevchenkoWomen (27)1:16:33+7:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Elena KarchevskaiaWomen (27)1:16:54+7:37

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Bertil NordqvistMen (51)1:36:21+2:26

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Peter ArnessonMen (51)1:37:43+3:48

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Tobias AslundMen (51)1:38:38+4:43

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Tomas LofgrenMen (51)1:39:02+5:07

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Johan GranathMen (51)1:45:43+11:48

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Marie LundWomen (27)1:11:28+2:11

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Stina GrenholmWomen (27)1:13:39+4:22

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ingela JonssonWomen (27)1:13:48+4:31

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Karin KjellmanWomen (27)1:15:15+5:58

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Ida Wikstrom HolmgrenWomen (27)1:16:14+6:57

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Johanna MaxenWomen (27)1:18:50+9:33

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Christian HohlMen (51)1:44:38+10:43

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Boris FischerMen (51)1:46:38+12:43

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Pascal MessikommerMen (51)1:54:03+20:08

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Florian RueggMen (51)disqualified

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Regula MuhlemannWomen (27)1:28:41+19:24

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Yvonne GantenbeinWomen (27)1:29:32+20:15

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org