International Orienteering Federation

Official results for Jysk-Fynske Mesterskaben

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Jysk-Fynske Mesterskaben
Organiser: Denmark
Date: 18 August 2002

Men

57 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Morten Fenger Gron Denmark 1:20:01
2 Troels Nielsen Denmark 1:23:34 +3:33
3 Chris Terkelsen Denmark 1:26:36 +6:35
4 Jens Knud Maarup Denmark 1:27:38 +7:37
5 Flemming Jorgensen Denmark 1:27:54 +7:53
6 Michael Sorensen Denmark 1:28:06 +8:05
7 Rune Olsen Denmark 1:28:16 +8:15
8 Henrik  Jorgensen Leth Denmark 1:28:16 +8:15
9 Jacob Gronnegaard Denmark 1:29:00 +8:59
10 Rune Monrad Denmark 1:29:19 +9:18
11 Claus  Bloch Hallingdal  Denmark 1:30:17 +10:16
12 Mikkel Lund Denmark 1:30:24 +10:23
13 Mads Ingvardsen Denmark 1:32:10 +12:09
14 Christian Nielsen Denmark 1:32:38 +12:37
15 Jacob Hansen Denmark 1:32:44 +12:43
16 Thomas Jensen Denmark 1:34:02 +14:01
17 Jacob Jensen Denmark 1:34:32 +14:31
18 Lars Lindstrom Denmark 1:34:41 +14:40
19 Peter Horstmann Denmark 1:36:01 +16:00
20 Rasmus Odum Denmark 1:36:02 +16:01
21 Jesper David Jensen Denmark 1:37:57 +17:56
22 Soren Skovrider Denmark 1:39:06 +19:05
23 Keld J. Krogsgaard Denmark 1:39:43 +19:42
24 Thomas Fredberg Denmark 1:40:38 +20:37
25 Nicolai Nielsen Denmark 1:41:47 +21:46
26 Kenneth Buch Denmark 1:42:53 +22:52
27 Thomas Meyer Denmark 1:43:16 +23:15
28 Sune Jorgensen Denmark 1:43:44 +23:43
29 Rune Klausen Denmark 1:44:23 +24:22
30 Johan Fegar Denmark 1:44:48 +24:47
31 Patrick MacGrail Denmark 1:45:34 +25:33
32 Anders Bogevig Denmark 1:45:57 +25:56
33 Tim  Weber Falck Denmark 1:46:38 +26:37
34 Jens Erik Mortensen Denmark 1:50:28 +30:27
35 Rasmus  Jensen Holm Denmark 1:53:16 +33:15
36 Claus Cederberg Denmark 1:53:42 +33:41
37 Anders Sondergaard Denmark 1:54:39 +34:38
38 Flemming Thyssen Denmark 1:56:15 +36:14
39 Soren Saxtorph Denmark 1:56:29 +36:28
40 Leif E. Larsen Denmark 2:02:27 +42:26
41 Rasmus Nielsen Denmark 2:02:52 +42:51
42 Troels Christiansen Denmark 2:04:53 +44:52
43 Peter  Andersen Drejer Denmark 2:09:48 +49:47
44 Jacob O. Christensen Denmark 2:13:05 +53:04
45 Henrik  Jensen Denmark 2:16:50 +56:49
46 Mads Mikklesen Denmark 2:18:06 +58:05
Johan Aagaard Denmark disqualified
Henrik Albahn Denmark disqualified
Henrik Andersen Denmark disqualified
Carsten Jorgensen Denmark disqualified
Preben Jorgensen Denmark disqualified
Kent Kragh Hansen Denmark disqualified
Michael Lindholm Denmark disqualified
Michael Madsen Denmark disqualified
Helge  Pedersen Lang Denmark disqualified
Rene Rokkjaer Denmark disqualified
Jan Scheel Denmark disqualified

Women

13 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Olena Zabrodska Ukraine 1:12:43
2 Charlotte Thrane Denmark 1:15:46 +3:03
3 Dorthe Skovlyst Denmark 1:22:15 +9:32
4 Anna Bobach Denmark 1:23:28 +10:45
5 Iryna Kupriyanova Ukraine 1:27:40 +14:57
6 Vanessa McGrail Denmark 1:28:33 +15:50
7 Nina Hoffmann Denmark 1:30:03 +17:20
8 Marianne Husen Denmark 1:30:44 +18:01
9 Katrine Olesen Denmark 1:35:35 +22:52
10 Mette  Nielsen Moller  Denmark 1:39:21 +26:38
11 Christine Horstmann Denmark 1:42:24 +29:41
12 Henriette Broman Denmark 2:00:37 +47:54
Maria  Hoyer Modler Denmark disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
All4O
BML Print
WOC 2019 banner
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org