International Orienteering Federation

Official results for Australian 3 days - 3rd day

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Australian 3 days - 3rd day
Organiser: Australia
Date: 1 April 2002

Classes: Show all | Men | Women

Men

28 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1David ShepherdAustraliaAustralia1:03:54
2David Brickhill-JonesAustraliaAustralia1:07:07+3:13
3Rob WalterAustraliaAustralia1:08:20+4:26
4Grant BluettAustraliaAustralia1:09:16+5:22
5Gareth CandyAustraliaAustralia1:10:12+6:18
6Rob PrestonAustraliaAustralia1:11:12+7:18
7Anthony ScottAustraliaAustralia1:13:28+9:34
8Glenn MeyerAustraliaAustralia1:15:14+11:20
9Warren KeyAustraliaAustralia1:15:20+11:26
10Eric MorrisAustraliaAustralia1:15:35+11:41
11Lorenzo CalabroAustraliaAustralia1:16:45+12:51
12William HawkinsAustraliaAustralia1:17:49+13:55
13Craig DuftyAustraliaAustralia1:18:46+14:52
14Bruce ArthurAustraliaAustralia1:18:58+15:04
15Tristram MillerAustraliaAustralia1:20:06+16:12
16Reuben SmithAustraliaAustralia1:20:22+16:28
17Scott SimsonAustraliaAustralia1:20:38+16:44
18Simon GoddardAustraliaAustralia1:20:42+16:48
19Michael DerlackiAustraliaAustralia1:21:14+17:20
20Stewart FishwickUnited KingdomGreat Britain1:21:33+17:39
21Jim RussellAustraliaAustralia1:22:33+18:39
22David MoranAustraliaAustralia1:26:00+22:06
23Stephen DoseAustraliaAustralia1:27:31+23:37
24John ToomeyAustraliaAustralia1:28:59+25:05
25Ian MeyerAustraliaAustralia1:29:30+25:36
26Michael WhiteAustraliaAustralia1:29:40+25:46
27Ben SchulzAustraliaAustralia1:30:57+27:03
Ben RattrayAustraliaAustraliadisqualified

Women

18 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Natasha KeyAustraliaAustralia45:54
2Danielle WinslowAustraliaAustralia46:59+1:05
3Jo AllisonAustraliaAustralia47:04+1:10
4Amber TomasAustraliaAustralia50:17+4:23
5Susanne CasanovaAustraliaAustralia50:54+5:00
6Tracy Marsh BluettAustraliaAustralia51:41+5:47
7Anna SheldonAustraliaAustralia52:21+6:27
8Karen StaudteAustraliaAustralia52:34+6:40
9Orla MurrayAustraliaAustralia52:49+6:55
10Pam JamesCanadaCanada53:09+7:15
11Rachel WestAustraliaAustralia57:45+11:51
12Sheralee BaileyAustraliaAustralia57:55+12:01
12Melissa ThomasAustraliaAustralia57:55+12:01
14Cath ChalmersAustraliaAustralia1:02:02+16:08
15Nicola WoolfordAustraliaAustralia1:03:33+17:39
Allison JonesAustraliaAustraliadisqualified
Kathryn Preston EwelsAustraliaAustraliadisqualified
Michelle ScottAustraliaAustraliadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021