International Orienteering Federation

Official results for Czech Cup / AlpenCup 7

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Czech Cup / AlpenCup 7
Organiser: Czech Republic
Date: 3 February 2002

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Johann KuglerMen (39)1:49:33+10:11

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Dieter MikulaMen (39)1:55:25+16:03

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Felix MeizerMen (39)1:57:01+17:39

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Nikolai DimitrovMen (39)1:46:10+6:48

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Stefania Dimitrova BelonazhevaWomen (17)1:39:41+19:17

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Ondrej VodrazkaMen (39)1:39:22

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Jakub VodrazkaMen (39)1:40:08+0:46

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Lubomir TomecekMen (39)1:42:21+2:59

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Milan VenhodaMen (39)1:45:03+5:41

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Ctibor PodrabskyMen (39)1:45:42+6:20

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Milan JirasekMen (39)1:48:18+8:56

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Petr BoranekMen (39)1:52:40+13:18

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Ondrej RybarMen (39)1:53:35+14:13

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Jan KolinMen (39)1:54:28+15:06

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Jan BoudnyMen (39)1:54:42+15:20

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Jan LauermanMen (39)1:58:45+19:23

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Lukas PrindaMen (39)1:59:29+20:07

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Daniel TomanekMen (39)1:59:37+20:15

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Petr WohankaMen (39)2:01:13+21:51

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Zdenek ProchazkaMen (39)2:01:54+22:32

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Vaclav ZakourilMen (39)2:05:02+25:40

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Pavel WohankaMen (39)2:05:17+25:55

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Jan MrazekMen (39)2:08:21+28:59

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Pavel KosarekMen (39)2:09:26+30:04

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Pavel PachnerMen (39)2:16:10+36:48

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jiri KazdaMen (39)disqualified

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Tomas KovalcikMen (39)disqualified

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Petr JunekMen (39)disqualified

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Barbora ChudikovaWomen (17)1:24:37+4:13

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Marketa JiraskovaWomen (17)1:26:40+6:16

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Veronika KupcovaWomen (17)1:33:11+12:47

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Zuzana StehnovaWomen (17)1:36:02+15:38

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Michaela LacigovaWomen (17)1:38:07+17:43

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Barbora BaldrianovaWomen (17)1:45:23+24:59

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Magda HorovaWomen (17)1:47:21+26:57

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Alena RoseckaWomen (17)1:47:24+27:00

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Iva DattelovaWomen (17)1:49:57+29:33

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Vendula Haldin KlechovaWomen (17)disqualified

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Lenka HasmanovaWomen (17)disqualified

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Lucie WaldovaWomen (17)disqualified

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Harald MannelMen (39)1:58:42+19:20

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Eike BrunsMen (39)2:08:32+29:10

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Sybille MilzWomen (17)2:36:39+1:16:15

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Roberto CeolMen (39)1:50:38+11:16

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Walter SeberMen (39)1:52:15+12:53

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Simoni CristianoMen (39)2:04:51+25:29

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Jonni MalacarneMen (39)2:05:44+26:22

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Flavio BettegaMen (39)disqualified

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Romas KazimieraitisMen (39)1:52:47+13:25

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Remigijus ArlauskasMen (39)2:00:51+21:29

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Tautvydas ZilinskasMen (39)2:13:05+33:43

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Ramune ArlauskieneWomen (17)1:20:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ksenia ChernykhWomen (17)1:28:14+7:50

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Matej NovotaMen (39)2:21:33+42:11

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Maria ParakovaWomen (17)1:40:14+19:50

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Gila PoltesaMen (39)2:15:41+36:19

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org