International Orienteering Federation

Official results for Isotonic

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Isotonic
Organiser: Finland
Date: 21 April 2001

Men

56 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Kenneth CederbergFinlandFinland1:32:05
2Jani LakanenFinlandFinland1:33:58+1:53
3Tommi ToelkkoeFinlandFinland1:34:31+2:26
4Toni LouhisolaFinlandFinland1:34:33+2:28
5Simo MartomaaFinlandFinland1:34:34+2:29
6Harri RomppanenFinlandFinland1:36:16+4:11
7Jari KahelinFinlandFinland1:36:17+4:12
8Jarmo PuttonenFinlandFinland1:36:21+4:16
9Petteri LaitinenFinlandFinland1:36:25+4:20
10Janne SalmiFinlandFinland1:36:29+4:24
11Marius MazulisLithuaniaLithuania1:36:34+4:29
12Mats HaldinFinlandFinland1:37:14+5:09
13Jari LehtonenFinlandFinland1:37:22+5:17
14Raimo TurtinenFinlandFinland1:37:29+5:24
15Jouni MahonenFinlandFinland1:37:56+5:51
16Mikko HoelsoeFinlandFinland1:38:07+6:02
17Jouni KahelinFinlandFinland1:38:27+6:22
18Timo KarppinenFinlandFinland1:38:43+6:38
18Juha-Ville KetolainenFinlandFinland1:38:43+6:38
20Valentin NovikovRussian FederationRussian Federation1:38:58+6:53
21Ilkka LeppavuoriFinlandFinland1:39:06+7:01
22Miika HernelahtiFinlandFinland1:39:09+7:04
23Mikko KnuutiFinlandFinland1:39:15+7:10
24Teuvo HeimonenFinlandFinland1:39:26+7:21
25Mats DahlenFinlandFinland1:39:38+7:33
26Petteri MuukkonenFinlandFinland1:40:12+8:07
27Reijo BisterFinlandFinland1:40:22+8:17
28Michal JedlickaCzech RepublicCzech Republic1:40:34+8:29
29Mikko HeikelaFinlandFinland1:40:45+8:40
30Jonne LakanenFinlandFinland1:41:10+9:05
31Risto HaikonenFinlandFinland1:41:12+9:07
31Pasi ToelkkoeFinlandFinland1:41:12+9:07
33Timo SaarinenFinlandFinland1:41:20+9:15
34Mikael DonnerFinlandFinland1:41:35+9:30
35Erik AibastEstoniaEstonia1:42:23+10:18
36Robert BanachPolandPoland1:42:30+10:25
37Jaakko JaervistoeFinlandFinland1:42:41+10:36
38Vladimir AlexeevRussian FederationRussian Federation1:42:56+10:51
39Keijo ParkkinenFinlandFinland1:44:02+11:57
40Lasse TorpoFinlandFinland1:44:50+12:45
41Timo SivillFinlandFinland1:45:11+13:06
42Oli JohnsonUnited KingdomGreat Britain1:45:29+13:24
43Sebastian WesterFinlandFinland1:45:51+13:46
44Troy De HaasAustraliaAustralia1:46:17+14:12
45Antti HarjuFinlandFinland1:46:36+14:31
46Jani VirtaFinlandFinland1:47:05+15:00
47Svante NilssonFinlandFinland1:47:57+15:52
48Vesa KankaanpaaFinlandFinland1:48:53+16:48
49Pekka ItavuoFinlandFinland1:49:16+17:11
50Asmo VuorenpaeaeFinlandFinland1:49:50+17:45
Sami HamalistoFinlandFinlanddisqualified
Arto HolappaFinlandFinlanddisqualified
Juha MiettinenFinlandFinlanddisqualified
Rudolf RopekCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Samuli SalmenojaFinlandFinlanddisqualified
Janne WeckmanFinlandFinlanddisqualified

Women

48 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Reeta KolkkalaFinlandFinland1:16:30
2Vroni Koenig-SalmiSwitzerlandSwitzerland1:17:09+0:39
3Johanna AsklofFinlandFinland1:17:16+0:46
4Yvonne GunellFinlandFinland1:19:02+2:32
5Monica BostroemFinlandFinland1:19:16+2:46
6Heidi HaapasaloFinlandFinland1:19:24+2:54
7Kaisa SalminenFinlandFinland1:20:08+3:38
8Outi SareilaFinlandFinland1:21:17+4:47
9Annika ViiloFinlandFinland1:22:22+5:52
10Ingela MattssonFinlandFinland1:22:30+6:00
11Riina KuuseloFinlandFinland1:22:37+6:07
12Sanna HeinonenFinlandFinland1:24:17+7:47
13Mari SaneFinlandFinland1:24:27+7:57
14Johanna ToivonenFinlandFinland1:24:52+8:22
15Riitta MattilaFinlandFinland1:25:18+8:48
16Anniina ParonenFinlandFinland1:26:17+9:47
17Kirsi BostroemFinlandFinland1:26:33+10:03
18Heli JukkolaFinlandFinland1:26:35+10:05
19Karoliina SundbergFinlandFinland1:26:58+10:28
20Heli NummelinFinlandFinland1:27:01+10:31
21Katja PeltolaFinlandFinland1:27:07+10:37
22Salla FageruddFinlandFinland1:27:25+10:55
23Anu Akerman AnnusEstoniaEstonia1:27:29+10:59
24Sini KemppainenFinlandFinland1:28:26+11:56
25Satu MakitammiFinlandFinland1:28:54+12:24
26Paula HaapakoskiFinlandFinland1:29:01+12:31
27Niina RaatikainenFinlandFinland1:29:11+12:41
27Bohdana TerovaCzech RepublicCzech Republic1:29:11+12:41
29Elina RaijasFinlandFinland1:29:21+12:51
30Anu KopraFinlandFinland1:29:35+13:05
31Astra FranckeFinlandFinland1:29:42+13:12
32Paeivi MalmiFinlandFinland1:30:04+13:34
33Johanna HartvikFinlandFinland1:30:14+13:44
34Julia NovikovaRussian FederationRussian Federation1:31:05+14:35
35Mia NorrgrannFinlandFinland1:31:42+15:12
36Tatjana JaksanovaRussian FederationRussian Federation1:32:06+15:36
37Kaisu MartinmakiFinlandFinland1:32:33+16:03
38Tatyana RiabkinaRussian FederationRussian Federation1:32:56+16:26
39Mari HeinonenFinlandFinland1:33:05+16:35
40Johanna RyynanenFinlandFinland1:34:22+17:52
41Maaret RantanenFinlandFinland1:34:30+18:00
42Maria RantalaFinlandFinland1:36:11+19:41
43Riikka KivelaeFinlandFinland1:37:30+21:00
44Mirkka PakkalaFinlandFinland1:45:56+29:26
Liisa AnttilaFinlandFinlanddisqualified
Sanna NymalmFinlandFinlanddisqualified
Katalin OlahHungaryHungarydisqualified
Satu TahvonenFinlandFinlanddisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org