International Orienteering Federation

Competitors entered to World Cup Round 4 - Final

Event informationShow entries by organisation

Name: World Cup Round 4 - Final
Organiser: China
Date: 26 October 2019 - 29 October 2019

The entry list is updated every five minutes.

231 competitors entered in total.

Men (123)

NameOrganisationPunching card number
[empty slot]France
[empty slot]France
[empty slot]Finland
[empty slot]China
Emil AhlbeckNorway
Topias AholaFinland
Oskar AndrenSweden
Ulrik Astrup ArnesenNorway
Algirdas BartkeviciusLithuania
Lucas BassetFrance
Devon BeckmanNew Zealand
Max Peter BejmerSweden
Gustav BergmanSweden
Dag BlandkjennNorway
Bojan BlumensteinGermany
Jannis BonekAustria
Eric BorjeskogSweden
Loic CapbernFrance
Kam I ChanOrienteering Association of Macau China
Dekun ChenChina
Lievin CrefcoeurBelgium
Jonathan CrickmoreGreat Britain
Will CritchleyCanada
Jarrah DayAustralia
Adrien DelenneFrance
Martin DentAustralia
Matt DoyleAustralia
Jianhua DuChina
Mikolaj DutkowskiPoland
Jakob EdsenDenmark
Jonas EggerSwitzerland
Gerardo GarciaArgentina
William GardnerGreat Britain
Eduardo Gil MarcosSpain
Ruslan GlibovUkraine
Evgeniy GodlevskiyRussian Federation
Jonas Vytautas GvildysLithuania
Joey HadornSwitzerland
Kasper Harlem FosserNorway
Tommy HayesNew Zealand
Tuomas HeikkilaFinland
Audun HeimdalNorway
Kristo HeinmannEstonia
Joni HirvikallioFinland
Peter HodkinsonGreat Britain
Florian HowaldSwitzerland
YaoWen HuChina
Yi HuangChina
Daniel HubmannSwitzerland
Tang JianDaChina
Otto KaarioFinland
Nicolas KastnerAustria
Aston KeyAustralia
Miika KirmulaFinland
Kenny KivikasEstonia
Chak Lon KongOrienteering Association of Macau China
Vojtech KralCzech Republic
Andreas KyburzSwitzerland
Matthias KyburzSwitzerland
Chun Ho LiHong Kong China
Xiaoming LiangChina
Xiyuan LiangChina
XiaoMing LiuChina
Pau Llorens CaellasSpain
Lok Hin MAHong Kong China
Niall McCarthyIreland
Henry McNultyAustralia
Christoph MeierSwitzerland
Robert MerlAustria
Yannick MichielsBelgium
Marek MinarCzech Republic
Ben MitchellGreat Britain
Tomas MusinskySlovakia
Brodie NankervisAustralia
Aleksi NiemiFinland
Kiran NiroulaNepal
Milos NykodymCzech Republic
Emil OebroDenmark
Michal OlejnikPoland
Hirokazu OsakiJapan
Oystein Kvaal OsterboNorway
Piotr ParfianowiczPoland
Mathias PeterAustria
Tobia PezzatiSwitzerland
Artem PopovRussian Federation
Ganesh RanabhatNepal
Maxime RauturierFrance
Quentin RauturierFrance
Matija RazumCroatia
Martin RegbornSweden
Matthias ReinerAustria
Albin RidefeltSweden
Sergei RjaboshkinEstonia
Tim RobertsonNew Zealand
Akseli RuoholaFinland
Anton SalmenkylaUnited States
Riccardo ScaletItaly
Florian SchneiderSwitzerland
Chit Hei ShiuHong Kong China
Nicolas SimoninIreland
Chris SmithardGreat Britain
Felix SpaethGermany
Gaute SteiwerNorway
Ralph StreetGreat Britain
Emil SvenskSweden
Topi SyrjalainenFinland
Kenya TakanoJapan
Wing Chung TamHong Kong China
Janis TamuzsLatvia
Masaya TaneichiJapan
Xiao TangChina
Yan Han ThngSingapore
Frederic TranchandFrance
Levente TugyiHungary
Isac von KrusenstiernaSweden
Vegard Jarvis WestergardNorway
Nitsan YasurIsrael
Gerald YipHong Kong China
Gernot YmsenAustria
Teodor YordanovBulgaria
Tsz Wai YuHong Kong China
Hongcheng ZhouChina
Li ZhuoYeChina

Women (108)

NameOrganisationPunching card number
[empty slot]Denmark
[empty slot]Denmark
[empty slot]Finland
[empty slot]Italy
[empty slot]China
[empty slot]Russian Federation
Simona AebersoldSwitzerland
Sigrid AlexandersenNorway
Tove AlexanderssonSweden
Cecilie AndersenGreat Britain
Bridget AndersonAustralia
Sari AnttonenFinland
Anna BachmanSweden
Sofie BachmannSwitzerland
Isia BassetFrance
Juliette BassetFrance
Maelle BeauvirFrance
Andrine BenjaminsenNorway
Anastasiia BorovkovaRussian Federation
Hau Wah Brenda ChanHong Kong China
Kuan Sang ChanOrienteering Association of Macau China
Pui Fung ChanHong Kong China
Meri ChkripeskaNorth Macedonia
Anna DvorianskaiaRussian Federation
Kateryna DzemaUkraine
Ingeborg EideNorway
Alexandra EnlundFinland
Ursula FesselhoferAustria
Kristine FjellangerNorway
Mary FlemingAustralia
Lilian ForsgrenSweden
Runa FremstadNorway
Chea Hui GanSingapore
Natalia GemperleRussian Federation
Csenge GerberHungary
Caroline GjotterupDenmark
Paula GrossSwitzerland
Tekle Emilija GvildyteLithuania
Ewa GwozdzPoland
Sofia HaajanenFinland
Victoria Haestad BjornstadNorway
Sara HagstromSweden
Florence HanauerFrance
Shuangyan HaoChina
Sabine HauswirthSwitzerland
Vendula HorcickovaCzech Republic
Aleksandra HornikPoland
Hinako InageJapan
Lizzie InghamNew Zealand
Silje Ekroll JahrenNorway
Julia JakobSwitzerland
Tereza JanosikovaCzech Republic
Sarina JenzerSwitzerland
Wu JianFeiChina
Evely KaasikuEstonia
Veronika KalininaRussian Federation
Lotta KarholaFinland
Natasha KeyAustralia
Veera KlemettinenFinland
Cecilie Friberg KlysnerDenmark
Denisa KosovaCzech Republic
Zuzanna KubickaPoland
Cho Yu LamHong Kong China
Ka Yi LamOrienteering Association of Macau China
Belinda LawfordAustralia
Ka Ki LeungHong Kong China
YongYu LIChina
Josefine LindDenmark
Susen LoeschGermany
Anine LomeNorway
Shuang LongChina
Wai Lan Iris LuiHong Kong China
Aino MankarlaFinland
Kirstin MaxwellGreat Britain
Tamara MiklusovaSlovakia
Svetlana MironovaRussian Federation
Krystal NeumannAustralia
Anna Nilsson SimkovicsAustria
Johanna ObergSweden
Karolin OhlssonSweden
Agata OlejnikPoland
Alva OlssonSweden
Sayaka OnozawaJapan
Jenny PatanaFinland
Manisha RanabhatNepal
Annika RihmaEstonia
Lisa RisbySweden
Laura RobertsonNew Zealand
Elena RoosSwitzerland
Martina RuchSwitzerland
Anna SheldonAustralia
Maija SianojaFinland
Paula StarkeGermany
Alice TilleyNew Zealand
Josefin TjernlundSweden
Galina VinogradovaRussian Federation
Srijana WagleNepal
Yan WangChina
Charlotte WardGreat Britain
Leonore WinklerGermany
Hanna WisniewskaPoland
Ying XiongChina
Xiong YanChina
Silu YangChina
Xueqin YangChina
Ziyun YeChina
Sze Wing YeeHong Kong China
Jiayi ZhengChina

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021