International Orienteering Federation

Competitors entered to World Cup Round 3

Event informationShow entries by class

Name: World Cup Round 3
Organiser: Switzerland
Date: 27 September 2019 - 29 September 2019

The entry list is updated every five minutes.

277 competitors entered in total.

Australia (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Andrew BarnettAustraliaMen
Mary FlemingAustraliaWomen
Patrick JaffeAustraliaMen
Aston KeyAustraliaMen

Austria (14)

NameOrganisationClassPunching card number
Anja ArbterAustriaWomen
Anika GassnerAustriaWomen
Nathalie HuberAustriaTeam Officials
Ake JoenssonAustriaTeam Officials
Ursula KadanAustriaWomen
Nicolas KastnerAustriaMen
Stephanie KillmannAustriaTeam Officials
Robert MerlAustriaMen
Anna Nilsson SimkovicsAustriaWomen
Mathias PeterAustriaMen
Laura RamsteinAustriaWomen
Matthias ReinerAustriaMen
Johanna TrummerAustriaWomen
Gernot YmsenAustriaMen

Belgium (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Lucie ArnoBelgiumWomen
Mathias BlaiseBelgiumMen
Tristan BloemenBelgiumMen
Pierre Emmanuel DemeuseBelgiumTeam Officials
Tomas HendrickxBelgiumMen
Wouter HusBelgiumMen
Yannick MichielsBelgiumMen
Fanny TilkinBelgiumWomen
Francois Van der OuderaaBelgiumMen

Canada (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Michael KondroCanadaMen
Damian KonotopetzCanadaMen

China (16)

NameOrganisationClassPunching card number
XingDong GuChinaTeam Officials
YaoWen HuChinaMen
Zhiyong HuChinaTeam Officials
Tang JianDaChinaMen
Wu JianFeiChinaWomen
YongYu LIChinaWomen
Xiaoming LiangChinaMen
Xiyuan LiangChinaMen
Shuang LongChinaWomen
Xiao TangChinaMen
Changzai WangChinaTeam Officials
Lijun WangChinaTeam Officials
Xiong YanChinaWomen
Xueqin YangChinaWomen
Jiayi ZhengChinaWomen
Li ZhuoYeChinaMen

Czech Republic (19)

NameOrganisationClassPunching card number
Tereza CechovaCzech RepublicWomen
Vendula HorcickovaCzech RepublicWomen
Jonas HubacekCzech RepublicMen
Adela IndrakovaCzech RepublicWomen
Tereza JanosikovaCzech RepublicWomen
Denisa KosovaCzech RepublicWomen
Vojtech KralCzech RepublicMen
Tomas KrivdaCzech RepublicMen
Pavel KubatCzech RepublicMen
Tomas KubelkaCzech RepublicMen
Jakub MarekCzech RepublicTeam Officials
Lenka MechlovaCzech RepublicWomen
Marek MinarCzech RepublicMen
Tereza NovotnaCzech RepublicWomen
Milos NykodymCzech RepublicMen
Jan ProchazkaCzech RepublicTeam Officials
Jan SedivyCzech RepublicTeam Officials
Anna StickovaCzech RepublicWomen
Daniel VandasCzech RepublicMen

Denmark (13)

NameOrganisationClassPunching card number
Maja AlmDenmarkWomen
Bjoern CederbergDenmarkMen
Jakob EdsenDenmarkMen
Caroline GjotterupDenmarkWomen
Rasmus Moeller JessDenmarkMen
Gitte KarlshoejDenmarkTeam Officials
Cecilie Friberg KlysnerDenmarkWomen
Nicoline Friberg KlysnerDenmarkWomen
Josefine LindDenmarkWomen
Lars LindstromDenmarkTeam Officials
Laurits Bidstrup MollerDenmarkMen
Emil OebroDenmarkMen
Miri Thrane OedumDenmarkWomen

Estonia (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Kristo HeinmannEstoniaMen
Triin JaadmaaEstoniaWomen
Evely KaasikuEstoniaWomen
Kenny KivikasEstoniaMen
Gion SchnyderEstoniaTeam Officials
Ats SonajalgEstoniaMen
Reigo TeervaltEstoniaMen
Jaagup TruusaluEstoniaMen
Kaarel Hendrik ZernantEstoniaMen

Finland (22)

NameOrganisationClassPunching card number
[empty slot]FinlandTeam Officials
Topias AholaFinlandMen
Alexandra EnlundFinlandWomen
Sofia HaajanenFinlandWomen
Anna HaatajaFinlandWomen
Antti HarjuFinlandTeam Officials
Venla HarjuFinlandWomen
Joni HirvikallioFinlandMen
Petteri KahariFinlandTeam Officials
Lotta KarholaFinlandWomen
Saila KinniFinlandWomen
Miika KirmulaFinlandMen
Elias KuukkaFinlandMen
Jesse LaukkarinenFinlandMen
Aleksi NiemiFinlandMen
Olli OjanahoFinlandMen
Merja RantanenFinlandWomen
Akseli RuoholaFinlandMen
Maija SianojaFinlandWomen
Topi SyrjalainenFinlandMen
Marika TeiniFinlandWomen
Jarmo TonderFinlandTeam Officials

France (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Isia BassetFranceWomen
Juliette BassetFranceWomen
Lucas BassetFranceMen
Maelle BeauvirFranceWomen
Charly BoichutFranceTeam Officials
Loic CapbernFranceMen
Adrien DelenneFranceMen
Cecile FoltzerFranceWomen
Jean Frederic GervaisFranceTeam Officials
Florence HanauerFranceWomen
Raphael MasliahFranceMen
Mathieu PerrinFranceMen
Maxime RauturierFranceMen
Quentin RauturierFranceMen
Nicolas RioFranceMen
Frederic TranchandFranceMen

Germany (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Bojan BlumensteinGermanyMen
Erik DoehlerGermanyMen
Marvin GoerickeGermanyMen
Ole HennselerGermanyMen
Colin KolbeGermanyMen
Susen LoeschGermanyWomen
Thomas MeierGermanyTeam Officials
Paula StarkeGermanyWomen
Leonore WinklerGermanyWomen

Great Britain (17)

NameOrganisationClassPunching card number
Cecilie AndersenGreat BritainWomen
Alex CarcasGreat BritainMen
Megan Carter DaviesGreat BritainWomen
Jonathan CrickmoreGreat BritainMen
Peter HodkinsonGreat BritainMen
Kristian JonesGreat BritainMen
Sarah JonesGreat BritainWomen
Alice LeakeGreat BritainWomen
Ben MitchellGreat BritainMen
Adam PotterGreat BritainMen
Jo ShepherdGreat BritainWomen
Chris SmithardGreat BritainMen
Jo StevensonGreat BritainTeam Officials
Murray StrainGreat BritainTeam Officials
Ralph StreetGreat BritainMen
Catherine TaylorGreat BritainWomen
Charlotte WardGreat BritainWomen

Hungary (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Aron BakoHungaryMen
Mate BaumholczerHungaryMen
Mate BereczkiHungaryTeam Officials
Csaba GerberHungaryMen
Csenge GerberHungaryWomen
Krisztian LiszkaHungaryMen
Eszter MantuanoHungaryWomen
Ildiko SzerencsiHungaryTeam Officials
Tamas TolgyesiHungaryMen
Levente TugyiHungaryMen

Italy (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Mattia DebertolisItalyMen
Sebastian InderstItalyMen
Mikhail MamleevItalyTeam Officials
Carlotta ScaletItalyWomen
Riccardo ScaletItalyMen
Francesca TauferItalyWomen

Japan (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Sebastian Ken BaumannJapanMen
Hirokazu OsakiJapanMen
Hideto TakahashiJapanMen

Latvia (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Kristine BertukaLatviaWomen
Edgars BertuksLatviaMen
Sandra GrosbergaLatviaWomen
Andris JubelisLatviaTeam Officials
Elina KarklinaLatviaWomen
Arturs PaulinsLatviaMen
Artjoms RekunenkoLatviaMen
Janis TamuzsLatviaMen
Liga ValdmaneLatviaWomen
Laura VikeLatviaWomen
Rudolfs ZernisLatviaMen

Lithuania (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Algirdas BartkeviciusLithuaniaMen
Jonas Vytautas GvildysLithuaniaMen
Ausrine KutkaiteLithuaniaWomen
Leonas MockunasLithuaniaMen
Gabija RazaityteLithuaniaWomen

Moldova, Republic of (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Galina RibediucMoldova, Republic ofWomen

New Zealand (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Laura RobertsonNew ZealandWomen
Tim RobertsonNew ZealandMen

Norway (20)

NameOrganisationClassPunching card number
Emil AhlbeckNorwayMen
Sigrid AlexandersenNorwayWomen
Andrine BenjaminsenNorwayWomen
Dag BlandkjennNorwayMen
Ingeborg EideNorwayWomen
Kristine FjellangerNorwayWomen
Runa FremstadNorwayWomen
Victoria Haestad BjornstadNorwayWomen
Gaute Hallan SteiwerNorwayMen
Kasper Harlem FosserNorwayMen
Audun HeimdalNorwayMen
Silje Ekroll JahrenNorwayWomen
Anine LomeNorwayWomen
Olav LundanesNorwayMen
Trond Einar Moen PedersliNorwayMen
Oystein Kvaal OsterboNorwayMen
Niklas ProforsNorwayTeam Officials
Jorgen RostrupNorwayTeam Officials
Ane SandstadNorwayTeam Officials
Vegard Jarvis WestergardNorwayMen

Poland (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Jan BednarskiPolandMen
Aleksandra HornikPolandWomen
Zuzanna KubickaPolandWomen
Michal OlejnikPolandMen
Piotr ParfianowiczPolandMen
Katarzyna SlusarczykPolandWomen
Dawid StefanskiPolandTeam Officials
Hanna WisniewskaPolandWomen
Krzysztof WolowczykPolandMen

Russian Federation (13)

NameOrganisationClassPunching card number
Aleksei AsmolovRussian FederationMen
Anastasiia BorovkovaRussian FederationWomen
Sergey DobryninRussian FederationMen
Anna DvorianskaiaRussian FederationWomen
Alexander FrolovRussian FederationMen
Natalia GemperleRussian FederationWomen
Veronika KalininaRussian FederationWomen
Daniil KashinRussian FederationMen
Svetlana MironovaRussian FederationWomen
Dmitrii NakonechnyiRussian FederationMen
Irina NybergRussian FederationWomen
Artem PopovRussian FederationMen
Galina VinogradovaRussian FederationWomen

Sweden (22)

NameOrganisationClassPunching card number
Mattias AbergSwedenTeam Officials
Tove AlexanderssonSwedenWomen
Anna BachmanSwedenWomen
Max Peter BejmerSwedenMen
Gustav BergmanSwedenMen
Eric BorjeskogSwedenMen
Fredrik BredbergSwedenTeam Officials
Hakan CarlssonSwedenTeam Officials
Lilian ForsgrenSwedenWomen
Thierry GueorgiouSwedenTeam Officials
Sara HagstromSwedenWomen
Johan HogstrandSwedenMen
Simon ImarkSwedenMen
Elin ManssonSwedenWomen
Johanna ObergSwedenWomen
Alva OlssonSwedenWomen
Martin RegbornSwedenMen
Albin RidefeltSwedenMen
Lisa RisbySwedenWomen
Emil SvenskSwedenMen
Josefin TjernlundSwedenWomen
Isac von KrusenstiernaSwedenMen

Switzerland (24)

NameOrganisationClassPunching card number
[empty slot]SwitzerlandWomen
Simona AebersoldSwitzerlandWomen
Sofie BachmannSwitzerlandWomen
Jonas EggerSwitzerlandMen
Francois GononSwitzerlandTeam Officials
Paula GrossSwitzerlandWomen
Joey HadornSwitzerlandMen
Sabine HauswirthSwitzerlandWomen
Lisa HolerSwitzerlandWomen
Florian HowaldSwitzerlandMen
Daniel HubmannSwitzerlandMen
Martin HubmannSwitzerlandMen
Julia JakobSwitzerlandWomen
Sarina JenzerSwitzerlandWomen
Vroni Koenig SalmiSwitzerlandTeam Officials
Andreas KyburzSwitzerlandMen
Matthias KyburzSwitzerlandMen
Christine LuescherSwitzerlandTeam Officials
Christoph MeierSwitzerlandMen
Tobia PezzatiSwitzerlandMen
Elena RoosSwitzerlandWomen
Martina RuchSwitzerlandWomen
Raphael SchnetzlerSwitzerlandTeam Officials
Timo SuterSwitzerlandMen

Ukraine (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Ruslan GlibovUkraineMen

Advertisements

Eventor World