International Orienteering Federation

Competitors entered to European Youth Orienteering Championships 2019

Event informationShow entries by class

Name: European Youth Orienteering Championships 2019
Organiser: Belarus
Date: 28 June 2019 - 30 June 2019

The entry list is updated every five minutes.

410 competitors entered in total.

Austria (14)

NameOrganisationClassPunching card number
Flora AigmuellerAustriaWomen 16
Anna AngermannAustriaWomen 16
Erik BonekAustriaMen 18
Anton BuschekAustriaMen 16
Oliver CalvetAustriaMen 16
Anna GroellAustriaWomen 18
Maya KastnerAustriaWomen 18
Marie MaierAustriaWomen 18
Lukas NovakAustriaMen 18
Joel PrutschAustriaMen 16
Kilian TrummerAustriaMen 18
Lukas WieserAustriaMen 16
Hannah WinklerAustriaWomen 16
Jakob WolframAustriaMen 18

Belarus (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Alesia DzichkouskayaBelarusWomen 16
Aliaksandr FurykBelarusMen 16
Sofya KarelinaBelarusWomen 16
Karyna KrauchankaBelarusWomen 18
Ilya KrushnyBelarusMen 16
Kiryl MakarankaBelarusMen 18
Kseniya MironavaBelarusWomen 16
Arseni MironovBelarusMen 18
Maryana RabtsavaBelarusWomen 18
Alexander ReshetovBelarusMen 18
Victoriya ShumskayaBelarusWomen 18
Andrei SkinderBelarusMen 18
Maria TambasovaBelarusWomen 18
Oleg TomashauBelarusMen 16
Olga TomashavaBelarusWomen 16
Siarhei ZhylinskiBelarusMen 16

Belgium (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Cedric AmerijckxBelgiumMen 18
Simon ArnoBelgiumMen 18
Willem BakelantsBelgiumMen 16
Laurence DefraigneBelgiumWomen 18
Gaelle FronhoffsBelgiumWomen 18
Jonas JansenBelgiumMen 16
Kato KeuppensBelgiumWomen 18
Julia KrekelsBelgiumWomen 18
Antoine MattartBelgiumMen 16
Lasse TaillieuBelgiumMen 16
Aurelien Van AerschotBelgiumMen 18

Bulgaria (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Emili AleksandrovaBulgariaWomen 16
Martin ArgirovBulgariaMen 18
Kaloyan AtanasovBulgariaMen 16
Stefan DimitrovBulgariaMen 16
Evangelina DyaksovaBulgariaWomen 18
Niya GeorgievaBulgariaWomen 18
Yana IlievaBulgariaWomen 16
Aleksandar IvanovBulgariaMen 18
Velina KoevaBulgariaWomen 16
Zdravko KolevBulgariaMen 16
Valentin NeykovBulgariaMen 18
Yana PenevaBulgariaWomen 16
Yasna PetrovaBulgariaWomen 18
Margarita RadevaBulgariaWomen 18
Preslav ShterevBulgariaMen 16
Veselin ShterevBulgariaMen 18

Czech Republic (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Jakub ChaloupskyCzech RepublicMen 16
Tereza ChrastovaCzech RepublicWomen 18
Michaela DittrichovaCzech RepublicWomen 18
Tomas JanovskyCzech RepublicMen 18
Anna KarlovaCzech RepublicWomen 16
Milan MalackaCzech RepublicMen 18
Ondrej MetelkaCzech RepublicMen 18
Marketa MulickovaCzech RepublicWomen 16
Jana PekarovaCzech RepublicWomen 18
Lucie SemikovaCzech RepublicWomen 18
Martin SimsaCzech RepublicMen 16
Barbora SmolkovaCzech RepublicWomen 16
Adam ValikCzech RepublicMen 16
Vanda VavrovaCzech RepublicWomen 16
Lukas VitebskyCzech RepublicMen 16
Tomas ZalabaCzech RepublicMen 18

Denmark (15)

NameOrganisationClassPunching card number
[empty slot]DenmarkWomen 18
Jonas Damm AlsDenmarkMen 16
Mathias BuchgreitzDenmarkMen 16
Jonas GabsDenmarkMen 18
Elanor HenriksenDenmarkWomen 16
Oscar David Broman JensenDenmarkMen 16
Eva Ornhagen JorgensenDenmarkWomen 18
Linus Agervig KristianssonDenmarkMen 18
Malin Agervig KristianssonDenmarkWomen 18
Elias Hinge KrogsgaardDenmarkMen 18
Marie Moeller NielsenDenmarkWomen 16
Siri SimonsenDenmarkWomen 16
Villads SkovbjergDenmarkMen 16
Sigrid Hoeyer StaugaardDenmarkWomen 16
Jacob SteinthalDenmarkMen 18

Estonia (14)

NameOrganisationClassPunching card number
Hando AllmannEstoniaMen 18
Olle Ilmar JaamaEstoniaMen 16
Jurgen JoonasEstoniaMen 16
Aleksander KeplerEstoniaMen 18
Samuel KolsarEstoniaMen 16
Leana Jete KorbEstoniaWomen 16
Lorely KorvelEstoniaWomen 18
Kustu KunnapasEstoniaMen 18
Anita LaanejoeEstoniaWomen 18
Johanna LaanojaEstoniaWomen 18
Anastasija PahhomenkovaEstoniaWomen 18
Brigitte PankerEstoniaWomen 16
Kris Jette PihtEstoniaWomen 16
Sander PritsikEstoniaMen 18

Finland (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Topias ArolaFinlandMen 18
Riku GrohnFinlandMen 16
Hanne HiloFinlandWomen 18
Salla IsoherranenFinlandWomen 16
Mikaela KarjalainenFinlandWomen 18
Topias KemppiFinlandMen 16
Fanny KukonlehtoFinlandWomen 16
Melina LahdenperaFinlandWomen 18
Oskari LepistoFinlandMen 18
Maria MaattanenFinlandWomen 18
Aaro OjalaFinlandMen 18
Eeva Liina OjanahoFinlandWomen 16
Aarni RonkainenFinlandMen 16
Sampo SankeloFinlandMen 16
Touko SeppaFinlandMen 18
Emilia TalaFinlandWomen 16

France (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Mathias Barros ValletFranceMen 16
Basile BassetFranceMen 18
Diane BodyFranceWomen 16
Helene ChampignyFranceWomen 18
Annabelle DelenneFranceWomen 16
Romain DischerFranceMen 18
Lucine GintzburgerFranceWomen 16
Mael HeritierFranceMen 16
Lucie LatasteFranceWomen 18
Romane LesquerFranceWomen 18
Leandre MagatFranceMen 16
Axel PannierFranceMen 18
Perrine ToussaintFranceWomen 18
Guilhem VeroveFranceMen 16
Alix VillarFranceWomen 16
Kylian WymerFranceMen 18

Germany (17)

NameOrganisationClassPunching card number
[empty slot]GermanyMen 18
Elsa BarthelGermanyWomen 16
Lina BuchbergerGermanyWomen 18
Emma CaspariGermanyWomen 16
Julika FunkGermanyWomen 16
Till GeilerGermanyMen 18
Lucas ImbsweilerGermanyMen 18
Lisa KaestnerGermanyWomen 18
Anton KnollGermanyMen 16
Konstantin KunckelGermanyMen 16
Charlotte LeonhardtGermanyWomen 18
Marek PompeGermanyMen 16
Anselm ReichenbachGermanyMen 18
Kolya SassGermanyMen 18
Konrad StamerGermanyMen 16
Luise SteinertGermanyWomen 18
Marit WersinGermanyWomen 16

Great Britain (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Jim BaileyGreat BritainMen 16
Rachel BrownGreat BritainWomen 16
David BunnGreat BritainMen 18
Matthew GoochGreat BritainMen 18
Flurry GriersonGreat BritainMen 18
Joe HuddGreat BritainMen 16
Anika Schwarze ChintapatlaGreat BritainWomen 18
Lizzie StansfieldGreat BritainWomen 18
Alice WilsonGreat BritainWomen 18

Hungary (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Zoltan BujdosoHungaryMen 18
Boglarka CzakoHungaryWomen 16
Almos Huba FulopHungaryMen 16
Csilla GardonyiHungaryWomen 18
Peter GoncziHungaryMen 16
Nelli HajduHungaryWomen 18
Ferenc JonasHungaryMen 18
Kelen KlementHungaryMen 16
Kende Pal KovacsHungaryMen 16
Viktoria MagHungaryWomen 16
Dominika MeroHungaryWomen 18
Julia NedaHungaryWomen 18
Tamas NedaHungaryMen 18
Rita SarkozyHungaryWomen 16
Marcell SzaboHungaryMen 18
Lilla ZempleniHungaryWomen 16

Ireland (12)

NameOrganisationClassPunching card number
[empty slot]IrelandWomen 16
[empty slot]IrelandMen 18
Liam CotterIrelandMen 16
Cliodhna DonaghyIrelandWomen 18
Daniel EarnshawIrelandMen 16
Andrew ElwoodIrelandMen 18
Darragh HoareIrelandMen 18
Meadow McCauleyIrelandWomen 16
Aidan McCulloughIrelandMen 18
Aoife O SullivanIrelandWomen 18
Cuan RiordanIrelandMen 16
Eoghan WhelanIrelandMen 16

Israel (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Roy AlpertIsraelMen 16
Matan IvriIsraelMen 18
Peleg MitzafonIsraelMen 16
Rotem YasurIsraelMen 18
Adar YevsaevIsraelMen 16
Rotem YogevIsraelMen 18
Sela ZamirIsraelMen 18
Tal ZoreaIsraelMen 16

Italy (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Alberto BazanItalyMen 18
Nicol CanovaItalyWomen 18
Davide De BonaItalyMen 16
Marco Anselmo Di StefanoItalyMen 16
Rachele GaioItalyWomen 16
Francesco MarianiItalyMen 18
Marco OrlerItalyMen 18
Iris Aurora PecorariItalyWomen 16
Goran PolojazItalyMen 16
Anna PradelItalyWomen 18
Nicole RizItalyWomen 16
Guenda ZaffanellaItalyWomen 18

Latvia (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Pauls AlberingsLatviaMen 18
Artems BabinsLatviaMen 16
Leonarda BaltinaLatviaWomen 16
Laura BerkeLatviaWomen 16
Aiga Irbe BlumaLatviaWomen 16
Kristine BrunereLatviaWomen 18
Nils CiglisLatviaMen 18
Agnese JaunmuktaneLatviaWomen 16
Elza KuzeLatviaWomen 18
Emils LazdansLatviaMen 16
Matiss SauliteLatviaMen 16
Davis SolmanisLatviaMen 18
Gustavs StanaLatviaMen 16
Anna Emilija SutaLatviaWomen 18
Aija Denija TrezinaLatviaWomen 18
Emils ZernisLatviaMen 18

Lithuania (17)

NameOrganisationClassPunching card number
[empty slot]LithuaniaWomen 18
Rokas BarauskasLithuaniaMen 18
Adomas CasasLithuaniaMen 16
Andrius CereskaLithuaniaMen 18
Tadas DementaviciusLithuaniaMen 16
Aiste DementaviciuteLithuaniaWomen 16
Benedikta DeveikyteLithuaniaWomen 16
Beatrice KarlonaiteLithuaniaWomen 16
Dovydas KausakysLithuaniaMen 18
Andojas LapinskasLithuaniaMen 16
Emilija LevickyteLithuaniaWomen 18
Ugne LieguteLithuaniaWomen 18
Tautvydas RimkusLithuaniaMen 16
Juste SkaisgiryteLithuaniaWomen 18
Ugne SkucaiteLithuaniaWomen 16
Gabriele TirlikaiteLithuaniaWomen 18
Augusts VeldeLithuaniaMen 18

Moldova, Republic of (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Iaroslav DavidovMoldova, Republic ofMen 16
Vladimir IordatiiMoldova, Republic ofMen 18
Nichita IurichinMoldova, Republic ofMen 18
Victoria NosencoMoldova, Republic ofWomen 16
Nicoletta ParaschevaMoldova, Republic ofWomen 16
Anastasia SocolovaMoldova, Republic ofWomen 16

New Zealand (4)

NameOrganisationClassPunching card number
[empty slot]New ZealandWomen 18
Kaia JoergensenNew ZealandWomen 16
Daisy YorkNew ZealandWomen 16
Isabella ZinzanDickieNew ZealandWomen 16

Norway (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Tobias AlstadNorwayMen 18
Jenny BaklidNorwayWomen 18
Cornelius BjorkNorwayMen 18
Vegard KittilsenNorwayMen 18
Kornelius Kriszat LovfaldNorwayMen 18
Andrea RanvikNorwayWomen 18
Anniken RanvikNorwayWomen 18
Oda ScheeleNorwayWomen 18

Poland (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Amelia BlockPolandWomen 18
Bruno DeredosPolandMen 18
Zuzanna GielecPolandWomen 18
Julia KrempinskaPolandWomen 16
Stanislaw KurzypPolandMen 18
Agnieszka MazurekPolandWomen 18
Iga MullerPolandWomen 16
Aleksandra NitschPolandWomen 16
Grzegorz NowakPolandMen 16
Stanislaw PachnikPolandMen 16
Mikolaj PaterekPolandMen 16
Piotr PestaPolandMen 18
Piotr RzencaPolandMen 18
Hanna SudolPolandWomen 16
Jan SztranekPolandMen 16
Magdalena ToporPolandWomen 18

Portugal (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Ines AugustoPortugalWomen 18
Joana CatarinoPortugalWomen 18
Andre Daniel FerreiraPortugalMen 18
Pedro LagartoPortugalMen 16
Tomas LimaPortugalMen 18
Vasco MendesPortugalMen 18
Rodrigo OliveiraPortugalMen 18
Matilde RibeiroPortugalWomen 18

Romania (14)

NameOrganisationClassPunching card number
Alexandru CatanaRomaniaMen 18
Alexandra CreciunRomaniaWomen 18
Bernadett DeakRomaniaWomen 16
Judit DivinRomaniaWomen 18
Andrei GalateanuRomaniaMen 16
Daria GalateanuRomaniaWomen 16
Endre JancsikRomaniaMen 16
Andreea ManuRomaniaWomen 16
Reka RadulyRomaniaWomen 18
Alexandra RomanRomaniaWomen 16
Csongor SzikszaiRomaniaMen 18
Catalin VadeanRomaniaMen 16
Lorand VighRomaniaMen 18
Adam VorosRomaniaMen 16

Russian Federation (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Stepan AleksandrovRussian FederationMen 16
Mikhail BeliakovRussian FederationMen 18
Elizaveta BotovaRussian FederationWomen 18
Artemiy DormaRussian FederationMen 18
Daniil FominRussian FederationMen 18
Maxim GavrilyukRussian FederationMen 16
Taisiia KhokhlovaRussian FederationWomen 18
Ilya MalyginRussian FederationMen 16
Elena PorkhunRussian FederationWomen 16
Olesia RiazanovaRussian FederationWomen 18
Anastasia RukomelRussian FederationWomen 16
Anna SafronovaRussian FederationWomen 18
Dmitrii StepanovRussian FederationMen 18
Anna TrempoltsevaRussian FederationWomen 16
Mark TutyninRussian FederationMen 16
Daria VlasovaRussian FederationWomen 16

Serbia (7)

NameOrganisationClassPunching card number
Nikola KosticSerbiaMen 16
Mia KrtinicSerbiaWomen 16
Nevena NajdanovicSerbiaWomen 16
Marko RadovanovicSerbiaMen 18
Eva SolajaSerbiaWomen 16
Nikola TalijanSerbiaMen 16
Ivan VujanovicSerbiaMen 16

Slovakia (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Medard FederSlovakiaMen 18
Petronela FilipovaSlovakiaWomen 16
Ema HavlikovaSlovakiaWomen 16
Adam JonasSlovakiaMen 18
Viktoria KostercovaSlovakiaWomen 18
Simona MihalicovaSlovakiaWomen 16
Tamara MiklusovaSlovakiaWomen 18
Lukas NovotaSlovakiaMen 16
Daniel PompuraSlovakiaMen 18
Martin RohacSlovakiaMen 16
Matus SimoSlovakiaMen 18
Tomas SiposSlovakiaMen 16
Richard SlamaSlovakiaMen 16
Dorota SmelikovaSlovakiaWomen 18
Gabriela TrepacovaSlovakiaWomen 16
Luboslava WeissovaSlovakiaWomen 18

Slovenia (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Katja BabicSloveniaWomen 16
Domen KavcicSloveniaMen 18
Tina KernSloveniaWomen 16
Ana Pia PogacarSloveniaWomen 18
Natan Maj PozenelSloveniaMen 16
Deja RazpetSloveniaWomen 18
Teja TusarSloveniaWomen 16
Zala ZavrlSloveniaWomen 18

Spain (14)

NameOrganisationClassPunching card number
Kika Basaran van HamSpainWomen 18
Maria Belloso PovedaSpainWomen 16
Marcos Bernabeu carbonellSpainMen 16
Pablo Ferrando GalanSpainMen 18
Florencio GarciaSpainMen 18
Miguel Garrido CorralSpainMen 18
Aaron GonzalezSpainMen 16
Nerea GonzalezSpainWomen 18
Isaac Hernandez PindadoSpainMen 18
Marta Martinez BarceloSpainWomen 16
Lucia Misas BernardinoSpainWomen 18
Patricia ToledoSpainWomen 16
Aimar Urquizu DiegoSpainMen 16
Jose Antonio Villar GorrizSpainMen 16

Sweden (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Tilde BacklundSwedenWomen 18
Ebba BerglinSwedenWomen 18
Philip CarlssonSwedenMen 18
Petrina CostermansSwedenWomen 18
Axel ElmbladSwedenMen 18
Simon FriskSwedenMen 18
Hilda JohanssonSwedenWomen 18
Leo JohanssonSwedenMen 18

Switzerland (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Ines BergerSwitzerlandWomen 16
Anna GasserSwitzerlandWomen 16
Lilly GraberSwitzerlandWomen 18
Simon HamelSwitzerlandMen 18
Nina HubmannSwitzerlandWomen 16
Corina HueniSwitzerlandWomen 18
Janis HutzliSwitzerlandMen 18
Martin KoehleSwitzerlandMen 16
Vera MoserSwitzerlandWomen 18
Dominic MuellerSwitzerlandMen 16
Alina NiggliSwitzerlandWomen 16
Manuele RenSwitzerlandMen 18
Pascal SchaererSwitzerlandMen 16
Pascal SchmidSwitzerlandMen 18
Benjamin WeySwitzerlandMen 16
Hanna WeySwitzerlandWomen 18

Turkey (12)

NameOrganisationClassPunching card number
[empty slot]TurkeyWomen 18
Melisa AltinciTurkeyWomen 18
Berke BasozTurkeyMen 16
Gulce CelikTurkeyWomen 16
Beyza DilberTurkeyWomen 18
Aziz KiziltasTurkeyMen 18
Esma MelleTurkeyWomen 16
Ahmet OzbeyTurkeyMen 16
Bora Ugur OzkaranfilTurkeyMen 16
Orkunt TekTurkeyMen 16
Cemre Nur YesilTurkeyWomen 18
Duygu YigenTurkeyWomen 16

Ukraine (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Vladyslav ArbuzovUkraineMen 18
Veronika ArbuzovaUkraineWomen 16
Anastasiia BiliakovaUkraineWomen 16
Danylo DvornikovUkraineMen 16
Bohdan GriazievUkraineMen 18
Olha HupaloUkraineWomen 18
Illia MashkovUkraineMen 16
Alina MyroniukUkraineWomen 18
Illia OtreshkoUkraineMen 16
Kristina PashchenkoUkraineWomen 16
Mykhailo PiddubnyiUkraineMen 18
Olha SeredaUkraineWomen 16
Yrii SkvortcovUkraineMen 16
Polina SurkovaUkraineWomen 18
Tymofii TeremetskyiUkraineMen 18
Feia TsyvilskaUkraineWomen 18

Advertisements