International Orienteering Federation

Competitors entered to World Cup Round 4

Event informationShow entries by class

Name: World Cup Round 4
Organiser: Czech Republic
Date: 4 October 2018 - 7 October 2018

The entry list is updated every five minutes.

235 competitors entered in total.

Australia (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Mary FlemingAustraliaWomen
Brodie NankervisAustraliaMen

Austria (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Anja ArbterAustriaWomen
Matthias GroellAustriaMen
Ursula KadanAustriaWomen
Robert MerlAustriaMen
Mathias PeterAustriaMen
Laura RamsteinAustriaWomen
Matthias ReinerAustriaMen
Anna SimkovicsAustriaWomen
Johanna TrummerAustriaWomen
Christian WartbichlerAustriaMen
Gernot YmsenAustriaMen

Belgium (7)

NameOrganisationClassPunching card number
Tristan BloemenBelgiumMen
Lievin CrefcoeurBelgiumMen
Tom DrygalskiBelgiumMen
Wouter HusBelgiumMen
Yannick MichielsBelgiumMen
Fanny TilkinBelgiumWomen
Francois Van der OuderaaBelgiumMen

Brazil (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Elaine LenzBrazilWomen
Edineia Roniak dos SantosBrazilWomen
Douglas SchmitzBrazilMen

Czech Republic (24)

NameOrganisationClassPunching card number
Petra AschermannovaCzech RepublicWomen
Tereza CechovaCzech RepublicWomen
Barbora ChaloupskaCzech RepublicWomen
Jakub GlonekCzech RepublicMen
Otakar HirsCzech RepublicMen
Vendula HorcickovaCzech RepublicWomen
Adela IndrakovaCzech RepublicWomen
Tereza JanosikovaCzech RepublicWomen
Vojtech KettnerCzech RepublicMen
Jana KnapovaCzech RepublicWomen
Denisa KosovaCzech RepublicWomen
Vojtech KralCzech RepublicMen
Tomas KrivdaCzech RepublicMen
Pavel KubatCzech RepublicMen
Tomas KubelkaCzech RepublicMen
Lenka MechlovaCzech RepublicWomen
Marek MinarCzech RepublicMen
Simon NavratilCzech RepublicMen
Milos NykodymCzech RepublicMen
Jan PetrzelaCzech RepublicMen
Jan SedivyCzech RepublicMen
Karolina SikovaCzech RepublicWomen
Anna StickovaCzech RepublicWomen
Vojtech SykoraCzech RepublicMen

Denmark (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Maja AlmDenmarkWomen
Andreas Hougaard BoesenDenmarkMen
Jakob EdsenDenmarkMen
Caroline GjotterupDenmarkWomen
Emil OebroDenmarkMen
Amanda Falck WeberDenmarkWomen

Estonia (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Kristo HeinmannEstoniaMen
Triin JaadmaaEstoniaWomen
Evely KaasikuEstoniaWomen
Maiki MaalbergEstoniaWomen
Annika RihmaEstoniaWomen
Sergei RjaboshkinEstoniaMen
Lauri SildEstoniaMen
Timo SildEstoniaMen
Ats SonajalgEstoniaMen
Reigo TeervaltEstoniaMen
Kerstin UiboupinEstoniaWomen

Finland (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Sari AnttonenFinlandWomen
Alexandra EnlundFinlandWomen
Sofia HaajanenFinlandWomen
Anna HaatajaFinlandWomen
Henna Riikka HaikonenFinlandWomen
Sami HamalainenFinlandMen
Joni HirvikallioFinlandMen
Otto KaarioFinlandMen
Elias KuukkaFinlandMen
Severi KymalainenFinlandMen
Anna NarhiFinlandWomen
Aleksi NiemiFinlandMen
Olli OjanahoFinlandMen
Maija SianojaFinlandWomen
Topi SyrjalainenFinlandMen
Marika TeiniFinlandWomen

France (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Isia BassetFranceWomen
Vincent CoupatFranceMen
Adrien DelenneFranceMen
Cecile FoltzerFranceWomen
Florence HanauerFranceWomen
Arnaud PerrinFranceMen
Mathieu PerrinFranceMen
Maxime RauturierFranceMen
Quentin RauturierFranceMen
Corentin RouxFranceMen
Frederic TranchandFranceMen
Lea VercellottiFranceWomen

Germany (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Moritz DoellgastGermanyMen
Bjarne FriedrichsGermanyMen
Marvin GoerickeGermanyMen
Matthias KretzschmarGermanyMen
Wieland KundischGermanyMen
Susen LoeschGermanyWomen
Dorothea MuellerGermanyWomen
Patricia NiekeGermanyWomen
Paula StarkeGermanyWomen

Great Britain (14)

NameOrganisationClassPunching card number
Alex CarcasGreat BritainMen
Alexander ChepelinGreat BritainMen
Jonathan CrickmoreGreat BritainMen
Matthew FellbaumGreat BritainMen
Peter HodkinsonGreat BritainMen
Sarah JonesGreat BritainWomen
Alice LeakeGreat BritainWomen
Kirstin MaxwellGreat BritainWomen
Jamie ParkinsonGreat BritainMen
Jo ShepherdGreat BritainWomen
Catherine TaylorGreat BritainWomen
Fay WalshGreat BritainWomen
Charlotte WardGreat BritainWomen
Charlotte WatsonGreat BritainWomen

Hungary (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Mate BaumholczerHungaryMen
Eszter MantuanoHungaryWomen
Hanga MorandiniHungaryWomen
Viktor MorandiniHungaryMen
Tamas TolgyesiHungaryMen

Italy (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Mattia DebertolisItalyMen
Carlotta ScaletItalyWomen
Riccardo ScaletItalyMen
Francesca TauferItalyWomen

Latvia (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Edgars BertuksLatviaMen
Elizabete BlumentaleLatviaWomen
Inga DambeLatviaWomen
Sandra GrosbergaLatviaWomen
Arturs PaulinsLatviaMen
Matiss SliksjanisLatviaMen
Janis TamuzsLatviaMen
Uldis UpitisLatviaMen
Liga ValdmaneLatviaWomen
Rudolfs ZernisLatviaMen

Lithuania (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Vilius AleliunasLithuaniaMen
Jonas Vytautas GvildysLithuaniaMen
Gabija RazaityteLithuaniaWomen

New Zealand (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Cameron de LIsleNew ZealandMen
Lizzie InghamNew ZealandWomen
Laura RobertsonNew ZealandWomen
Tim RobertsonNew ZealandMen
Toby ScottNew ZealandMen

Norway (17)

NameOrganisationClassPunching card number
Emil AhlbeckNorwayMen
Andrine BenjaminsenNorwayWomen
Lone Karin BrochmannNorwayWomen
Kristine FjellangerNorwayWomen
Kasper FosserNorwayMen
Marthe GloersenNorwayWomen
Ingrid LundanesNorwayWomen
Olav LundanesNorwayMen
Einar MelsomNorwayMen
Trond Einar Moen PedersliNorwayMen
Elias Thorsdal MolnvikNorwayMen
Ingjerd MyhreNorwayWomen
Kamilla OlaussenNorwayWomen
Jon Aukrust OsmoenNorwayMen
Oystein Kvaal OsterboNorwayMen
Oskar StormerNorwayMen
Siri UlvestadNorwayWomen

Poland (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Marcin BiedermanPolandMen
Agnieszka CychPolandWomen
Paulina CyglerPolandWomen
Kuba DragowskiPolandMen
Mikolaj DutkowskiPolandMen
Aleksandra HornikPolandWomen
Agata OlejnikPolandWomen
Michal OlejnikPolandMen
Bartosz PawlakPolandMen
Katarzyna SlusarczykPolandWomen
Krzysztof WolowczykPolandMen

Romania (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Roman CiobanuRomaniaMen
Copetchi StefanRomaniaMen
Mihai Andrei TintarRomaniaMen

Russian Federation (14)

NameOrganisationClassPunching card number
Tatiana BevzaRussian FederationWomen
Anastasiia BorovkovaRussian FederationWomen
Anna DvorianskaiaRussian FederationWomen
Natalia EfimovaRussian FederationWomen
Natalia GemperleRussian FederationWomen
Natalia GiklovaRussian FederationWomen
Daniil KashinRussian FederationMen
Svetlana MironovaRussian FederationWomen
Irina NybergRussian FederationWomen
Artem PopovRussian FederationMen
Anastasia RudnayaRussian FederationWomen
Ekaterina SavkinaRussian FederationWomen
Dmitry TsvetkovRussian FederationMen
Galina VinogradovaRussian FederationWomen

Serbia (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Stefan BilicSerbiaMen

Slovakia (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Michal KrajcikSlovakiaMen
Tomas MusinskySlovakiaMen
Ondrej PijakSlovakiaMen

South Africa (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Timothy ChambersSouth AfricaMen

Spain (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Alicia FribergSpainWomen
Alvaro PrietoSpainMen
Maria PrietoSpainWomen

Sweden (18)

NameOrganisationClassPunching card number
Tove AlexanderssonSwedenWomen
Max Peter BejmerSwedenMen
Gustav BergmanSwedenMen
Emma BjessmoSwedenWomen
Eric BorjeskogSwedenMen
Sara HagstromSwedenWomen
Johan HogstrandSwedenMen
Jonas LeanderssonSwedenMen
William LindSwedenMen
Elin ManssonSwedenWomen
Karolin OhlssonSwedenWomen
Alva OlssonSwedenWomen
Martin RegbornSwedenMen
Albin RidefeltSwedenMen
Lisa RisbySwedenWomen
Lina StrandSwedenWomen
Emil SvenskSwedenMen
Josefin TjernlundSwedenWomen

Switzerland (18)

NameOrganisationClassPunching card number
Sofie BachmannSwitzerlandWomen
Thomas CurigerSwitzerlandMen
Jonas EggerSwitzerlandMen
Paula GrossSwitzerlandWomen
Joey HadornSwitzerlandMen
Sabine HauswirthSwitzerlandWomen
Florian HowaldSwitzerlandMen
Daniel HubmannSwitzerlandMen
Martin HubmannSwitzerlandMen
Julia JakobSwitzerlandWomen
Sarina JenzerSwitzerlandWomen
Andreas KyburzSwitzerlandMen
Matthias KyburzSwitzerlandMen
Christoph MeierSwitzerlandMen
Martina RuchSwitzerlandWomen
Remo RuchSwitzerlandMen
Deborah StadlerSwitzerlandWomen
Judith WyderSwitzerlandWomen

Turkey (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Orhan KutluTurkeyMen

Ukraine (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Olena FedorovaUkraineWomen
Ruslan GlibovUkraineMen

United States (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Giacomo BarboneUnited StatesMen

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org