International Orienteering Federation

Competitors entered to Sprint relay

Event informationShow entries by organisationHide team lineups

Name: Sprint relay
Organisers: Finland / Hiidenkiertajat / Turun Suunnistajat
Date: 24 May 2017

The entry list is updated every five minutes.

39 teams entered in total.

Relay (39)

NameTeam lineup
Australia 1
1Krystal Neumann
2Bryan RusselKeely
3Henry McNulty
4Aislinn Prendergast
Australia 2
1
2
3
4
Austria 1
1Laura Ramstein
2Robert Merl
3Matthias Reiner
4Ursula Kadan
Austria 2
1Anika Gassner
2Gernot Ymsen Kerschbaumer
3Matthias Groell
4Carina Polzer
Czech Republic 1
1Tereza Janosikova
2Jan Petrzela
3Vojtech Kral
4Adela Indrakova
Czech Republic 2
1Jana Knapova
2Jonas Hubacek
3Marek Minar
4Denisa Kosova
Denmark 1
1Cecilie Friberg Klysner
2Andreas Hougaard Boesen
3Tue Lassen
4Maja Alm
Denmark 2
1Ida Bobach
2Soeren Schwartz
3Magnus Dewett
4Caroline Gjotterup
Denmark 3
1Amanda Falck Weber
2Jakob Edsen
3Thor Noerskov
4Miri Thrane Oedum
Estonia 1
1Evely Kaasiku
2Kenny Kivikas
3Sander Vaher
4Annika Rihma
Estonia 2
1Liis Johanson
2Kristo Heinmann
3Tonis Laugesaar
4Laura Joonas
Finland 1
1Kirsi Nurmi
2Topi Raitanen
3Fredric Portin
4Venla Harju
Finland 2
1Sari Anttonen
2Marten B Bostrom
3Otto Simosas
4Merja Rantanen
Finland 3
1Anna Haataja
2Jesse Laukkarinen
3Joni Hirvikallio
4Anna Narhi
France 1
1Amelie Chataing
2Lucas Basset
3Adrien Delenne
4Isia Basset
France 2
1Lauriane Beauvisage
2Vincent Coupat
3Quentin Rauturier
4Maelle Beauvir
France 3
1
2
3
4
Germany 1
1Arntraut Goetsch
2Marvin Goericke
3Felix Spaeth
4Susen Loesch
Germany 2
1Paula Starke
2Matthias Kretzschmar
3Bjarne Friedrichs
4Anna Reinhardt
Great Britain 1
1Catherine Taylor
2Peter Hodkinson
3Ralph Street
4Tessa Strain
Great Britain 2
1Megan Carter Davies
2Jonathan Crickmore
3Chris Smithard
4Charlotte Ward
Hong Kong 1
1Sze Wing Yee
2Wing Chung Tam
3Man Long Chow
4Ka Ki Leung
Hong Kong 2
1Hau Wah Brenda Chan
2Ka Ching Lam
3Kin Wai Lee
4Ka Man Leung
Italy 1
1Carlotta Scalet
2Riccardo Scalet
3Alessio Tenani
4Lia Patscheider
Latvia 1
1Irita Pukite
2Arturs Paulins
3Andris Kivlenieks
4Laura Leiboma
New Zealand 1
1Laura Robertson
2Tim Robertson
3
4Kate Morrison
Norway 1
1Nikoline Ekeberg Schjerve
2Jon Aukrust Osmoen
3Hakon Jarvis Westergard
4Ida Marie Naess Bjoergul
Norway 2
1Silje Ekroll Jahren
2Oystein Kvaal Osterbo
3Ulf Forseth Indgaard
4Anine Ahlsand
Poland 1
1Weronika Cych
2Piotr Parfianowicz
3Wojciech Kowalski
4Ewa Gwozdz
Russian Federation 1
1Anastasia Rudnaya
2Dmitry Tsvetkov
3Andrey Khramov
4Galina Vinogradova
Russian Federation 2
1Yulia Novikova
2Gleb Tikhonov
3Dmitrii Nakonechnyi
4Tatyana Riabkina
Russian Federation 3
1
2
3
4
Spain 1
1Anna Serrallonga Arques
2Antonio Martinez Perez
3Eduardo Gil Marcos
4Violeta Feliciano Sanjuan
Sweden 1
1
2
3
4
Sweden 2
1
2
3
4
Switzerland 1
1Sabine Hauswirth
2Florian Howald
3Martin Hubmann
4Elena Roos
Switzerland 2
1Sarina Jenzer
2Matthias Kyburz
3Fabian Hertner
4Julia Gross
Switzerland 3
1Martina Ruch
2Jonas Egger
3Christoph Meier
4Lisa Holer
Ukraine 1
1
2
3
4

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Siven Active Sport
Dobas flags
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org