International Orienteering Federation

Competitors entered to World Cup round 3 & Pre-WOC

Event informationShow entries by class

Name: World Cup round 3 & Pre-WOC
Organiser: Norway
Date: 30 August 2018 - 2 September 2018

The entry list is updated every five minutes.

244 competitors entered in total.

Australia (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Michele DawsonAustraliaWomen
Henry McNultyAustraliaMen
Bryan RusselKeelyAustraliaMen

Austria (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Anja ArbterAustriaWomen
Anika GassnerAustriaWomen
Helmut GremmelAustriaMen
Ursula KadanAustriaWomen
Robert MerlAustriaMen
Mathias PeterAustriaMen
Carina PolzerAustriaWomen
Matthias ReinerAustriaMen
Anna SimkovicsAustriaWomen
Johanna TrummerAustriaWomen
Gernot YmsenAustriaMen

Belarus (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Aleksei AlekseyonokBelarusMen
Anton NavichenkaBelarusMen
Kristina YakubkinaBelarusWomen
Andrei ZhuravlevBelarusMen

Belgium (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Tristan BloemenBelgiumMen
Clement DemeuseBelgiumMen
Francois Van der OuderaaBelgiumMen

Bulgaria (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Iliana IlievaBulgariaWomen

Czech Republic (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Daniel HajekCzech RepublicMen
Vendula HorcickovaCzech RepublicWomen
Adela IndrakovaCzech RepublicWomen
Tereza JanosikovaCzech RepublicWomen
Jana KnapovaCzech RepublicWomen
Denisa KosovaCzech RepublicWomen
Vojtech KralCzech RepublicMen
Tomas KubelkaCzech RepublicMen
Lenka MechlovaCzech RepublicWomen
Marek MinarCzech RepublicMen
Milos NykodymCzech RepublicMen
Jan PetrzelaCzech RepublicMen
Jan SedivyCzech RepublicMen
Karolina SikovaCzech RepublicWomen
Vojtech SykoraCzech RepublicMen
Barbora ZhanalovaCzech RepublicWomen

Denmark (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Line CederbergDenmarkWomen
Caroline GjotterupDenmarkWomen
Tue LassenDenmarkMen
Miri Thrane OedumDenmarkWomen
Amanda Falck WeberDenmarkWomen

Estonia (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Marianne HaugEstoniaWomen
Kristo HeinmannEstoniaMen
Laura JoonasEstoniaWomen
Evely KaasikuEstoniaWomen
Kenny KivikasEstoniaMen
Maiki MaalbergEstoniaWomen
Annika RihmaEstoniaWomen
Lauri SildEstoniaMen
Timo SildEstoniaMen
Reigo TeervaltEstoniaMen
Kerstin UiboupinEstoniaWomen

Finland (18)

NameOrganisationClassPunching card number
Hannu AirilaFinlandMen
Sari AnttonenFinlandWomen
Sofia HaajanenFinlandWomen
Henna Riikka HaikonenFinlandWomen
Einari HeinaroFinlandMen
Lotta KarholaFinlandWomen
Aleksi KarppinenFinlandMen
Miika KirmulaFinlandMen
Elias KuukkaFinlandMen
Anna NarhiFinlandWomen
Aleksi NiemiFinlandMen
Miia NiittynenFinlandWomen
Kirsi NurmiFinlandWomen
Olli OjanahoFinlandMen
Fredric PortinFinlandMen
Maija SianojaFinlandWomen
Olli Markus TaivainenFinlandMen
Marika TeiniFinlandWomen

France (14)

NameOrganisationClassPunching card number
Isia BassetFranceWomen
Lucas BassetFranceMen
Maelle BeauvirFranceWomen
Loic CapbernFranceMen
Vincent CoupatFranceMen
Florence HanauerFranceWomen
Raphael MasliahFranceMen
Arnaud PerrinFranceMen
Mathieu PerrinFranceMen
Theo RadondyFranceMen
Quentin RauturierFranceMen
Nicolas RioFranceMen
Frederic TranchandFranceMen
Lea VercellottiFranceWomen

Germany (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Bojan BlumensteinGermanyMen
Bjarne FriedrichsGermanyMen
Arntraut GoetschGermanyWomen
Matthias KretzschmarGermanyMen
Susen LoeschGermanyWomen
Patricia NiekeGermanyWomen
Felix SpaethGermanyMen
Paula StarkeGermanyWomen

Great Britain (17)

NameOrganisationClassPunching card number
Megan Carter DaviesGreat BritainWomen
Alexander ChepelinGreat BritainMen
Alan CherryGreat BritainMen
Matthew FellbaumGreat BritainMen
William GardnerGreat BritainMen
Graham GristwoodGreat BritainMen
Hector HainesGreat BritainMen
Jessica HallidayGreat BritainWomen
Peter HodkinsonGreat BritainMen
Alasdair McLeodGreat BritainMen
Ben MitchellGreat BritainMen
Hollie OrrGreat BritainWomen
Jo ShepherdGreat BritainWomen
Matthew SpeakeGreat BritainMen
Ralph StreetGreat BritainMen
Catherine TaylorGreat BritainWomen
Charlotte WatsonGreat BritainWomen

Hong Kong China (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Hau Wah Brenda ChanHong Kong ChinaWomen
Kin Kwan KwokHong Kong ChinaMen
Cho Yu LamHong Kong ChinaWomen
Kin Wai LeeHong Kong ChinaMen
Ka Ki LeungHong Kong ChinaWomen
Sing Wai LiHong Kong ChinaMen
Wai Lan Iris LuiHong Kong ChinaWomen
Wing Chung TamHong Kong ChinaMen
Sze Wing YeeHong Kong ChinaWomen
Gerald YipHong Kong ChinaMen

Hong Kong Island Orienteering Force (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Lok Hin MAHong Kong Island Orienteering ForceMen

Hungary (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Aron BakoHungaryMen
Mate BaumholczerHungaryMen
Zsofia SarkozyHungaryWomen

Israel (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Itay ManorIsraelMen
Nitsan YasurIsraelMen

Italy (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Anna CaglioItalyWomen
Sebastian InderstItalyMen
Riccardo ScaletItalyMen
Francesca TauferItalyWomen
Verena TroiItalyWomen

Japan (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Hinako InageJapanWomen
Hirokazu OsakiJapanMen

Korea, Democratic People's Republic of (1)

NameOrganisationClassPunching card number
KyongSa RiKorea, Democratic People's Republic ofMen

Latvia (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Edgars BertuksLatviaMen
Inga DambeLatviaWomen
Sandra GrosbergaLatviaWomen
Arturs PaulinsLatviaMen
Liga ValdmaneLatviaWomen
Rudolfs ZernisLatviaMen

Lithuania (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Ausrine KutkaiteLithuaniaWomen
Leonas MockunasLithuaniaMen
Gabija RazaityteLithuaniaWomen

Moldova, Republic of (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Anatoli FomiciovMoldova, Republic ofMen
Ivan FomiciovMoldova, Republic ofMen
Vasili FomiciovMoldova, Republic ofMen
Galina RibediucMoldova, Republic ofWomen

New Zealand (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Cameron de LIsleNew ZealandMen
Lizzie InghamNew ZealandWomen
Tim RobertsonNew ZealandMen

Norway (19)

NameOrganisationClassPunching card number
Marianne AndersenNorwayWomen
Andrine BenjaminsenNorwayWomen
Magne DaehliNorwayMen
Ingeborg EideNorwayWomen
Haavard HagaNorwayMen
Gaute Hallan SteiwerNorwayMen
Kine Hallan SteiwerNorwayWomen
Jo Forseth IndgaardNorwayMen
Silje Ekroll JahrenNorwayWomen
Hakon Jarvis WestergardNorwayMen
Eskil KinnebergNorwayMen
Ingrid LundanesNorwayWomen
Olav LundanesNorwayMen
Ingjerd MyhreNorwayWomen
Kamilla OlaussenNorwayWomen
Marie OlaussenNorwayWomen
Jon Aukrust OsmoenNorwayMen
Paul SirumNorwayMen
Yngve SkogstadNorwayMen

Poland (7)

NameOrganisationClassPunching card number
Mikolaj DutkowskiPolandMen
Aleksandra HornikPolandWomen
Agata OlejnikPolandWomen
Michal OlejnikPolandMen
Bartosz PawlakPolandMen
Hanna WisniewskaPolandWomen
Krzysztof WolowczykPolandMen

Russian Federation (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Anastasiia BorovkovaRussian FederationWomen
Sergey DobryninRussian FederationMen
Anna DvorianskaiaRussian FederationWomen
Natalia EfimovaRussian FederationWomen
Natalia GemperleRussian FederationWomen
Daniil KashinRussian FederationMen
Svetlana MironovaRussian FederationWomen
Dmitrii NakonechnyiRussian FederationMen
Yulia NovikovaRussian FederationWomen
Irina NybergRussian FederationWomen
Dmitrii PoliakovRussian FederationMen
Artem PopovRussian FederationMen
Tatyana RiabkinaRussian FederationWomen
Anastasia RudnayaRussian FederationWomen
Nikita StepanovRussian FederationMen
Galina VinogradovaRussian FederationWomen

South Africa (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Timothy ChambersSouth AfricaMen

Spain (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Alicia FribergSpainWomen

Sweden (18)

NameOrganisationClassPunching card number
Tove AlexanderssonSwedenWomen
Rassmus AnderssonSwedenMen
Gustav BergmanSwedenMen
Lilian ForsgrenSwedenWomen
Sara HagstromSwedenWomen
Jonas LeanderssonSwedenMen
William LindSwedenMen
Elin ManssonSwedenWomen
Karolin OhlssonSwedenWomen
Alva OlssonSwedenWomen
Martin RegbornSwedenMen
Albin RidefeltSwedenMen
Lisa RisbySwedenWomen
Johan RunessonSwedenMen
Anton SjokvistSwedenMen
Lina StrandSwedenWomen
Emil SvenskSwedenMen
Josefin TjernlundSwedenWomen

Switzerland (21)

NameOrganisationClassPunching card number
Simona AebersoldSwitzerlandWomen
Sofie BachmannSwitzerlandWomen
Jonas EggerSwitzerlandMen
Paula GrossSwitzerlandWomen
Joey HadornSwitzerlandMen
Sabine HauswirthSwitzerlandWomen
Lisa HolerSwitzerlandWomen
Florian HowaldSwitzerlandMen
Daniel HubmannSwitzerlandMen
Martin HubmannSwitzerlandMen
Julia JakobSwitzerlandWomen
Sarina JenzerSwitzerlandWomen
Andreas KyburzSwitzerlandMen
Matthias KyburzSwitzerlandMen
Christoph MeierSwitzerlandMen
Riccardo RancanSwitzerlandMen
Martina RuchSwitzerlandWomen
Florian SchneiderSwitzerlandMen
Sina TommerSwitzerlandWomen
Ueli WerrenSwitzerlandMen
Judith WyderSwitzerlandWomen

Ukraine (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Ruslan GlibovUkraineMen
Oleksandr KratovUkraineMen
Artem PanchenkoUkraineMen
Olha PanchenkoUkraineWomen
Olena PitirimovaUkraineWomen
Denys ShcherbakovUkraineMen

United States (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Giacomo BarboneUnited StatesMen
Alison CampbellUnited StatesWomen
Morten JorgensenUnited StatesMen
Anton SalmenkylaUnited StatesMen

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2019
Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org