International Orienteering Federation

Competitors entered to Orienteering World Cup Round 1

Event informationShow entries by class

Name: Orienteering World Cup Round 1
Organisers: Finland / Hiidenkiertajat / Turun Suunnistajat
Date: 24 May 2017 - 28 May 2017

The entry list is updated every five minutes.

254 competitors entered in total.

Australia (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Henry McNultyAustraliaMen
Krystal NeumannAustraliaWomen
Aislinn PrendergastAustraliaWomen
Kerrin RattrayAustraliaMen
Bryan RusselKeelyAustraliaMen
Matthew SchepisiAustraliaMen

Austria (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Anja ArbterAustriaWomen
Anika GassnerAustriaWomen
Matthias GroellAustriaMen
Ursula KadanAustriaWomen
Robert MerlAustriaMen
Mathias PeterAustriaMen
Carina PolzerAustriaWomen
Laura RamsteinAustriaWomen
Matthias ReinerAustriaMen
Gernot Ymsen KerschbaumerAustriaMen

Belgium (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Desmond FranssenBelgiumMen
Yannick MichielsBelgiumMen

Canada (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Will CritchleyCanadaMen
Emily KempCanadaWomen
Emma WaddingtonCanadaWomen

Czech Republic (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Katerina ChromaCzech RepublicWomen
Vendula HorcickovaCzech RepublicWomen
Jonas HubacekCzech RepublicMen
Adela IndrakovaCzech RepublicWomen
Tereza JanosikovaCzech RepublicWomen
Jana KnapovaCzech RepublicWomen
Denisa KosovaCzech RepublicWomen
Vojtech KralCzech RepublicMen
Pavel KubatCzech RepublicMen
Tomas KubelkaCzech RepublicMen
Marek MinarCzech RepublicMen
Milos NykodymCzech RepublicMen
Jan PetrzelaCzech RepublicMen
Jan SedivyCzech RepublicMen
Magdalena TuzilovaCzech RepublicWomen
Barbora ZhanalovaCzech RepublicWomen

Denmark (13)

NameOrganisationClassPunching card number
Maja AlmDenmarkWomen
Ida BobachDenmarkWomen
Andreas Hougaard BoesenDenmarkMen
Bjoern CederbergDenmarkMen
Magnus DewettDenmarkMen
Jakob EdsenDenmarkMen
Caroline GjotterupDenmarkWomen
Cecilie Friberg KlysnerDenmarkWomen
Tue LassenDenmarkMen
Thor NoerskovDenmarkMen
Miri Thrane OedumDenmarkWomen
Soeren SchwartzDenmarkMen
Amanda Falck WeberDenmarkWomen

Estonia (16)

NameOrganisationClassPunching card number
[unspecified athlete] EstoniaMen
[unspecified athlete] EstoniaMen
[unspecified athlete] EstoniaWomen
[unspecified athlete] EstoniaWomen
Marianne HaugEstoniaWomen
Kristo HeinmannEstoniaMen
Liis JohansonEstoniaWomen
Evely KaasikuEstoniaWomen
Kenny KivikasEstoniaMen
Tonis LaugesaarEstoniaMen
Annika RihmaEstoniaWomen
Lauri SildEstoniaMen
Timo SildEstoniaMen
Kerstin UiboupinEstoniaWomen
Sander VaherEstoniaMen
Margret ZimmermannEstoniaWomen

Finland (22)

NameOrganisationClassPunching card number
Sari AnttonenFinlandWomen
Marten B BostromFinlandMen
Sofia HaajanenFinlandWomen
Anna HaatajaFinlandWomen
Venla HarjuFinlandWomen
Einari HeinaroFinlandMen
Joni HirvikallioFinlandMen
Saila KinniFinlandWomen
Miika KirmulaFinlandMen
Elias KuukkaFinlandMen
Jesse LaukkarinenFinlandMen
Anna NarhiFinlandWomen
Aleksi NiemiFinlandMen
Miia NiittynenFinlandWomen
Kirsi NurmiFinlandWomen
Olli OjanahoFinlandMen
Fredric PortinFinlandMen
Topi RaitanenFinlandMen
Merja RantanenFinlandWomen
Otto SimosasFinlandMen
Olli Markus TaivainenFinlandMen
Marika TeiniFinlandWomen

France (14)

NameOrganisationClassPunching card number
[unspecified athlete] FranceWomen
Isia BassetFranceWomen
Lucas BassetFranceMen
Maelle BeauvirFranceWomen
Lauriane BeauvisageFranceWomen
Amelie ChataingFranceWomen
Vincent CoupatFranceMen
Adrien DelenneFranceMen
Thierry GueorgiouFranceMen
Chloe HaberkornFranceWomen
Loic MartyFranceMen
Quentin RauturierFranceMen
Nicolas RioFranceMen
Frederic TranchandFranceMen

Germany (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Bjarne FriedrichsGermanyMen
Marvin GoerickeGermanyMen
Arntraut GoetschGermanyWomen
Matthias KretzschmarGermanyMen
Susen LoeschGermanyWomen
Patricia NiekeGermanyWomen
Anna ReinhardtGermanyWomen
Felix SpaethGermanyMen
Paula StarkeGermanyWomen
Christiane TroesseGermanyWomen

Great Britain (13)

NameOrganisationClassPunching card number
Peter BrayGreat BritainMen
Megan Carter DaviesGreat BritainWomen
Alan CherryGreat BritainMen
Jonathan CrickmoreGreat BritainMen
Peter HodkinsonGreat BritainMen
Hollie OrrGreat BritainWomen
Jo ShepherdGreat BritainWomen
Chris SmithardGreat BritainMen
Tessa StrainGreat BritainWomen
Ralph StreetGreat BritainMen
Catherine TaylorGreat BritainWomen
Jessica TullieGreat BritainWomen
Charlotte WardGreat BritainWomen

Hong Kong (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Hau Wah Brenda ChanHong KongWomen
Man Long ChowHong KongMen
Ka Ching LamHong KongMen
Kin Wai LeeHong KongMen
Ka Ki LeungHong KongWomen
Ka Man LeungHong KongWomen
Wing Chung TamHong KongMen
Sze Wing YeeHong KongWomen
Tsz Wai YuHong KongMen

Hungary (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Fanni GyurkoHungaryWomen

Israel (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Asaf AvnerIsraelMen
Nitsan YasurIsraelMen

Italy (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Sebastian InderstItalyMen
Lia PatscheiderItalyWomen
Carlotta ScaletItalyWomen
Riccardo ScaletItalyMen
Alessio TenaniItalyMen

Japan (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Hinako InageJapanWomen
Maika MoriyaJapanWomen
Hirokazu OsakiJapanMen

Latvia (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Inga DambeLatviaWomen
Sandra GrosbergaLatviaWomen
Andris JubelisLatviaMen
Andris KivlenieksLatviaMen
Laura LeibomaLatviaWomen
Arturs PaulinsLatviaMen
Irita PukiteLatviaWomen
Laura VikeLatviaWomen
Rudolfs ZernisLatviaMen

Lithuania (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Gabija RazaityteLithuaniaWomen

New Zealand (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Kate MorrisonNew ZealandWomen
Laura RobertsonNew ZealandWomen
Tim RobertsonNew ZealandMen

Norway (17)

NameOrganisationClassPunching card number
Anine AhlsandNorwayWomen
Marianne AndersenNorwayWomen
Andrine BenjaminsenNorwayWomen
Magne DaehliNorwayMen
Nikoline Ekeberg SchjerveNorwayWomen
Ulf Forseth IndgaardNorwayMen
Gaute Hallan SteiwerNorwayMen
Jo Forseth IndgaardNorwayMen
Silje Ekroll JahrenNorwayWomen
Hakon Jarvis WestergardNorwayMen
Emma JohanssonNorwayWomen
Eskil KinnebergNorwayMen
Oystein Kvaal OsterboNorwayMen
Olav LundanesNorwayMen
Ingjerd MyhreNorwayWomen
Ida Marie Naess BjoergulNorwayWomen
Jon Aukrust OsmoenNorwayMen

Poland (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Weronika CychPolandWomen
Mikolaj DutkowskiPolandMen
Ewa GwozdzPolandWomen
Aleksandra HornikPolandWomen
Wojciech KowalskiPolandMen
Michal OlejnikPolandMen
Piotr ParfianowiczPolandMen
Bartosz PawlakPolandMen
Hanna WisniewskaPolandWomen

Romania (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Roman CiobanuRomaniaMen

Russian Federation (16)

NameOrganisationClassPunching card number
[unspecified athlete] Russian FederationMen
Natalia EfimovaRussian FederationWomen
Natalia GemperleRussian FederationWomen
Andrey KhramovRussian FederationMen
Svetlana MironovaRussian FederationWomen
Dmitrii NakonechnyiRussian FederationMen
Leonid NovikovRussian FederationMen
Valentin NovikovRussian FederationMen
Yulia NovikovaRussian FederationWomen
Irina NybergRussian FederationWomen
Artem PopovRussian FederationMen
Tatyana RiabkinaRussian FederationWomen
Anastasia RudnayaRussian FederationWomen
Gleb TikhonovRussian FederationMen
Dmitry TsvetkovRussian FederationMen
Galina VinogradovaRussian FederationWomen

Spain (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Andreu BlanesSpainMen
Violeta Feliciano SanjuanSpainWomen
Eduardo Gil MarcosSpainMen
Antonio Martinez PerezSpainMen
Anna Serrallonga ArquesSpainWomen

Sweden (18)

NameOrganisationClassPunching card number
[unspecified athlete] SwedenMen
Tove AlexanderssonSwedenWomen
Gustav BergmanSwedenMen
Helena BergmanSwedenWomen
Lilian ForsgrenSwedenWomen
Sara HagstromSwedenWomen
Emma JohanssonSwedenWomen
Jonas LeanderssonSwedenMen
William LindSwedenMen
Karolin OhlssonSwedenWomen
Alva OlssonSwedenWomen
Martin RegbornSwedenMen
Albin RidefeltSwedenMen
Johan RunessonSwedenMen
Oskar SjoebergSwedenMen
Lina StrandSwedenWomen
Emil SvenskSwedenMen
Josefin TjernlundSwedenWomen

Switzerland (17)

NameOrganisationClassPunching card number
Jonas EggerSwitzerlandMen
Paula GrossSwitzerlandWomen
Sabine HauswirthSwitzerlandWomen
Fabian HertnerSwitzerlandMen
Lisa HolerSwitzerlandWomen
Florian HowaldSwitzerlandMen
Daniel HubmannSwitzerlandMen
Martin HubmannSwitzerlandMen
Julia JakobSwitzerlandWomen
Sarina JenzerSwitzerlandWomen
Matthias KyburzSwitzerlandMen
Christoph MeierSwitzerlandMen
Hanna MuellerSwitzerlandWomen
Riccardo RancanSwitzerlandMen
Elena RoosSwitzerlandWomen
Martina RuchSwitzerlandWomen
Florian SchneiderSwitzerlandMen

Ukraine (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Olga BalabanovaUkraineWomen
Kateryna DzemaUkraineWomen
Olena FedorovaUkraineWomen
Ruslan GlibovUkraineMen
Oleksandr KratovUkraineMen
Artem PanchenkoUkraineMen
Olha PanchenkoUkraineWomen
Olena PitirimovaUkraineWomen
Denys ShcherbakovUkraineMen
Viktoriia SukharevskaUkraineWomen
Pavlo UshkvarokUkraineMen
Nadiya VolynskaUkraineWomen

United States (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Gregory AhlswedeUnited StatesMen

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Dobas flags
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org