International Orienteering Federation

Competitors entered to Orienteering World Cup Round 3

Event informationShow entries by class

Name: Orienteering World Cup Round 3
Organiser: Latvia
Date: 25 August 2017 - 27 August 2017

The entry list is updated every five minutes.

243 competitors entered in total.

Australia (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Henry McNultyAustraliaMen
Aislinn PrendergastAustraliaWomen
Bryan RusselKeelyAustraliaMen

Austria (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Anja ArbterAustriaWomen
Xander BergerAustriaMen
Ursula FesselhoferAustriaWomen
Anika GassnerAustriaWomen
Matthias GroellAustriaMen
Robert MerlAustriaMen
Anna Nilsson SimkovicsAustriaWomen
Mathias PeterAustriaMen
Laura RamsteinAustriaWomen
Gernot YmsenAustriaMen

Belarus (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Aleksei AlekseyonokBelarusMen
Dmitry KrapivkoBelarusMen
Andrey SalinBelarusMen
Vasili StraltsouBelarusMen
Kristina ZhuravlevaBelarusWomen

Belgium (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Benjamin AnciauxBelgiumMen
Yannick MichielsBelgiumMen
Ken PeetersBelgiumMen

Czech Republic (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Vendula HorcickovaCzech RepublicWomen
Jonas HubacekCzech RepublicMen
Adela IndrakovaCzech RepublicWomen
Jana KnapovaCzech RepublicWomen
Denisa KosovaCzech RepublicWomen
Vojtech KralCzech RepublicMen
Tomas KubelkaCzech RepublicMen
Marek MinarCzech RepublicMen
Milos NykodymCzech RepublicMen
Jan PetrzelaCzech RepublicMen
Jan SedivyCzech RepublicMen
Barbora ZhanalovaCzech RepublicWomen

Denmark (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Magnus DewettDenmarkMen
Niklas IngwersenDenmarkMen
Emil OebroDenmarkMen
Marius Thrane OedumDenmarkMen
Stefan Frands PetersenDenmarkMen
Amanda Falck WeberDenmarkWomen

Estonia (13)

NameOrganisationClassPunching card number
Marianne HaugEstoniaWomen
Kristo HeinmannEstoniaMen
Laura JoonasEstoniaWomen
Evely KaasikuEstoniaWomen
Kenny KivikasEstoniaMen
Annika RihmaEstoniaWomen
Sergei RjaboshkinEstoniaMen
Lauri SildEstoniaMen
Timo SildEstoniaMen
Ats SonajalgEstoniaMen
Kerstin UiboupinEstoniaWomen
Sander VaherEstoniaMen
Margret ZimmermannEstoniaWomen

Finland (20)

NameOrganisationClassPunching card number
Aleksi AnttolainenFinlandMen
Sari AnttonenFinlandWomen
Aaro AsikainenFinlandMen
Marten B BostromFinlandMen
Sofia HaajanenFinlandWomen
Anna HaatajaFinlandWomen
Venla HarjuFinlandWomen
Einari HeinaroFinlandMen
Saila KinniFinlandWomen
Elias KuukkaFinlandMen
Jesse LaukkarinenFinlandMen
Aleksi NiemiFinlandMen
Miia NiittynenFinlandWomen
Kirsi NurmiFinlandWomen
Olli OjanahoFinlandMen
Fredric PortinFinlandMen
Merja RantanenFinlandWomen
Otto SimosasFinlandMen
Olli Markus TaivainenFinlandMen
Marika TeiniFinlandWomen

France (14)

NameOrganisationClassPunching card number
Isia BassetFranceWomen
Lucas BassetFranceMen
Maelle BeauvirFranceWomen
Olivier Blanc TranchantFranceMen
Loic CapbernFranceMen
Vincent CoupatFranceMen
Adrien DelenneFranceMen
Cecile FoltzerFranceWomen
Chloe HaberkornFranceWomen
Loic MartyFranceMen
Arnaud PerrinFranceMen
Maxime RauturierFranceMen
Nicolas RioFranceMen
Frederic TranchandFranceMen

Germany (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Moritz DoellgastGermanyMen
Marvin GoerickeGermanyMen
Arntraut GoetschGermanyWomen
Markus GraetschGermanyMen
Cedric GuthierGermanyMen
Susen LoeschGermanyWomen
Patricia NiekeGermanyWomen
Christoph PrunscheGermanyMen
Felix SpaethGermanyMen
Paula StarkeGermanyWomen

Great Britain (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Peter BrayGreat BritainMen
William GardnerGreat BritainMen
Graham GristwoodGreat BritainMen
Hector HainesGreat BritainMen
Kirstin MaxwellGreat BritainWomen
Hollie OrrGreat BritainWomen
Jo ShepherdGreat BritainWomen
Chris SmithardGreat BritainMen
Ralph StreetGreat BritainMen
Catherine TaylorGreat BritainWomen
Charlotte WardGreat BritainWomen
Charlotte WatsonGreat BritainWomen

Hong Kong China (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Charmaine Kai Wing FungHong Kong ChinaWomen
Wai Lan Iris LuiHong Kong ChinaWomen
Chi Kin ManHong Kong ChinaMen
Brian PoonHong Kong ChinaMen

Ireland (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Niall McCarthyIrelandMen

Israel (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Nitsan YasurIsraelMen

Italy (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Mattia DebertolisItalyMen
Sebastian InderstItalyMen
Lia PatscheiderItalyWomen
Carlotta ScaletItalyWomen
Riccardo ScaletItalyMen
Alessio TenaniItalyMen

Japan (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Shoji OhtaJapanMen
Hirokazu OsakiJapanMen
Wataru TeragauchiJapanMen

Latvia (21)

NameOrganisationClassPunching card number
Vilma AlberingaLatviaWomen
Edgars BertuksLatviaMen
Elizabete BlumentaleLatviaWomen
Magda CigleLatviaWomen
Inga DambeLatviaWomen
Davis DislersLatviaMen
Sandra GrosbergaLatviaWomen
Andris JubelisLatviaMen
Andris KivlenieksLatviaMen
Janis KumsLatviaMen
Laura LeibomaLatviaWomen
Arturs PaulinsLatviaMen
Irita PukiteLatviaWomen
Artjoms RekunenkoLatviaMen
Signe SirmaLatviaWomen
Martins SirmaisLatviaMen
Janis TamuzsLatviaMen
Uldis UpitisLatviaMen
Liga ValdmaneLatviaWomen
Laura VikeLatviaWomen
Rudolfs ZernisLatviaMen

Lithuania (13)

NameOrganisationClassPunching card number
Algirdas BartkeviciusLithuaniaMen
Vytautas BeliunasLithuaniaMen
Jonas Vytautas GvildysLithuaniaMen
Tekle Emilija GvildyteLithuaniaWomen
Simonas KrepstaLithuaniaMen
Ausrine KutkaiteLithuaniaWomen
Mantas MartinkusLithuaniaMen
Mindaugas NakvosasLithuaniaMen
Sandra PauzaiteLithuaniaWomen
Henrikas PauzasLithuaniaMen
Gabija RazaityteLithuaniaWomen
Kaste RutkauskaiteLithuaniaWomen
Indre ValaiteLithuaniaWomen

New Zealand (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Tim RobertsonNew ZealandMen

Norway (17)

NameOrganisationClassPunching card number
Sigrid AlexandersenNorwayWomen
Marianne AndersenNorwayWomen
Andrine BenjaminsenNorwayWomen
Lone Karin BrochmannNorwayWomen
Magne DaehliNorwayMen
Nikoline Ekeberg SchjerveNorwayWomen
Silje Ekroll JahrenNorwayWomen
Hakon Jarvis WestergardNorwayMen
Emma JohanssonNorwayWomen
Eirik Kamstrup HovindNorwayMen
Eskil KinnebergNorwayMen
Olav LundanesNorwayMen
Ida Marie Naess BjoergulNorwayWomen
Jon Aukrust OsmoenNorwayMen
Oystein Kvaal OsterboNorwayMen
Paul SirumNorwayMen
Gaute SteiwerNorwayMen

Poland (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Weronika CychPolandWomen
Aleksandra HornikPolandWomen
Michal OlejnikPolandMen
Piotr ParfianowiczPolandMen
Rafal PodzinskiPolandMen
Hanna WisniewskaPolandWomen

Russian Federation (17)

NameOrganisationClassPunching card number
Sergey DobryninRussian FederationMen
Anna DvorianskaiaRussian FederationWomen
Natalia GemperleRussian FederationWomen
Svetlana MironovaRussian FederationWomen
Dmitrii NakonechnyiRussian FederationMen
Ekaterina NikitinaRussian FederationWomen
Valentin NovikovRussian FederationMen
Yulia NovikovaRussian FederationWomen
Irina NybergRussian FederationWomen
Dmitrii PoliakovRussian FederationMen
Artem PopovRussian FederationMen
Tatyana RiabkinaRussian FederationWomen
Anastasia RudnayaRussian FederationWomen
Inna SomovaRussian FederationWomen
Nikita StepanovRussian FederationMen
Dmitry TsvetkovRussian FederationMen
Galina VinogradovaRussian FederationWomen

Slovakia (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Michal KrajcikSlovakiaMen

Spain (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Raul FerraSpainMen
Marta Guijo AlonsoSpainWomen
Luis NogueiraSpainMen
Alvaro PrietoSpainMen
Maria PrietoSpainWomen

Sweden (19)

NameOrganisationClassPunching card number
Tove AlexanderssonSwedenWomen
Anna BachmanSwedenWomen
Gustav BergmanSwedenMen
Helena BergmanSwedenWomen
Lilian ForsgrenSwedenWomen
Sara HagstromSwedenWomen
Emma JohanssonSwedenWomen
Jonas LeanderssonSwedenMen
William LindSwedenMen
Jerker LysellSwedenMen
Karolin OhlssonSwedenWomen
Alva OlssonSwedenWomen
Martin RegbornSwedenMen
Albin RidefeltSwedenMen
Lisa RisbySwedenWomen
Johan RunessonSwedenMen
Oskar SjoebergSwedenMen
Emil SvenskSwedenMen
Josefin TjernlundSwedenWomen

Switzerland (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Anina BrunnerSwitzerlandWomen
Thomas CurigerSwitzerlandMen
Jonas EggerSwitzerlandMen
Sabine HauswirthSwitzerlandWomen
Fabian HertnerSwitzerlandMen
Lisa HolerSwitzerlandWomen
Florian HowaldSwitzerlandMen
Daniel HubmannSwitzerlandMen
Julia JakobSwitzerlandWomen
Andreas KyburzSwitzerlandMen
Matthias KyburzSwitzerlandMen
Sarina KyburzSwitzerlandWomen
Christoph MeierSwitzerlandMen
Elena RoosSwitzerlandWomen
Martina RuchSwitzerlandWomen
Florian SchneiderSwitzerlandMen

Ukraine (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Olena BabychUkraineWomen
Serhiy BabychUkraineMen
Oleksandr KratovUkraineMen
Olena PitirimovaUkraineWomen

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport