International Orienteering Federation

Competitors entered to Orienteering World Cup Round 4

Event informationShow entries by class

Name: Orienteering World Cup Round 4
Organiser: Switzerland
Date: 28 September 2017 - 1 October 2017

The entry list is updated every five minutes.

215 competitors entered in total.

Australia (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Jasmine NeveAustraliaWomen
Aislinn PrendergastAustraliaWomen
Vanessa RoundAustraliaWomen

Austria (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Anja ArbterAustriaWomen
Matthias GroellAustriaMen
Nathalie HuberAustriaOfficials
Ake JoenssonAustriaOfficials
Ursula KadanAustriaWomen
Robert MerlAustriaMen
Anna Nilsson SimkovicsAustriaWomen
Laura RamsteinAustriaWomen
Matthias ReinerAustriaMen
Katrin SteinerAustriaOfficials
Gernot YmsenAustriaMen

Belgium (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Tristan BloemenBelgiumMen
Clement DemeuseBelgiumMen

Czech Republic (15)

NameOrganisationClassPunching card number
Vendula HorcickovaCzech RepublicWomen
Jonas HubacekCzech RepublicMen
Adela IndrakovaCzech RepublicWomen
Jana KnapovaCzech RepublicWomen
Vojtech KralCzech RepublicMen
Tomas KubelkaCzech RepublicMen
Jakub MarekCzech RepublicOfficials
Lenka MechlovaCzech RepublicWomen
Marek MinarCzech RepublicMen
Radek NovotnyCzech RepublicOfficials
Milos NykodymCzech RepublicMen
Michaela OmovaCzech RepublicOfficials
Jan PetrzelaCzech RepublicMen
Jan SedivyCzech RepublicMen
Barbora ZhanalovaCzech RepublicWomen

Denmark (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Soren BobachDenmarkMen
Magnus DewettDenmarkMen
Caroline GjotterupDenmarkWomen
Mette HjerrildDenmarkOfficials
Cecilie Friberg KlysnerDenmarkWomen
Lars LindstromDenmarkOfficials
Marius Thrane OedumDenmarkMen
Miri Thrane OedumDenmarkWomen
Amanda Falck WeberDenmarkWomen

Estonia (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Kristo HeinmannEstoniaMen
Evely KaasikuEstoniaWomen
Kenny KivikasEstoniaMen
Daisy KudreEstoniaWomen
Annika RihmaEstoniaWomen
Gion SchnyderEstoniaOfficials
Lauri SildEstoniaMen
Timo SildEstoniaMen
Kerstin UiboupinEstoniaWomen

Finland (18)

NameOrganisationClassPunching card number
Aleksi AnttolainenFinlandMen
Sari AnttonenFinlandWomen
Sofia HaajanenFinlandWomen
Anna HaatajaFinlandWomen
Antti HarjuFinlandOfficials
Venla HarjuFinlandWomen
Petteri KahariFinlandOfficials
Saila KinniFinlandWomen
Elias KuukkaFinlandMen
Jesse LaukkarinenFinlandMen
Anna NarhiFinlandWomen
Aleksi NiemiFinlandMen
Miia NiittynenFinlandWomen
Kirsi NurmiFinlandWomen
Olli OjanahoFinlandMen
Fredric PortinFinlandMen
Merja RantanenFinlandWomen
Olli Markus TaivainenFinlandMen

France (13)

NameOrganisationClassPunching card number
Maelle BeauvirFranceWomen
Olivier Blanc TranchantFranceMen
Charly BoichutFranceOfficials
Loic CapbernFranceMen
Vincent CoupatFranceMen
Adrien DelenneFranceMen
Chloe HaberkornFranceWomen
Loic MartyFranceMen
Arnaud PerrinFranceMen
Maxime RauturierFranceMen
Quentin RauturierFranceMen
Nicolas RioFranceMen
Frederic TranchandFranceMen

Germany (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Moritz DoellgastGermanyMen
Bjarne FriedrichsGermanyMen
Cedric GuthierGermanyMen
Matthias KretzschmarGermanyMen
Susen LoeschGermanyWomen
Philipp MuellerGermanyMen
Josef NeumannGermanyOfficials
Patricia NiekeGermanyWomen
Felix SpaethGermanyMen
Paula StarkeGermanyWomen

Great Britain (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Alexander ChepelinGreat BritainMen
Jonathan CrickmoreGreat BritainMen
Graham GristwoodGreat BritainMen
Hector HainesGreat BritainMen
Jo ShepherdGreat BritainWomen
Chris SmithardGreat BritainMen
Ralph StreetGreat BritainMen
Catherine TaylorGreat BritainWomen

Hungary (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Mate BaumholczerHungaryMen
Krisztian LiszkaHungaryMen
Luca SzuromiHungaryWomen
Virag WeilerHungaryWomen

Italy (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Roberto DallavalleItalyMen
Mattia DebertolisItalyMen
Eleonora DonadiniItalyWomen
Sebastian InderstItalyMen
Daniele PagliariItalyOfficials
Irene PozzebonItalyWomen
Carlotta ScaletItalyWomen
Riccardo ScaletItalyMen
Andrea SeppiItalyMen
Francesca TauferItalyWomen
Alessio TenaniItalyMen

Japan (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Sebastian Ken BaumannJapanMen

Latvia (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Inga DambeLatviaWomen
Davis DislersLatviaMen
Sandra GrosbergaLatviaWomen
Jari IkaheimonenLatviaOfficials
Andris JubelisLatviaMen
Liga ValdmaneLatviaWomen
Laura VikeLatviaWomen
Rudolfs ZernisLatviaMen

Lithuania (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Inga KazlauskaiteLithuaniaWomen
Ausrine KutkaiteLithuaniaWomen
Sandra PauzaiteLithuaniaWomen
Gabija RazaityteLithuaniaWomen
Indre ValaiteLithuaniaWomen

New Zealand (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Lizzie InghamNew ZealandWomen
Kate MorrisonNew ZealandWomen
Tim RobertsonNew ZealandMen

Norway (20)

NameOrganisationClassPunching card number
Sigrid AlexandersenNorwayWomen
Marianne AndersenNorwayWomen
Andrine BenjaminsenNorwayWomen
Vetle Ruud BratenNorwayMen
Kenneth BuchNorwayOfficials
Magne DaehliNorwayMen
Nikoline Ekeberg SchjerveNorwayWomen
Gaute Hallan SteiwerNorwayMen
Silje Ekroll JahrenNorwayWomen
Hakon Jarvis WestergardNorwayMen
Emma JohanssonNorwayWomen
Eskil KinnebergNorwayMen
Olav LundanesNorwayMen
Ingjerd MyhreNorwayWomen
Ida Marie Naess BjoergulNorwayWomen
Thomas Natvig ArstadNorwayMen
Jon Aukrust OsmoenNorwayMen
Oystein Kvaal OsterboNorwayMen
Erik Allum RonstadNorwayOfficials
Hanne SandstadNorwayOfficials

Russian Federation (15)

NameOrganisationClassPunching card number
Tatiana BevzaRussian FederationWomen
Anastasiia BorovkovaRussian FederationWomen
Sergey DobryninRussian FederationMen
Natalia EfimovaRussian FederationWomen
Natalia GemperleRussian FederationWomen
Dmitrii NakonechnyiRussian FederationMen
Leonid NovikovRussian FederationMen
Valentin NovikovRussian FederationMen
Yulia NovikovaRussian FederationWomen
Irina NybergRussian FederationWomen
Artem PopovRussian FederationMen
Maxim RiabkinRussian FederationOfficials
Tatyana RiabkinaRussian FederationWomen
Anastasia RudnayaRussian FederationWomen
Galina VinogradovaRussian FederationWomen

South Africa (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Timothy ChambersSouth AfricaMen
Michael CroneSouth AfricaMen

Sweden (23)

NameOrganisationClassPunching card number
Tove AlexanderssonSwedenWomen
Rassmus AnderssonSwedenMen
Gustav BergmanSwedenMen
Helena BergmanSwedenWomen
Hakan CarlssonSwedenOfficials
Lilian ForsgrenSwedenWomen
Thierry GueorgiouSwedenOfficials
Sara HagstromSwedenWomen
Martin Holth JohannessenSwedenOfficials
Emma JohanssonSwedenWomen
Jonas LeanderssonSwedenMen
William LindSwedenMen
Karolin OhlssonSwedenWomen
Alva OlssonSwedenWomen
Hanna PalmSwedenOfficials
Martin RegbornSwedenMen
Albin RidefeltSwedenMen
Lisa RisbySwedenWomen
Johan RunessonSwedenMen
Oskar SjoebergSwedenMen
Lina StrandSwedenWomen
Emil SvenskSwedenMen
Josefin TjernlundSwedenWomen

Switzerland (23)

NameOrganisationClassPunching card number
Anina BrunnerSwitzerlandWomen
Jonas EggerSwitzerlandMen
Francois GononSwitzerlandOfficials
Paula GrossSwitzerlandWomen
Sabine HauswirthSwitzerlandWomen
Sven HellmuellerSwitzerlandMen
Fabian HertnerSwitzerlandMen
Lisa HolerSwitzerlandWomen
Florian HowaldSwitzerlandMen
Daniel HubmannSwitzerlandMen
Julia JakobSwitzerlandWomen
Sarina JenzerSwitzerlandWomen
Vroni Koenig SalmiSwitzerlandOfficials
Andreas KyburzSwitzerlandMen
Matthias KyburzSwitzerlandMen
Christine LuescherSwitzerlandOfficials
Christoph MeierSwitzerlandMen
Jonas MengSwitzerlandOfficials
Elena RoosSwitzerlandWomen
Martina RuchSwitzerlandWomen
Remo RuchSwitzerlandMen
Florian SchneiderSwitzerlandMen
Sina TommerSwitzerlandWomen

Ukraine (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Oleksandr KratovUkraineMen

United States (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Giacomo BarboneUnited StatesMen

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org