International Orienteering Federation

Competitors entered to World MTB Orienteering Championships & World Cup 2 & Junior World MTB Orienteering Championship

Event informationShow entries by organisation

Name: World MTB Orienteering Championships & World Cup 2 & Junior World MTB Orienteering Championship
Organiser: Austria
Date: 5 August 2018 - 12 August 2018

The entry list is updated every five minutes.

205 competitors entered in total.

Men (91)

NameOrganisationPunching card number
Ryo AbeJapan
Denny AlbertGermany
Sebastian AndersGermany
Petras AndrasiunasLithuania
Yuri BalevRussian Federation
Luis BarreiroPortugal
Jesus Bermejo CristobalSpain
Fabiano BettegaItaly
Anders BlomsterFinland
Krystof BogarCzech Republic
Conal Boland BristowNew Zealand
Simon BraendliSwitzerland
Tobias BreitschaedelAustria
Glen CharltonAustralia
Yuk Tung ChengHong Kong
Kwok Fung Edwin CheungHong Kong
Luca DallavalleItaly
Samson DeriazFrance
Sarunas DmukauskasLithuania
Marko DudicSlovenia
Florian ExlerAustria
Agoston FeketeHungary
Joao FerreiraPortugal
Anton FoliforovRussian Federation
Oliver FriisDenmark
Baptiste FuchsFrance
Angel Garcia GarciaSpain
Jorge Garcia PardosSpain
Yoann GardeFrance
Valeriy GluhovRussian Federation
Ruslan GritsanRussian Federation
Thibaud GuelennocFrance
Andre HagaFinland
Margus HallikEstonia
Kevin HaselsbergerAustria
Kazushige HatoriJapan
Hendrik HessGermany
Jiri HradilCzech Republic
Mark HusterGermany
Marcus JanssonSweden
Julius JuodisiusLithuania
Nojus KalvaitisLithuania
Linus Karlsson MoodSweden
Marek KarmEstonia
Kare KaskinenFinland
Regimantas KavaliauskasLithuania
Renat KhasanshinUkraine
Andrey KornevRussian Federation
Edgars KruminsLatvia
Dmitriy KuzminRussian Federation
Radek LacigaCzech Republic
Janis LacisLatvia
Hampus LarssonSweden
Viktor LarssonSweden
Martins LasmanisLatvia
Jussi LaurilaFinland
Vojtech LudvikCzech Republic
Davide MachadoPortugal
Jonas MaiselisLithuania
Lauri MalsroosEstonia
Juan Francisco Marin VargasSpain
Blaz MarotSlovenia
Daniel MarquesPortugal
Grigory MedvedevRussian Federation
Matej MullerSlovakia
Javier Munoz GuerreroSpain
Pekka NiemiFinland
Ian NixonGreat Britain
Beat OkleSwitzerland
Giaime OriggiItaly
Samuel PokalaFinland
Gregor RajSlovenia
Iurii RaskoUkraine
Paul RoothansPortugal
Riccardo RossettoItaly
Laszlo RozsaHungary
Bernhard SchachingerAustria
Martin SevcikCzech Republic
Rasmus SoegaardDenmark
Vojtech StranskyCzech Republic
Artem StryzhakUkraine
Stefan SurganSlovakia
Sebastian SvardSweden
Jan SvobodaCzech Republic
Dave SwansonUnited States
Ricky ThackrayAustralia
David Toll ClosSpain
Piero TurraItaly
Marcus WadellSweden
Andreas WaldmannAustria
Joel YoungAustralia

Women (49)

NameOrganisationPunching card number
Monica Aguilera ViladomiuSpain
Gabriele AndrasiunieneLithuania
Keiko AyanoJapan
Patricija Joana BabrauskaiteLithuania
Petja BalazicSlovenia
Gaelle BarletFrance
Nataliya BlagonravovaRussian Federation
Linn BylarsSweden
Caecilie ChristoffersenDenmark
Clare DallimoreGreat Britain
Anke DannowskiGermany
Maria del Mar Delgado GonzalezSpain
Lou DenaixFrance
Sara ForsgrenSweden
Rachel FurmanUnited States
Anna FuzyHungary
Michaela GigonAustria
Sarah GinsbachUnited States
Susan GrandjeanUnited States
Antonia HagaFinland
Marika HaraFinland
Naoko KanoJapan
Veronika KubinovaCzech Republic
Nadia LarssonSweden
Abra McNairUnited States
Viktorija MichnovicLithuania
Algirda MickuvieneLithuania
Olga MikhaylovaRussian Federation
Mihoko MoriJapan
Katerina NovakovaCzech Republic
Mervi PesuFinland
Svetlana PoverinaRussian Federation
Nadezda ReifovaCzech Republic
Marina ReinerAustria
Maja RothweilerSwitzerland
Ruska SaarelaFinland
Henna SaarinenFinland
Diana SalikhovaRussian Federation
Olga ShipilovaVinogradovaRussian Federation
Ana Filipa SilvaPortugal
Wing Man SoHong Kong
Camilla SoegaardDenmark
Ingrid StengardFinland
Krystyna StryzhakUkraine
Anastasiya SvirRussian Federation
Martina TichovskaCzech Republic
Anastasia TrifilenkovaRussian Federation
Ana VarelaSpain
Sonja ZinklAustria

Men Junior (39)

NameOrganisationPunching card number
Martin Enrique AlvarezSpain
Ignas AmbrazasLithuania
Emil ArvidssonSweden
Hiro AyanoJapan
Danil BuzovkinRussian Federation
Jan ByrczekPoland
Yaroslav CheremnychRussian Federation
Enrique Chousa EstebanSpain
Nicolas DelaireFrance
Anathael DottFrance
Markus FinderAustria
Ivan GolubevRussian Federation
Jan HasekCzech Republic
Ondrej HasmanCzech Republic
Silas HotzSwitzerland
Adrian JaeggiSwitzerland
Jakub JaroszekPoland
Gustav JonssonSweden
Martynas JurgaitisLithuania
Teemu KaksonenFinland
Nicolas KastnerAustria
Paul KratkyAustria
Juha LiljaFinland
Matyas LudvikCzech Republic
Azuolas MacijauskasLithuania
Juandiego Marin barazaSpain
Tobias MickoAustria
Trygve MyhrNorway
Rasmus NordgrenSweden
Bartosz NowakPoland
Tomi NykanenFinland
Jeremi PourreFrance
Andrey ProzorovRussian Federation
Pavel RadyvanyukRussian Federation
Daniil SafronovRussian Federation
Martin SkarlenSweden
Thomas SteinthalDenmark
Vaino VenetjokiFinland
Per Clemet WisloeffNorway

Women Junior (26)

NameOrganisationPunching card number
Sara BrinchDenmark
Anastasia CherednikovaRussian Federation
Marine DenoualFrance
Constance DevillersFrance
Alena FedoseevaRussian Federation
Lou GarcinFrance
Veronika GrycovaCzech Republic
Tatiana GubernatorovaRussian Federation
Lea HnilicaAustria
Austeja KalvaityteLithuania
Tegan KnightbridgeNew Zealand
Pinja KoskinenFinland
Vilma KralovaCzech Republic
Jutta NurminenFinland
Kaarina NurminenFinland
Erica OlssonSweden
Marina OparinaRussian Federation
Egle RubazeviciuteLithuania
Lucie RudkiewiczFrance
Daria SevboRussian Federation
Georgia SkeltonNew Zealand
Uliana SukholovskayaRussian Federation
Alexandra SvobodovaCzech Republic
Juste UmbrasaiteLithuania
Eveliina ValimaaFinland
Saara YliHietanenFinland

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org