International Orienteering Federation

Competitors entered to European MTB Orienteering Championships & World Cup Round 2 & Youth / Junior Championships

Event informationShow entries by class

Name: European MTB Orienteering Championships & World Cup Round 2 & Youth / Junior Championships
Organiser: France
Date: 29 July 2017 - 5 August 2017

The entry list is updated every five minutes.

231 competitors entered in total.

Australia (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Marina IskhakovaAustraliaWomen 21

Austria (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Tobias BreitschaedelAustriaMen 21
Rafael DobnikAustriaMen 20
Jakob FlachbergerAustriaMen 20
Kevin HaselsbergerAustriaMen 21
Hannes HnilicaAustriaMen 17
Jana HnilicaAustriaWomen 17
Lea HnilicaAustriaWomen 17
Maya KastnerAustriaWomen 17
Georg KofflerAustriaMen 17
Bernhard KoglerAustriaMen 21
Jakob KratkyAustriaMen 17
Tobias MickoAustriaMen 17
Marina ReinerAustriaWomen 21
Bernhard SchachingerAustriaMen 21
Andreas WaldmannAustriaMen 21
Sonja ZinklAustriaWomen 21

Belgium (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Stephanie BlockxBelgiumWomen 21

Czech Republic (16)

NameOrganisationClassPunching card number
Krystof BogarCzech RepublicMen 21
Marie BrezinovaCzech RepublicWomen 21
Jan HasekCzech RepublicMen 17
Ondrej HasmanCzech RepublicMen 17
Jiri HradilCzech RepublicMen 21
Vilma KralovaCzech RepublicWomen 20
Veronika KubinovaCzech RepublicWomen 21
Rozalie KucharovaCzech RepublicWomen 17
Radek LacigaCzech RepublicMen 21
Matyas LudvikCzech RepublicMen 20
Vojtech LudvikCzech RepublicMen 21
Katerina NovakovaCzech RepublicWomen 21
Vojtech StranskyCzech RepublicMen 21
Jan SvobodaCzech RepublicMen 21
Martina TichovskaCzech RepublicWomen 21
Richard WohankaCzech RepublicMen 17

Denmark (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Sara BrinchDenmarkWomen 17
Caecilie ChristoffersenDenmarkWomen 21
Oliver FriisDenmarkMen 21
Annika HenriksenDenmarkWomen 17
Nina HoffmannDenmarkWomen 21
Noah Tristan HoffmannDenmarkMen 17
Rasmus Folino NielsenDenmarkMen 21
Mikkel Brunstedt NoergaardDenmarkMen 17
Christine Reibert HansenDenmarkWomen 17
Camilla SoegaardDenmarkWomen 21
Rasmus SoegaardDenmarkMen 21
Thomas SteinthalDenmarkMen 20

Estonia (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Margus HallikEstoniaMen 21
Lauri MalsroosEstoniaMen 21
Priit PoopuuEstoniaMen 21
Riivo RooseEstoniaMen 21

Finland (23)

NameOrganisationClassPunching card number
Antonia HagaFinlandWomen 21
Ilari HaltiaFinlandMen 17
Petrus HanhijarviFinlandMen 21
Marika HaraFinlandWomen 21
Teemu KaksonenFinlandMen 20
Pinja KoskinenFinlandWomen 20
Jussi LaurilaFinlandMen 21
Juha LiljaFinlandMen 20
Jesper LindahlFinlandMen 20
Pekka NiemiFinlandMen 21
Eerik NurminenFinlandMen 17
Jutta NurminenFinlandWomen 20
Kaarina NurminenFinlandWomen 17
Tomi NykanenFinlandMen 17
AnttiJussi OksaFinlandMen 17
Antti RissanenFinlandMen 17
Ingrid StengardFinlandWomen 21
Miska TervalaFinlandMen 20
Eveliina ValimaaFinlandWomen 17
Konsta VanhanenFinlandMen 21
Vaino VenetjokiFinlandMen 17
Viivi VoutilainenFinlandWomen 17
Saara YliHietanenFinlandWomen 17

France (27)

NameOrganisationClassPunching card number
Gaelle BarletFranceWomen 21
Jason BedryFranceMen 17
Cedric BeillFranceMen 21
Nicolas DelaireFranceMen 17
Lou DenaixFranceWomen 21
Marine DenoualFranceWomen 17
Romeo DeriazFranceMen 17
Samson DeriazFranceMen 20
Constance DevillersFranceWomen 20
Anathael DottFranceMen 20
Hugo DupouyFranceMen 20
Pauline FautratFranceWomen 20
Baptiste FuchsFranceMen 21
Lou GarcinFranceWomen 20
Hana GardeFranceWomen 21
Yoann GardeFranceMen 21
Robin GrandadamFranceMen 20
Thibaud GuelennocFranceMen 21
Florian PinsardFranceMen 21
Jeremi PourreFranceMen 20
Mia RaichonFranceWomen 20
Lucie RudkiewiczFranceWomen 17
Jacques Schmidt MorgenrothFranceMen 21
Alexandrine SiposFranceWomen 17
Mathilde SiposFranceWomen 20
Clement SouvrayFranceMen 21
Kylian WymerFranceMen 17

Germany (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Anke DannowskiGermanyWomen 21
Mark HusterGermanyMen 21
Jakob OehlerGermanyMen 17

Great Britain (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Emily Benham KvaleGreat BritainWomen 21
Ben HoulihanGreat BritainMen 17

Hungary (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Agoston FeketeHungaryMen 20
Bianka TamasHungaryWomen 20

Italy (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Fabiano BettegaItalyMen 21
Simone BettegaItalyMen 20
Luca DallavalleItalyMen 21
Alessandra MinatiItalyWomen 20
Dante OstiItalyMen 20
Luca PompeleItalyMen 21
Laura ScaravonatiItalyWomen 21
Niccolo Schiavi CappelloItalyMen 17
Piero TurraItalyMen 21

Latvia (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Edgars BriconoksLatviaMen 21
Edgars KruminsLatviaMen 21

Lithuania (18)

NameOrganisationClassPunching card number
Ignas AmbrazasLithuaniaMen 20
Petras AndrasiunasLithuaniaMen 21
Gabriele AndrasiunieneLithuaniaWomen 21
Patricija Joana BabrauskaiteLithuaniaWomen 21
Julius JuodisiusLithuaniaMen 21
Martynas JurgaitisLithuaniaMen 17
Nojus KalvaitisLithuaniaMen 20
Austeja KalvaityteLithuaniaWomen 20
Regimantas KavaliauskasLithuaniaMen 21
Jonas MaiselisLithuaniaMen 21
Viktorija MichnovicLithuaniaWomen 20
Karolina Mickeviciute JuodisieneLithuaniaWomen 21
Donatas MickusLithuaniaMen 21
Algirda MickuvieneLithuaniaWomen 21
Egle RubazeviciuteLithuaniaWomen 20
Dovydas SinkeviciusLithuaniaMen 17
Kasparas SulcysLithuaniaMen 17
Juste UmbrasaiteLithuaniaWomen 17

Poland (7)

NameOrganisationClassPunching card number
Karolina DammfeldPolandWomen 17
Jakub JaroszekPolandMen 20
Bartosz NiebielskiPolandMen 17
Tomasz NitschPolandMen 17
Bartosz NowakPolandMen 20
Adam ObstojPolandMen 17
Marcin SikorskiPolandMen 17

Portugal (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Luis BarreiroPortugalMen 21
Marisa CostaPortugalWomen 17
Joao FerreiraPortugalMen 21
Joao FonsecaPortugalMen 17
Diogo HortaPortugalMen 17
Duarte LourencoPortugalMen 20
Davide MachadoPortugalMen 21
Daniel MarquesPortugalMen 21
Joao MendoncaPortugalMen 17
Tomas Mora CPortugalMen 20
Ana Filipa SilvaPortugalWomen 21

Russian Federation (37)

NameOrganisationClassPunching card number
Alena AksenovaRussian FederationWomen 17
Yuri BalevRussian FederationMen 20
Anastasiya BolshovaRussian FederationWomen 21
Oleg BryzgalovRussian FederationMen 20
Danil BuzovkinRussian FederationMen 17
Anastasia CherednikovaRussian FederationWomen 20
Yaroslav CheremnychRussian FederationMen 20
Alexandra DimovaRussian FederationWomen 21
Alena FedoseevaRussian FederationWomen 20
Anton FoliforovRussian FederationMen 21
Valeriy GluhovRussian FederationMen 21
Ivan GolubevRussian FederationMen 20
Ruslan GritsanRussian FederationMen 21
Dmitriy KuzminRussian FederationMen 21
Grigory MedvedevRussian FederationMen 21
Trofim MerkulovRussian FederationMen 17
Olga MikhaylovaRussian FederationWomen 20
Marina ObryvalinaRussian FederationWomen 17
Ivan PanovRussian FederationMen 21
Svetlana PoverinaRussian FederationWomen 21
Andrey ProzorovRussian FederationMen 20
Daniil SafronovRussian FederationMen 17
Sergey SamarinRussian FederationMen 17
Anna SemenovaRussian FederationWomen 20
Daria SevboRussian FederationWomen 20
Fedor ShchepelevRussian FederationMen 20
Olga ShipilovaVinogradovaRussian FederationWomen 21
Dmitrii ShvedovRussian FederationMen 17
Uliana SukholovskayaRussian FederationWomen 20
Anastasiya SvirRussian FederationWomen 21
Anastasia TrifilenkovaRussian FederationWomen 21
Leonid TsvetkovRussian FederationMen 21
Cristina VaganovaRussian FederationWomen 17
Grigory VolodinRussian FederationMen 17
Lidiya YakushinaRussian FederationWomen 17
Liliia ZaporozhskaiaRussian FederationWomen 17
Anastasia ZhurkinaRussian FederationWomen 17

Spain (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Monica Aguilera ViladomiuSpainWomen 21
Martin Enrique AlvarezSpainMen 20
Jesus Bermejo CristobalSpainMen 21
Enrique Chousa EstebanSpainMen 20
Maria del Mar Delgado GonzalezSpainWomen 21
Angel Garcia GarciaSpainMen 21
Jorge Garcia PardosSpainMen 21
Amparo Gil BrotonsSpainWomen 21
Juan Francisco Marin VargasSpainMen 21
Paula Martin VaroSpainWomen 17
David Tarres VillegasSpainMen 21
David Toll ClosSpainMen 21

Sweden (20)

NameOrganisationClassPunching card number
Emmy AlbinssonSwedenWomen 20
Linus AlbinssonSwedenMen 17
Emil AnderssonSwedenMen 20
Filip BergstromSwedenMen 21
Rikard BergstromSwedenMen 17
Linn BylarsSwedenWomen 21
Axel ErikssonSwedenMen 17
Karin GustafssonSwedenWomen 21
Elin HaallSwedenWomen 20
Marcus JanssonSwedenMen 21
Linus Karlsson MoodSwedenMen 21
Pontus KullinSwedenMen 20
Elvira LarssonSwedenWomen 20
Nadia LarssonSwedenWomen 21
Rasmus NordgrenSwedenMen 17
Erica OlssonSwedenWomen 17
Joakim SkarlenSwedenMen 20
Martin SkarlenSwedenMen 17
Felix TidermanSwedenMen 20
Marcus WadellSwedenMen 21

Switzerland (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Simon BraendliSwitzerlandMen 21
Adrian JaeggiSwitzerlandMen 20
Ursina JaeggiSwitzerlandWomen 21
Noah RiederSwitzerlandMen 17
Maja RothweilerSwitzerlandWomen 21
Beat SchaffnerSwitzerlandMen 21

United States (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Susan GrandjeanUnited StatesWomen 21
Abra McNairUnited StatesWomen 21

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org