International Orienteering Federation

Competitors entered to European MTB Orienteering Championships & World Cup Round 2 & Youth / Junior Championships

Event informationShow entries by organisation

Name: European MTB Orienteering Championships & World Cup Round 2 & Youth / Junior Championships
Organiser: France
Date: 29 July 2017 - 5 August 2017

The entry list is updated every five minutes.

231 competitors entered in total.

Men 21 (64)

NameOrganisationPunching card number
Petras AndrasiunasLithuania
Luis BarreiroPortugal
Cedric BeillFrance
Filip BergstromSweden
Jesus Bermejo CristobalSpain
Fabiano BettegaItaly
Krystof BogarCzech Republic
Simon BraendliSwitzerland
Tobias BreitschaedelAustria
Edgars BriconoksLatvia
Luca DallavalleItaly
Joao FerreiraPortugal
Anton FoliforovRussian Federation
Oliver FriisDenmark
Baptiste FuchsFrance
Angel Garcia GarciaSpain
Jorge Garcia PardosSpain
Yoann GardeFrance
Valeriy GluhovRussian Federation
Ruslan GritsanRussian Federation
Thibaud GuelennocFrance
Margus HallikEstonia
Petrus HanhijarviFinland
Kevin HaselsbergerAustria
Jiri HradilCzech Republic
Mark HusterGermany
Marcus JanssonSweden
Julius JuodisiusLithuania
Linus Karlsson MoodSweden
Regimantas KavaliauskasLithuania
Bernhard KoglerAustria
Edgars KruminsLatvia
Dmitriy KuzminRussian Federation
Radek LacigaCzech Republic
Jussi LaurilaFinland
Vojtech LudvikCzech Republic
Davide MachadoPortugal
Jonas MaiselisLithuania
Lauri MalsroosEstonia
Juan Francisco Marin VargasSpain
Daniel MarquesPortugal
Grigory MedvedevRussian Federation
Donatas MickusLithuania
Rasmus Folino NielsenDenmark
Pekka NiemiFinland
Ivan PanovRussian Federation
Florian PinsardFrance
Luca PompeleItaly
Priit PoopuuEstonia
Riivo RooseEstonia
Bernhard SchachingerAustria
Beat SchaffnerSwitzerland
Jacques Schmidt MorgenrothFrance
Rasmus SoegaardDenmark
Clement SouvrayFrance
Vojtech StranskyCzech Republic
Jan SvobodaCzech Republic
David Tarres VillegasSpain
David Toll ClosSpain
Leonid TsvetkovRussian Federation
Piero TurraItaly
Konsta VanhanenFinland
Marcus WadellSweden
Andreas WaldmannAustria

Women 21 (41)

NameOrganisationPunching card number
Monica Aguilera ViladomiuSpain
Gabriele AndrasiunieneLithuania
Patricija Joana BabrauskaiteLithuania
Gaelle BarletFrance
Emily Benham KvaleGreat Britain
Stephanie BlockxBelgium
Anastasiya BolshovaRussian Federation
Marie BrezinovaCzech Republic
Linn BylarsSweden
Caecilie ChristoffersenDenmark
Anke DannowskiGermany
Maria del Mar Delgado GonzalezSpain
Lou DenaixFrance
Alexandra DimovaRussian Federation
Hana GardeFrance
Amparo Gil BrotonsSpain
Susan GrandjeanUnited States
Karin GustafssonSweden
Antonia HagaFinland
Marika HaraFinland
Nina HoffmannDenmark
Marina IskhakovaAustralia
Ursina JaeggiSwitzerland
Veronika KubinovaCzech Republic
Nadia LarssonSweden
Abra McNairUnited States
Karolina Mickeviciute JuodisieneLithuania
Algirda MickuvieneLithuania
Katerina NovakovaCzech Republic
Svetlana PoverinaRussian Federation
Marina ReinerAustria
Maja RothweilerSwitzerland
Laura ScaravonatiItaly
Olga ShipilovaVinogradovaRussian Federation
Ana Filipa SilvaPortugal
Camilla SoegaardDenmark
Ingrid StengardFinland
Anastasiya SvirRussian Federation
Martina TichovskaCzech Republic
Anastasia TrifilenkovaRussian Federation
Sonja ZinklAustria

Men 20 (35)

NameOrganisationPunching card number
Martin Enrique AlvarezSpain
Ignas AmbrazasLithuania
Emil AnderssonSweden
Yuri BalevRussian Federation
Simone BettegaItaly
Oleg BryzgalovRussian Federation
Yaroslav CheremnychRussian Federation
Enrique Chousa EstebanSpain
Samson DeriazFrance
Rafael DobnikAustria
Anathael DottFrance
Hugo DupouyFrance
Agoston FeketeHungary
Jakob FlachbergerAustria
Ivan GolubevRussian Federation
Robin GrandadamFrance
Adrian JaeggiSwitzerland
Jakub JaroszekPoland
Teemu KaksonenFinland
Nojus KalvaitisLithuania
Pontus KullinSweden
Juha LiljaFinland
Jesper LindahlFinland
Duarte LourencoPortugal
Matyas LudvikCzech Republic
Tomas Mora CPortugal
Bartosz NowakPoland
Dante OstiItaly
Jeremi PourreFrance
Andrey ProzorovRussian Federation
Fedor ShchepelevRussian Federation
Joakim SkarlenSweden
Thomas SteinthalDenmark
Miska TervalaFinland
Felix TidermanSweden

Women 20 (22)

NameOrganisationPunching card number
Emmy AlbinssonSweden
Anastasia CherednikovaRussian Federation
Constance DevillersFrance
Pauline FautratFrance
Alena FedoseevaRussian Federation
Lou GarcinFrance
Elin HaallSweden
Austeja KalvaityteLithuania
Pinja KoskinenFinland
Vilma KralovaCzech Republic
Elvira LarssonSweden
Viktorija MichnovicLithuania
Olga MikhaylovaRussian Federation
Alessandra MinatiItaly
Jutta NurminenFinland
Mia RaichonFrance
Egle RubazeviciuteLithuania
Anna SemenovaRussian Federation
Daria SevboRussian Federation
Mathilde SiposFrance
Uliana SukholovskayaRussian Federation
Bianka TamasHungary

Men 17 (44)

NameOrganisationPunching card number
Linus AlbinssonSweden
Jason BedryFrance
Rikard BergstromSweden
Danil BuzovkinRussian Federation
Nicolas DelaireFrance
Romeo DeriazFrance
Axel ErikssonSweden
Joao FonsecaPortugal
Ilari HaltiaFinland
Jan HasekCzech Republic
Ondrej HasmanCzech Republic
Hannes HnilicaAustria
Noah Tristan HoffmannDenmark
Diogo HortaPortugal
Ben HoulihanGreat Britain
Martynas JurgaitisLithuania
Georg KofflerAustria
Jakob KratkyAustria
Joao MendoncaPortugal
Trofim MerkulovRussian Federation
Tobias MickoAustria
Bartosz NiebielskiPoland
Tomasz NitschPoland
Mikkel Brunstedt NoergaardDenmark
Rasmus NordgrenSweden
Eerik NurminenFinland
Tomi NykanenFinland
Adam ObstojPoland
Jakob OehlerGermany
AnttiJussi OksaFinland
Noah RiederSwitzerland
Antti RissanenFinland
Daniil SafronovRussian Federation
Sergey SamarinRussian Federation
Niccolo Schiavi CappelloItaly
Dmitrii ShvedovRussian Federation
Marcin SikorskiPoland
Dovydas SinkeviciusLithuania
Martin SkarlenSweden
Kasparas SulcysLithuania
Vaino VenetjokiFinland
Grigory VolodinRussian Federation
Richard WohankaCzech Republic
Kylian WymerFrance

Women 17 (25)

NameOrganisationPunching card number
Alena AksenovaRussian Federation
Sara BrinchDenmark
Marisa CostaPortugal
Karolina DammfeldPoland
Marine DenoualFrance
Annika HenriksenDenmark
Jana HnilicaAustria
Lea HnilicaAustria
Maya KastnerAustria
Rozalie KucharovaCzech Republic
Paula Martin VaroSpain
Kaarina NurminenFinland
Marina ObryvalinaRussian Federation
Erica OlssonSweden
Christine Reibert HansenDenmark
Lucie RudkiewiczFrance
Alexandrine SiposFrance
Juste UmbrasaiteLithuania
Cristina VaganovaRussian Federation
Eveliina ValimaaFinland
Viivi VoutilainenFinland
Lidiya YakushinaRussian Federation
Saara YliHietanenFinland
Liliia ZaporozhskaiaRussian Federation
Anastasia ZhurkinaRussian Federation

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 banner
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org