International Orienteering Federation

Competitors entered to Junior World Orienteering Championships 2017

Event informationShow entries by class

Name: Junior World Orienteering Championships 2017
Organisers: Finland / Koovee
Date: 9 July 2017 - 16 July 2017

The entry list is updated every five minutes.

331 competitors entered in total.

Australia (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Rachel AllenAustraliaWomen
Simeon BurrillAustraliaMen
Jarrah DayAustraliaMen
Joseph DickinsonAustraliaMen
Zoe DowlingAustraliaWomen
Patrick JaffeAustraliaMen
Aston KeyAustraliaMen
Tara MelhuishAustraliaWomen
Winnie OakhillAustraliaWomen
Caroline PigerreAustraliaWomen
Asha SteerAustraliaWomen
Toby WilsonAustraliaMen

Austria (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Jannis BonekAustriaMen
Rafael DobnikAustriaMen
Jasmina GassnerAustriaWomen
Richard GremmelAustriaMen
Georg GroellAustriaMen
Nicolas KastnerAustriaMen
Ylvi KastnerAustriaWomen
Florian KurzAustriaMen
Tina TiefenboeckAustriaWomen
Johanna TrummerAustriaWomen

Belarus (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Anton NavichenkaBelarusMen
Viktoryia RedzkovaBelarusWomen
Katsiaryna SasinovichBelarusWomen
Aliaksandra VankevichBelarusWomen
Yauhen ZhakhouskiBelarusMen
Dzmirty ZhilinskiyBelarusMen

Belgium (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Mathias BlaiseBelgiumMen
Jeremy BredoBelgiumMen
Warre De CuyperBelgiumMen
Ems De SmulBelgiumWomen
Sandrine DefraigneBelgiumWomen
Martijn HusBelgiumMen
Wout KeuppensBelgiumMen
Klaas MellebeekBelgiumMen
Marine SillienBelgiumWomen
Hannah ThielsBelgiumWomen

Bulgaria (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Mariya DermendzhievaBulgariaWomen
Andreya DyaksovaBulgariaWomen
Boyan IvandzhikovBulgariaMen
Borislava MitkovaBulgariaWomen
Valentin ShishkovBulgariaMen
Stefan YordanovBulgariaMen

Canada (10)

NameOrganisationClassPunching card number
David BakkerCanadaMen
Leif BlakeCanadaMen
Caelan Pangman McLeanCanadaMen
Christian MichelsenCanadaMen
Jan Erik NaessCanadaMen
Darya SepandjCanadaWomen
Emma SherwoodCanadaWomen
Michael SvobodaCanadaMen
Emma WaddingtonCanadaWomen
Nicole WhitmoreCanadaWomen

Chinese Taipei (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Yen Wen ChenChinese TaipeiMen
Boyuan HuangChinese TaipeiMen
Minhuei HuangChinese TaipeiWomen
Chin Ti LinChinese TaipeiMen
Kuan Yu LinChinese TaipeiWomen

Croatia (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Luka IvkovicCroatiaMen
Dominik KirinCroatiaMen
Pia OcvirkCroatiaWomen
Andro Vladimir StambukCroatiaMen

Czech Republic (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Jan BendakCzech RepublicMen
Tereza CechovaCzech RepublicWomen
Libor CernockyCzech RepublicMen
Barbora ChaloupskaCzech RepublicWomen
Otakar HirsCzech RepublicMen
Tereza JanosikovaCzech RepublicWomen
Anna KopeckaCzech RepublicWomen
Tomas KrivdaCzech RepublicMen
Klara NovotnaCzech RepublicWomen
Vojtech SykoraCzech RepublicMen
Daniel VandasCzech RepublicMen
Barbora VyhnalkovaCzech RepublicWomen

Denmark (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Andreas Bock BjoernsenDenmarkMen
Line CederbergDenmarkWomen
Lasse Fugmann ThamdrupDenmarkMen
Carl Emil Schoier KovstedDenmarkMen
Agnes KrachtDenmarkWomen
Josefine LindDenmarkWomen
Mikkel LyskjaerDenmarkMen
Laurits Bidstrup MollerDenmarkMen
Ida OebroDenmarkWomen
Malthe PoulsenDenmarkMen
Annika SimonsenDenmarkWomen
Lise TermansenDenmarkWomen

Estonia (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Karel Sander KljuzinEstoniaMen
Kristel KoivoEstoniaWomen
Oliver KuttEstoniaMen
Lauri PahnEstoniaMen
Emily RaudkeppEstoniaWomen
Marie TammemaeEstoniaWomen
Teele TelgmaEstoniaWomen
Kaarel VesilindEstoniaMen

Finland (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Lotta EerolaFinlandWomen
Alexandra EnlundFinlandWomen
Ollipekka HeikkilaFinlandMen
Tuomas HeikkilaFinlandMen
Veera KlemettinenFinlandWomen
Inka NurminenFinlandWomen
Amy NymalmFinlandWomen
Olli OjanahoFinlandMen
Akseli RuoholaFinlandMen
Aleksi SorsaFinlandMen
Topi SyrjalainenFinlandMen
Anu TuomistoFinlandWomen

France (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Juliette BassetFranceWomen
Maelle BeauvirFranceWomen
Chloe DudoignonFranceWomen
Guilhem EliasFranceMen
Pierre ErblandFranceMen
Florence HanauerFranceWomen
Benjamin LeducFranceMen
Lou LenobleFranceWomen
Alina PalcauFranceWomen
Mathieu PerrinFranceMen
Theo RadondyFranceMen
Fleury RouxFranceMen

Germany (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Erik DoehlerGermanyMen
Birte FriedrichsGermanyWomen
Ole HennselerGermanyMen
Ellen KlueserGermanyWomen
Colin KolbeGermanyMen
Dorothea MuellerGermanyWomen
Isabel SeegerGermanyWomen
Mareike SeegerGermanyWomen
Veit SlodowskiGermanyMen
Ann Charlotte SpangenbergGermanyWomen

Great Britain (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Cecilie AndersenGreat BritainWomen
Fiona BunnGreat BritainWomen
Alex CarcasGreat BritainMen
Alexander ChepelinGreat BritainMen
Matthew FellbaumGreat BritainMen
Nathan LawsonGreat BritainMen
Alistair MassonGreat BritainMen
Harrison McCartneyGreat BritainMen
Grace MolloyGreat BritainWomen
Chloe PotterGreat BritainWomen
Jennifer RickettsGreat BritainWomen
Alice RigbyGreat BritainWomen

Hong Kong (7)

NameOrganisationClassPunching card number
Yau Man ChuHong KongMen
Ying Yau ChuHong KongWomen
Cho Yu LamHong KongWomen
Hei tung LeungHong KongWomen
Chun Ho LiHong KongMen
Chit Hei ShiuHong KongMen
Yi Shan WongHong KongWomen

Hungary (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Patrik EgeiHungaryMen
Erik KalmanHungaryMen
Mihaly OrmayHungaryMen
Mark PorganyiHungaryMen
Zsofia SarkozyHungaryWomen
Hanga SzuromiHungaryWomen
Matyas SzuromiHungaryMen
Vanda VekonyHungaryWomen
Csenge ViniczaiHungaryWomen
Marton ZacherHungaryMen

Ireland (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Zach HarringtonIrelandMen
Ruairi LongIrelandMen
Caoimhe O BoyleIrelandWomen
Zac OSullivanHourihanIrelandMen
Paul PruzinaIrelandMen
Conall WhelanIrelandMen

Italy (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Fabio BrunetItalyMen
Vera ChiusoleItalyWomen
Andrea MelioliItalyMen
Lukas PatscheiderItalyMen
Alice SelemItalyWomen
Samuele TaitItalyMen

Japan (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Honami InagakiJapanWomen
Go InamoriJapanMen
Ryunosuke IwaiJapanMen
Yuka KawamuraJapanWomen
Kaho KotakeJapanWomen
Suzu MasuzawaJapanWomen
Wakana MiyamotoJapanWomen
Seiya MorikiyoJapanMen
Yuki NitamiJapanMen
Akihiro ShiinaJapanMen
Hinano TakahashiJapanWomen
Kouhei UenoJapanMen

Latvia (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Elizabete BlumentaleLatviaWomen
Ilgvars CauneLatviaMen
Magda CigleLatviaWomen
Anna Eleonora FreimaneLatviaWomen
Valters ReneslacisLatviaMen
Signe SirmaLatviaWomen
Matiss SliksjanisLatviaMen
Endijs TitomersLatviaMen
Uldis UpitisLatviaMen
Edgars UstinovsLatviaMen

Lithuania (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Akvile BartkeviciuteLithuaniaWomen
Dominykas DuliusLithuaniaMen
Ugne GineikaiteLithuaniaWomen
Rokas LipnickasLithuaniaMen
Kestutis NenartaviciusLithuaniaMen
Kaste RutkauskaiteLithuaniaWomen
Migle SusinskaiteLithuaniaWomen
Simonas TamosaitisLithuaniaMen

Moldova, Republic of (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Anatoli FomiciovMoldova, Republic ofMen

New Zealand (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Devon BeckmanNew ZealandMen
Ed Cory WrightNew ZealandMen
Katie CoryWrightNew ZealandWomen
Cameron de LIsleNew ZealandMen
Kayla FairbairnNew ZealandWomen
Danielle GoodallNew ZealandWomen
Tommy HayesNew ZealandMen
Callum HerriesNew ZealandMen
Lara MolloyNew ZealandWomen
Nick SmithNew ZealandMen
Jenna TidswellNew ZealandWomen
Alice TilleyNew ZealandWomen

Norway (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Jorgen BaklidNorwayMen
Mia BekhusNorwayWomen
Ingeborg EideNorwayWomen
Kasper FosserNorwayMen
Victoria Haestad BjornstadNorwayWomen
Audun HeimdalNorwayMen
Elias JonssonNorwayMen
Ingrid LundanesNorwayWomen
Herman Ryen MartinsenNorwayMen
Einar MelsomNorwayMen
Marie OlaussenNorwayWomen
Ragne WiklundNorwayWomen

Poland (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Jan BaranPolandMen
Marcin BiedermanPolandMen
Dagmara DominiakPolandWomen
Maria GorczycaPolandWomen
Justyna KostrzewskaPolandWomen
Kacper KucaPolandMen
Zuzanna MorawskaPolandWomen
Fryderyk PryjmaPolandMen
Piotr RzencaPolandMen
Zuzanna WanczykPolandWomen

Portugal (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Joao BernardinoPortugalMen
Ricardo Esteves FerreiraPortugalMen
Joao MagalhaesPortugalMen
Joao NovoPortugalMen
Bernardo PereiraPortugalMen
Beatriz SanguinoPortugalWomen

Romania (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Adela Maria GalateanuRomaniaWomen
Peter Knobloch EsztergarRomaniaMen
George Emilian MinoiuRomaniaMen
Agnes Rebeka NedaRomaniaWomen
Claudiu RobRomaniaMen
Attila SzocsRomaniaMen
Mihai Andrei TintarRomaniaMen
Timea ViragRomaniaWomen

Russian Federation (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Anna DvorianskaiaRussian FederationWomen
Evgeniy GodlevskiyRussian FederationMen
Nikita GurevichRussian FederationMen
Veronika KalininaRussian FederationWomen
Daniil KashinRussian FederationMen
Kirill KomarovRussian FederationMen
Mikhail KuleshovRussian FederationMen
Zlata MalyshevaRussian FederationWomen
Daria PanchenkoRussian FederationWomen
Ekaterina RyazanovaRussian FederationWomen
Aleksandr SafonovRussian FederationMen
Ekaterina VlasovaRussian FederationWomen

Serbia (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Milos BilicSerbiaMen
Stefan BilicSerbiaMen
Olga StanojevicSerbiaWomen

Slovakia (7)

NameOrganisationClassPunching card number
Jakub ChupekSlovakiaMen
Jakub DekretSlovakiaMen
Tereza MiklusovaSlovakiaWomen
Andrea PapugovaSlovakiaWomen
Dusan SlamaSlovakiaMen
Tereza SmelikovaSlovakiaWomen
Antonia SofrankovaSlovakiaWomen

South Africa (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Christie CourtnageSouth AfricaWomen
Carl HolmesSouth AfricaMen
Andries SwartSouth AfricaMen

Spain (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Alvaro CasadoSpainMen
Inmaculada CrespoSpainWomen
Pablo Fernandez CascalesSpainMen
Luis Milvaques CasadoSpainMen
Ines Pozo PradaSpainWomen
Maria PrietoSpainWomen
Jesus Rodriguez CorrochanoSpainMen
Maria Soriano RamalSpainWomen

Sweden (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Isa EnvallSwedenWomen
Sanna FastSwedenWomen
Anton ForsbergSwedenMen
Linnea GolsaterSwedenWomen
Emma HagrotSwedenWomen
Simon HectorSwedenMen
Simon ImarkSwedenMen
Henrik JohannessonSwedenMen
Lisa Jonsson NordinSwedenWomen
Jesper SvenskSwedenMen
Isac von KrusenstiernaSwedenMen
Vilma von KrusenstiernaSwedenWomen

Switzerland (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Simona AebersoldSwitzerlandWomen
Valerie AebischerSwitzerlandWomen
Sofie BachmannSwitzerlandWomen
Saskia BuchmuellerSwitzerlandWomen
Pascal BuchsSwitzerlandMen
Nick GebertSwitzerlandMen
Andrin GruendlerSwitzerlandMen
Joey HadornSwitzerlandMen
Katrin MuellerSwitzerlandWomen
Tino PolsiniSwitzerlandMen
Deborah StadlerSwitzerlandWomen
Timo SuterSwitzerlandMen

Turkey (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Elif Gokce AvciTurkeyWomen
Ayse BozkurtTurkeyWomen
Talha GundayTurkeyMen
Emirhan KulahsizTurkeyMen
Zeynep OcakTurkeyWomen
Mucahit OzkayaTurkeyMen

Ukraine (7)

NameOrganisationClassPunching card number
Svetlana KobetsUkraineWomen
Stanislav PolianytsiaUkraineMen
Taras RachukUkraineMen
Iulia TrokhymchukUkraineWomen
Feia TsyvilskaUkraineWomen
Mariia TymoshchukUkraineWomen
Mykyta ZviahinUkraineMen

United States (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Isabel BryantUnited StatesWomen
Siri ChristophersonUnited StatesWomen
Tyra ChristophersonUnited StatesWomen
Julia DoubsonUnited StatesWomen
Thomas LaraiaUnited StatesMen
Aidan MintoUnited StatesMen
Katie PetersenUnited StatesWomen
Anthony RileyUnited StatesMen
David RundeUnited StatesMen
Anton SalmenkylaUnited StatesMen
Caroline SandboUnited StatesWomen
Peter ZakrevskiUnited StatesMen

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org